Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt folyamatosan...

Szoptatás alatt folyamatosan hízok, szeretnék fogyni mit tegyek? Van valami bevált torna ami segít? Lehet egészségügyi oka?

Figyelt kérdés

7 hónapos a kislányom még mindig szopizik elkezdtünk a hozzátáplálást is de így is napközben 4x szopizik meg este és éjszaka 3x.

A szülés után közvetlenül lement a baba súlya (3 kiló) maradt rajtam 5 kiló. Ez úgy is volt 3 hónapig, na mára 8-9 kilónál tartunk. Havonta 1 kiló kb jött rám. Iszom a karamalz sört a tej miatt napi 2-t. Estek rendesen nem vészesen sokat, csak van hogy a vacsira később 8 után kerül sor.

Apuka későig dolgozik így segítségem nincs háztartást is végzek főzök naponta. Mindig 50kg körül voltam most 59 vagyok, terhesség előtt nem voltam hízásra hajlamos soha.

Mit tehetnék? Tornázni nem tornáztam mert féltem hogy elapad a tej. Változatosan főzök nem estem édességet sűrűn, a bajt inkább a szénhidrátokban látom (kenyér krumpli pizza)

Akinek sikerült fogyni hogyan?

Kicsit bűntudatot érzem amiért fogyni akarok mert még szoptatok de nyáron lesz az esküvőnk és szeretnék jól kinézni. Tudom hogy nem vagyok most se vészesen kövér mert csak a hasamon van kis úszógumi de engem zavar..

Tippek a sikeres fogyásra? Lehet egészségügyi oka hogy hízok?

Köszönöm előre is a válaszokat!! :) 30N



2019. febr. 5. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Elöször is terheség alatt is lehet tornázni, ha elég folyadékot iszol, akkor nem megy el a tejed.

Másrészt a tejképzödéshez föleg fehérje és folyadék (víz, édesítetlen tea, esetleg tej) szükséges, szénhidrát alig.


Egyél több zöldségfélét, kevesebb szénhidrátot, mozogj többet és figyelj oda a napi kalóriabevitelre.

2019. febr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A tejterméléshez fölösleges a sör, viszont egy pohár 100 kalória, ez két üveg esetében 400-500 kalória plusz (az üveg méretétöl függen), ha naponta ennyivel többet fogyasztasz a kelleténél, akkor jogos a havi egy-másfél kiló hízás!

Igyál helyette vizet vagy más nem édesített italt, megcsökkentsd a CH tartalmú ételek fogyasztását, ugyanis a keményítö ugyanannyira hízlal, mint a cukor!

2019. febr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy volt hogy nem ittam 2-3 napig a sört pont emiatt hogy hízok, helyette ittam vizet de híg volt a tej és kevesebb.. Nem tudom akkor. Igazatok van a szénhidrátot illetően arra figyelni fogok. Meg akkor tornázni kezdek.
2019. febr. 5. 21:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem ezzel a tornával sikerült visszanyerni a szülés előtti alakomat 2 hónap alatt: [link]

Ha regisztrálsz egy hétig ingyen kipróbálhatod. Nálam nem volt gond a tejtermeléssel, pedig minden nap csináltam a tornát.

2019. febr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A tej nem attól hígabb, hogy nem iszol sört, ez abszurdum. A Karamalz egy cukros alkoholmentes gabonaalapú üdítő. Tényleg fokozza a tejtermelést, de ezt cukormentesen is el lehet érni. Köretként készíts néha árpát, bulgurt, kuszkuszt a krumpli helyett főleg. A tésztát legalább fele részben teljes kiőrlésűvel helyettesítsd. Kenyérből is ilyet vegyél. CH tartalma és kalóriatartalma nem igazán kevesebb, de jobban és hosszabb távon laktat, a vércukorszintedet egyenletesebben tartja, így végső soron jóval kevesebbet fogsz enni belőle - pláne, ha annyira nem is eteti majd magát, mint a vajpuha, omlós fehér lsiztes falatok.


Minden cukros üdítőt felejts el.


Karamalz helyett, ha szükségét érzed, inkább tejelválasztást serkentő gyógyteát igyál, cukor nélkül. De igazából a tejtermelést legjobban az ingerlés, tehát a gaykori szoptatás serkenti, nyilván, ha van egy kialakult rendetek, azt nem szabad felborítani, de a köztes időkben ha fejsz, azzal is serkented a tejtermelést, és nem beviszel, hanem inkább elveszel kalóriákat.


Mértékletes ésszerű tornától nem apad el a tej. Akkor kezd csökkenni a mennyisége, ha a baba már egyre kevesebbet szopik, mert egyre nagyobb szerepet kap a hozzátáplálás. Ez élettani dolog, csak fejéssel lehet becsapni a szervezetet, mellette nyugodtan sétálj, mértékkel tornázz, és pihenj is.

2019. febr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Annak hogy hízol, egy oka lehet, több kalóriát viszel be, mint amennyit elhasználsz. Írd fel pontosan (grammra megmérve) mit és mennyit eszel egy hétig. Utána ezt a mennyiséget csökkentsed arányosan 20-30 %-kal.

A sör nem szükségesa tejtermeléshez. Két és fél évig szoptattam egy csepp sör nélkül. Ne nézegsd a tej színét, abból nem fogod tudni megállapítani, milyen a tápértéke. A baba majd annyit szopik, amennyi kell neki. Egyébként mikor inni kezd a kicsi, hígabb tej folyik a mellből, és ezután ürül a zsírdúsabb rész. Tehát egy mellből lehetőleg az összes tejet igya meg a baba, akkor nem lesz "híg" a tej.

2019. febr. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. febr. 5. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!