Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, ha nem akarok...

Mit tegyek, ha nem akarok tovább szoptatni?

Figyelt kérdés

1 napja múlt 5 hónapos a kislányom. Eddig 100% anyatejes volt, viszont 60 gramot hízott egy hónap alatt, így pótlást kell neki adnom holnaptól minden szoptatás után. Az a baj, hogy belefáradtam az egészbe, abba, hogy hajnalba 5ször szoptatok, nappal 2 óránként, mert NINCS elég tejem. Fájnak a bimbóim, igen, gyenge vagyok! Szeretném ha csak tápszeres lenne, mert 1 hét alatt megutáltam a szoptatást. 2 óránként cicizik de úgy hogy 1 órán át mire jól lakik. Egész napunk ebből áll. Holnaptól meg cici után tápszer...

Szeretném ha csak tápszert kapna és jól lakna, mert ennek semmi értelme egész nap sír mert éhes. Kérem csak olyan emberek írjanak akik segíteni tudnak, nincs szükségem arra is még hogy szar anya vagyok mert az utolsó 10 ml-t se akarom már odaadni neki. Nem, besokalltam! 5 hónapig csak szoptattam, szerintem ez is szép dolog, viszont 1 hete depressziós vagyok, és úgy gondolom ez a gyerekemnek sem tesz jót, meg hát jól sem lakik...

Tehát...

Hogyan apaszthatnám el azt a kevés tejem is? A nőgyógyász ilyen esetben is írhat fel olyan gyógyszert, ami elapasztja? Köszönöm


2019. febr. 6. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha feszül,akkor kicsit fejj belőle,majd elapad,ha "nincs rá kereslet."Viszont nagyon figyelj,be ne durranjon,az nagyon fájós. Nem vagy szar anya, 4hós kórtól lehet már hozzátáplálni, viszont a tápot illetően kérj receptet gyerekorvostól először,úgy olcsóbb,és esetleges hasfájást is elkerülhettek.
2019. febr. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, kaptunk már receptet,remélem beválik, mert a tejemtől a mai napig hasfájós volt, bármit ettem :( ezen is besokalltam már...
2019. febr. 6. 08:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Saját érdekedben előbb várd meg, hogy elfogadja-e és hogy jól tolerálja a tápszert.


Utána ha tényleg kevés van, az magától elmegy. Ha szúr, feszül, pár milit fejj csak.

2019. febr. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%

És gondolod ha csak tàpszert kap majd minden gond egy csettintésre megszűnik és onnantól mindig süt a nap?

Az első gyerekem születésétől kapott tápszert is, 4 hónaposan döntött úgy, hogy nem kell több cici neki. Ezután is sokszor kelt fel és napközben is csak ordított, hiába volt elvileg jóllakva..

Először tényleg várd meg, hogy elfogadja-e tápszert és a cumisüveget, mert lehet, hogy ezekből is csak a 6. fajta lesz az ami jó lesz majd neki. Ha ez megvan, akkor vagy írass gyógyszert, vagy ha feszül a melled (bár ha tényleg kevés a tejed kétlem, hogy ez előfordulna) akkor csak annyit fejj, hogy megszűnjön a feszülés

2019. febr. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk például onnantól, hogy csak tápszert kapott a lányom” minden gond megszűnt egy csettintésre és mindig sütött a nap”!

Igaz nekem hirtelen kellett abbahagynom a szoptatást 5 hónapos korában. Addig ragaszkodtam a szoptatáshoz, egy korty tápszert nem ivott addig. Éjjelente volt, hogy óránként kelt, hasfájós volt nagyon, baromi fáradt voltam már. Beteg lettem, amire olyan gyógyszert kaptam ami mellett nem lehetett szoptatni. Onnantól tápszert kapott. Szó szerint mintha az addigi életünket elvágták volna. Lett egy nyugodt, kiegyensúlyozott babám, aki nagyon jó alvó is lett. Éjjel is csak egyszer kelt fel enni, utána rövid időn belül át is aludta az éjszakát.


Nem vagy rossz anya kérdező! Jó dolog a szoptatás, én is a legjobbat akartam a gyerekemnek azzal, hogy szoptattam, de bele lehet fáradni!

Ha elfogadja a tápszert, akkor szép lassan kiválthatod a szoptatást.

Én mindig lefejtem a felesleget, hogy ne feszüljön és viszonylag gyorsan el is apadt.

2019. febr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
A lányom 4 hónapos státuszán irt fel a doktornő tápszert, mert semmit sem hízott 1 hónap alatt. Azt mondta szoptatás után még kínáljam tápszerrel. Persze, hogy nem fogadta el utána a cumisüveget, ezért a következő szoptatás alkalmával nem adtam neki cicit, bekevertem egy adag tápszert, mindet megitta, én meg lefejtem a tejet. Ezt csináltam egy napig, majd másnaptól csak tápszert adtam neki, én fejtem. A tej mennyiségével nem volt gond, mert le tudtam fejni alkalmankként 200 ml-t is, na de a minősége. Szinte víz volt az egész, nem csodálom, hogy nem hízott. A tej ment a lefolyóba, a baba kapta a tápszert, jó kedvű volt, mosolygós, jól aludt. 1 hétig kínlódtam a fejéssel, de elég nagy nyűg volt még ez mellé, ezért úgy döntöttem elapasztom. Homeopátiás urtica urenst szedtem, és csak annyit fejtem, hogy ne feszüljön a mellem. Eleinte napi 3x, majd csak reggel és este, egy hét után már csak este. Nem volt 2 hét mire teljesen elapadt a tejem, a lányom pedig több mint 1 kilót hízott egy hónap alatt. 5 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást is, azóta már bőven behozta a lemeradását. Nem egy "húsgombóc" baba, de nagyon formás, és egészséges, jó kedélyű, és ez a lényeg.
2019. febr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!