Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vérzô mellbimbóval mit kell/le...

Vérzô mellbimbóval mit kell/lehet tenni?

Figyelt kérdés

4napja szültem. Igény szerint szoptatok, és sajnos kirepedt a mellbimbóm, vérzik mind a kettô. Tudom, hogy idôvel hozzászoknak a szoptatáshoz, de ha ennyire csúnya, azzal mit csináljak?


Jelenleg anyatejet hagyok rajtuk, mással még nem kentem.


Ötlet, tanács?


2019. febr. 7. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem helyes a technikád, és igen , kell egy-kettő hét mire megszokja a a mell. Addig is nekem a Lansinoh krém segített valamennyit. Ezt nem kell lemosni szoptatás előtt.

Arra figyelj hogy ne a mellbimbót kapja be , hanem jóval nagyobb területet legalább 1 cma mellbimbó után. A YouTube-on találsz videókat ha másnem angol nyelven.

2019. febr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. A technikát ismerem, de sajnos tényleg nem mindig sikerül jól mellre tenni a babát.
2019. febr. 7. 17:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen mind a kettőtöknek meg kell tanulni , nekünk is hetekbe tellett.

Tudod, ha rosszul kapja be akkor ne hagyd, bedugod a kisujjad a szájába ezzel megszünteted a vákuumot , újra kinyitja a száját és újra kapja be , ha kell tízszer is amíg nem kapja be helyesen.

2019. febr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Nekem az vált be technikára, hogy megcirógattam a bimbóval az arcát, amitől jó nagyra nyitja reflexből a száját, és olyankor gyorsan be kell tuszkolni. Az ajkával a mellbimbóudvart kell összeszorítania, a bimbó vége meg valahol teljesen hátul kell legyen a szájában. Ne félj, nem fullad meg :) Ha nagy, túl feszes a melled és azért nem tudja bekapni, picit fejni érdemes előtte, hogy a bimbó jobban kiemelkedjen. És mint előző is írta, ha érzed, hogy nem sikerült, akkor ne hagyd egy pillanatra sem, a kisujjadat dugd be a szája szélénél és akkor le tudod cuppantani fájdalommentesen.

Gyorsabban gyógyul, ha sokat tud szellőzni, úgyhogy amikor csak teheted, vagy legalább majd otthon, ne hordj melltartót. És léteznek olyan bimbóvédő krémek, amiket nem kell lemosni.

2019. febr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi, megpróbálom a “szellôztetést” elsô körben, remélem hamar helyrejön
2019. febr. 7. 18:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem véresre szivta 3 napon belül a bimbóimat.Én úgy gyógyitottam meg viszonylag hamar, hogy minden szopi után bekentem bimbóvédő krémmel (pl Lansino, Avent ezeket próbáltam, jók) és melltartó betétet tettem be. Igy nem tud kiszáradni a bimbó. Ha nagyon csúnya, 1-2 szopi mehet bimbóvédővel, ebből a legkisebb méretet vedd meg. Kb 2 hónap kell mire megedződnek a bimbók.
2019. febr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is Lansinoh krémet használtam, melltartóbetétet, szellőztetés, bimbóvédőt használtam.
2019. febr. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a garmastan krém segített, és szoptatások között én is szellőztettem.
2019. febr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom valamelyiket. Szabad amúgy vérzô mellel szoptatni? Èszrevettem h bár már egyszer megérkezett az anyatejes kaki a mekóniumos után, most megint sötét a kaki, gondolom mert nyel valamennyit a vérbôl :(
2019. febr. 8. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!