Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem sikerül visszahozni...

Miért nem sikerül visszahozni a tejet?

Figyelt kérdés

Tele az internet azzal, hogy amíg egy csepp tej is van addig újra beindítható a tejtermelés. Nekem még sem sikerül... :(

Nagyon elvagyok keseredve. A fiam 3 hónapos és gyakorlatilag majdnem teljesen elapadt a tejem.

A fiam már nem is hajlandó szopizni. 2-3 óranként fejtem, és igazán nem kíméltem magam mert akár egy órát is fejtem, plusz gyakran beiktattam horror fejést is. Ittam Mecsek teát, sok vizet, karamalzot, használtuk a szoptanít eszközt is. De semmi változás... Szülés után 8 héttel megjött a menstruációm. Előtte való napokban csökkent le drasztikusan. De nem ijedtem meg gondoltam pár nap és visszaáll, mindent csináltam, ahogy korábban. De nem állt vissza sőt egyre kevesebb lett.


Mindenhol azt olvasni, hogy ha kereslet van akkor kínálat is. Akkor nálam mi lehet baj? Most már egy óra alatt jön le 2-3 ml. Nekem meg olyan lelkiismeret furdalásom van, hogy képtelen vagyok tejet termelni... Pedig mást se olvasok csak azt, hogy igenis vissza lehet hozni és a menstruáció sem akadály. Közben meg jó lenne elengedni ezt a témát, mert egyre inkább úgy érzem felesleges és a fiamtól veszem el a közös időt. Pl van hogy azért nem megyünk sétálni, mert elhuzódik a büfiztetés, és "jaj akkor nekem már le kell ülni fejni"


Ti mit tennétek a helyemben? Adjam fel? Vagy van értelme még küzdeni? Ha hetek óta nem sikerül visszahozni.


2019. febr. 11. 17:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem szopik a gyerek, minek a tej?
2019. febr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Kedves #1 Válaszoló, köszönöm a konstruktív hozzászólást. Attól, hogy nem szopik, még egy 3 hónaposnak az anyatej a legjobb lenne amit kaphat. És az ugye világos hogy cumisüvegből is megtudja enni?


A következő kérdésedet kikerülve - na nem mintha a kérdésem szempontjából számítani - de azért nem szopik, mert ő az intenzíven kezdte az életét, egy olyan kórházban ahol sajnos nem fektetnek hangsúlyt arra, hogy ő és a hasonló kis társai megtanuljanak hatékonyan szopni.

2019. febr. 11. 18:06
 3/17 anonim ***** válasza:

Sajnos van, akinek a menzesz meglététöl kezdve alig van teje, vagy teljesen elapad. Ezen nem igazán lehet segíteni.

Viszont az egy órás fejés értelmetlen dolog, max. 20 perc elvileg elég, attól hosszabb idö csak neked tesz rosszat.

2019. febr. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%

Mert ez egy büdös nagy kamu, ami kizárólag arra jó, hogy feleslegesen stresszelje az anyukákat. Ugyanabba a cipőben voltam mint te, és azóta vagyok boldog - velem meg a baba is - amióta ezt a szart elengedtem...


Próbálj megnyugodni, hiszen 3 hónapig szoptattad! :) A legfontosabb időben megvolt, ez máris hatalmas dolog és hidd el, hogy elég!


A másik dolog, hogy jól érzed, ez a sok cirkusz napi több óra minőségi időt vesz el a babádtól! Persze fontos az anyatej, de az még fontosabb, hogy ezt az időt vele töltsd, rà figyelve :)

2019. febr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk azért sikerült visszahoznom, mert hajlandó volt szopni - sőt... A fejés nekem is totál csőd volt, mert egyszerűen nem indult be rá a tejleadó reflexem - ami mennyiséget a baba 5 perc alatt elintézett, az fejéssel minimum egy, néha másfél óra kínlódás volt. Úgyhogy végül - tán egy hónap után - nem fejtem tovább, csak hirtelen ötlettől vezérelve visszaraktam a gyereket még egy, néha két körre, hadd cumizzon, és ez volt az áttörés. Így lett az egy hónaposan 2 hétre tápszeres gyerekemből 3 hónapos korára újra csak anyatejes. Valószínűleg az is erősen közrejátszott, hogy utálta a tápszert. Ja és az összes csodaszer közül csak a More Milk kapszula vált be még valamennyire, később olcsóbban görögszénamag tea verzióban.
2019. febr. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is az a baj, hogy nem szopik a baba, hanem fejsz. Én is olyan vagyok, gogy a mellszívóra be se indul a tejleadó reflex, max egyszer, kínkeservesen. Míg ha a baba szopik, kb 3 percenként érzem a reflexet. Ezzel szerintem nem igazán tudsz mit csinálni sajnos. Én szoptatáspárti vagyok, de erre én is azt mondom, hogy engedd el a dolgot, mert így fölöslegesen kínlódsz. Tápszeren is fel fog nőni az a gyerek, és az biztosan jót fog neki tenni, ha nem leszel feszült, és több időd lesz rá :)
2019. febr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A fejes ellentetben a baba szopizasaval nem mindenkinek inditja be a tejleado reflexet, en is csak nagyon nehezen es lassan tudtam lefejni valamennyit, a baba meg par perc alatt tobbet leszivott, pedig az akkor legdragabb lereskedelmi forgalomban levo mellszivot vettuk meg (Medela Swing).


A masik, hogy lehet hormonalis oka, pl. pcos, vagy ir eseten lehet ilyen, hogy gyorsan elapad.


A harmadik, hogy sok helyen azt mondjak, hogy ne hagyd komfortszopizni, meg ejjel ne adj neki. Sok nonel emiatt idejekoran elapad, mert tul keves inger eri a mellet. Kezdetben tobb ora komfortszopizas lenne atlagos esetben idealis a tejtermeles fennmaradasahoz, illetve hogy minimum 2 orankent 20-20 percig szopizzon a gyerek egy-egy mellbol (vagy ha beinditja a tejleadot, akkor minimum ennyi fejes). Van, akinek ritkabbal is mukodik, es van, akinek nem.


Szoptanit keszulekkel (hazilag is elkeszitheto) meg vissza lehetne hozni, ha nem hormonalis okai vannak.

2019. febr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolso vagyok, az orakig tarto fejesnek, aminel par millit kap szerintem sincs ertelme. Inkabb vegyel egy 5-os vagy 6-os tapszondat gyogyaszati segedeszkoz boltban, egyik veget dugd a cumisuvegbe, tedd mellre a babat, masik veget a szaja sarkaba, es ameddig eszi a tapszert, addig parhuzamosan inger is eri a melled, es ha van meg tej, akkor kiszopizza. Ha van cumija, akkor azt erdemes eltenni, es helyette mellet adni, hatha beindul. De ennek a gorcsos fejesnek, amire a kozos idotokbol is sok stresszes pillanat megy el szerintem semmi ertelme. Nagyon kitarto lehetsz, hogy erre igy kepes voltal eddig.


Viszont ha meg a tapszertol, cumitol jobban alszik, akkor azt mondom, tenyleg nem erdemes ezen stresszelni. Majdnem 3 evig szoptattam, es kb. ennyi is volt a rossz ejszakaim szama...

2019. febr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kiraly vagy! egy hos!!! ne stresszeld magad,mert ettol tenyleg elapad !

Tedd sokszor mellre, szonda, kompfortszopi ahogy korabban irtak es relax!!!

A sok ivas mellett eszel is? kell a kaloria is! es a pihenes!!!

Mi is intenziven kezdtuk a palyafutasunkat mindketszer, raadasul mint utobb kiderult, nem is jol szopizott a kisebbik fiam,szoval szenvedes volt es fajt, de 14hoig szopizott vegul o is.

De rengeteg turelem es nyugi kell, bar en csak a szinten tartasert tepertem. :)


A legfontosabb pedig hogy ha nem megy, ne legyen lelkiismeretfurdalasod, mert ilyen van es kesz!

2019. febr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Jó sok kitartás kell hozzá és mellretevés. Egyél sok fehérjét és igyál rendesen. Nekem szülésfelkészítőn mondta az egyik neonatológus ,hogy betegség miatt nem tudott szoptatni anno, kb elapadt neki is és visszahozta. Állandó mellretevés-folyamatos kontaktus és türelem árán. Sok sikert és kitartást nektek!
2019. febr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!