Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás abbahagyása, hogyan?...

Szoptatás abbahagyása, hogyan? Valakinek tapasztalata van esetleg? Sírás nélkül lehetséges az elválasztás?

Figyelt kérdés

1,5 éves a lányom és szeretném abbahagyni a szoptatást. Sokat olvastam a témában, de konkrét tapasztalatokra lennék kiváncsi, hogy megy ez a gyakorlatban.

4 hónapja csak éjjel kéri, de este 8-tol reggel 6-ig szinte csak cicin van. Tépi, húzza, néha megharap, nagyon rossz már az egész. Fogalmam sincs hogy fogom tudni “leszoktatni”, pláne, hogy lelkiismeret-furdalásom is van miatta.


2019. febr. 20. 07:12
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Az én fiam 18 hónapos volt mikor eggyik napról a másikra csak úgy abbahagyta nem kérte, de ez szerintem sokat függ attól hogy mellé mit eszik, gondolom már eszik databos ételeket is, abbol adj neki többet főleg ha látod hogy jó izűen eszi és csak innivalóként adj neki anyatejet.Éjjel ha felkel és kéri adj neki vizet.
2019. febr. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyerektől függ. Az egyik nálunk elválasztotta magát, szóval egyszer csak másfél évesen nem kérte az estit, mert annyi más dolga volt, de ő már párhónaposan átaludta az éjszakát és az ujjával altatta magát. A másik 2 évesen még nagyon sokszor kelt éjszaka, amikor elegem lett, kapott rendes nagy ágyat, este odafeküdtem mellé, de mondtam, hogy már nagyfiú, nincs cici és párszor kihessegettem a pólóm alól. Nem sírt, elfogadta, csak bújt hozzám. Még 2 évig kelt ezután, de egyre kevesebbet járt át hozzánk, közben az altatásnál is fokozatosan leszoktattam magamról, már nem feküdtem mellé, csak a kezét fogtam, aztán már csak mesét olvastam.
2019. febr. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

19 hónaposan választottam el a fiam. Nekem már nyűg volt a szoptatás.

Először is határozd el magad, hogy ennek vége. Ha bizonytalan vagy, nehezebb lesz.

Egyik este mondtam neki, hogy elfogyott a tejcsi. Örült hiszti volt, de csak kb 5 percig, aztán hozzam bújva elaludt.

Még talán egyszer sírt utána, aztán megértette, hogy elfogyott.

Légy következetes!

2019. febr. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!