Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy oldottátok meg a szoptatast?

Hogy oldottátok meg a szoptatast?

Figyelt kérdés

Akkor, ha épp mentetek valahova, uton voltatok és elkezdett egyszer csak sírni? Gondolok itt arra, messzebb vagy a háztól, sétáltatok, orvoshoz igyekeztetek.

Illetve, mikor mozdultatok ki a babával, a letelt 6 hét után? Ugy értem, elvinni magatokkal egy csésze kávéra a közeli kávézóba egy 1 órára a barátnővel, vagy mikor nagyobb.


Izgulok, mert ugyan az időt betartom mindenképp, csak mi lesz utána... A házban ülni ugyebar senki nem akar.


Köszi előre is a tapasztalatokat :)


2019. febr. 24. 08:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Babakocsival kaja után megyünk, így ott nem merült fel sosem a szoptatás témaköre. Autóval félreállunk és hátul simán szopizhat. Vásárolni, állatkertbe, stb, a 2 hónapos oltás után már vittük mindegyiket, barátnőkkel inkább itthon találkozunk.
2019. febr. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
29%

"Ugy értem, elvinni magatokkal egy csésze kávéra a közeli kávézóba egy 1 órára a barátnővel, vagy mikor nagyobb."


Soha. Barátnők dolgoztak, szoptatás alatt nem kávéztam, mert bántotta. Egyébként se volt igényem ilyen kimozdulásra.

A 6 hetet nem vártuk ki, előtte is sétáltunk nagyokat. Kint.

2019. febr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
20%
Ha épp útközben voltam akkor imádkoztam, hogy legyen egy bokros pad vagy érjünk már oda hamarabb a célhoz, hogy végre ehessen és ne kelljen sírnia. Plázákban ha vásároltunk folyton a baba-mama szobát vadásztam és csuriban volt a kezem, hogy ne nyisson ránk senki. Kávézóból volt hogy mint a felest húztam le a kávét és rohantam ki megetetni, imádtak velem találkozni a barátaim. :D Megváltás volt a tápszer komolyan amit bárhol bármikor bekeverek neki, a sírás is azóta leredukálódott.
2019. febr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Két lehetőséged van.

1. Nem várod meg, amíg sírni kezd, ha tudod, hogy van egy kultúrált, tiszta pelenkázó a közelben, akkor beugrasz vele és megeteted. Pláza, szupermarket, kormányhivatal, rendelők, játszótér: nagyon gyorsan meg lehet jegyezni, hogy egy-egy útvonalon mik vannak.

2. Megeteted nyilvánosan. Meg lehet oldani, és a tévhitekkel ellentétben senkit nem zavar, ha nem teszed a komplett kínálatot közszemlére. Erre is van több lehetőség. Vihetsz magaddal egy laza, de nem áttetsző kendőt, amivel el tudod magatok takarni. Ez addig jó, amíg kicsi, később lehúzza, mert kukucskálni akar. Lehet kapni szuper szoptatós felsőket, amiből nem lóg ki több, mint amit a baba bekap. 😉 Nekem ez a megoldás nem elég diszkrét, de másoknál bevált. Ami nekünk a legjobb megoldás lett, az a kendőben szoptatás. Nagy előnye, hogy állva is tudod etetni, bárhol bármikor, de tényleg. És mindent eltakar, kb. egy fél méterről már észre se lehet venni, hogy mi zajlik a batyuban. ☺


Mi sokat mentünk pár hónapos babával, mert a két nagytesóval nem ülhetsz a négy fal között egész nyáron. Melegben viszont gyakrabban szomjas lesz a baba, nem lehet (És nem is szabad!) etetési időkhöz ragaszkodni. Az az általános tapasztalat, hogy a legtöbb ember kimondottan segítőkész, ha ott toporogsz egy síró, éhes babával. Olyan helyeken is biztosítottak helyet az etetéshez, ahol nem is gondoltuk volna (pl. a dolgozói kávézó, üres vizsgáló). Egyszer sem tapasztaltam bunkózást, mikor babával voltam.

Sőt, nagyon gyakori, hogy ha látják a batyut, akkor előreengednek, átadják a helyet, egyből átengednek a zebránál, stb.

2019. febr. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%

Mi is kb 1 hos korától sétálunk, kávézunk is. Egyszerű, etetés után indultunk el, és tudtam h van kb két óránk.

Biztonság kedvéért mindig vittem lefejt tejet magunkkal. Én nem szeretek csak otthon szoptatni, szóval fejtem bárhova is mentünk

2019. febr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

A lefejt tej nekem is eszemben van, de mivel cicis, a cumisüveget egyenlőre nem fogadta el, így azért remelem később elfogja, legalább, ha megyunk valahova. Baba mama szobat tuti használni fogom, szégyenlős vagyok, így nálam kizarva, hogy eltakarva magam kint szoptassak :( persze igyekeznék elindulni én is evés után :)


Koszi mindenkinek!

2019. febr. 24. 10:08
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
De miért kéne 6 hétig otthon maradni? Koraszülött vagy beteg a baba, vagy mi a baj? Ha egészséges a babád, akkor már pár naposan is nyugodtan kimehetsz vele sétálni. Hogy a kérdésre is válaszoljak: semmi extra. Ha éhes a gyerek, leülsz és megszoptatod. Plázákban általában van szoptató helyiség, kávézóban diszkréten el tud bújni a baba a pólód alá. Vagy eltakarharod magatokat textilpelenkával vagy hordozókendővel.
2019. febr. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
17%
Chicco újszülött cumisüveget próbáld meg, nekünk is csak ez az egy a kedvenc, másból nem tud inni
2019. febr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Sétálunk, rövideket. De ha valahova el kell menni(okmányiroda, nagyobb bevasarlas stb.. Es hirtelen megebredne.)


Koszi :)

2019. febr. 24. 13:18
 10/16 anonim ***** válasza:
69%
Első gyerekkel még én is csak szopi után indultam el és akkor is csak lehetőleg 20perc távolságra, aztán persze volt, hogy szirénázva mentünk haza. Másodikkal már muszáj volt bevállalni a kendő alatti "nyilvános" szoptatást, jellemzően padon háttal ülve. Egy barátnőm hordozó kendőben nagyon ügyesen megoldotta, mellettük sétálva sem gondoltam, hogy nem alszik, hanem épp szopik a baba (én sajnos nem tudtam hordozni).
2019. febr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!