Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Adhatok tápszert az anyatejes...

Adhatok tápszert az anyatejes babámnak, ha az nem szükségszerüen indokolt?

Figyelt kérdés
A kisbabám most 6 hetes 2-3 óránként szoptatok, azonban sajnos vannak helyzetek, hogy ki kell ugranom pár órára, a fejés pedig nem megoldás, mert szoptatás után, ha fejek, akkor amit produkálni tudok, az 40 ml-től sosem több, és ha a következő szoptatásnál ujra megpróbálom, akkor 10 ml, ami össze jön, utána már nem is sikerül. Viszont olvastam, hogy a tápszeres pótlás csökkenti a sikeres szoptatás esélyét, és nagyon féltem az a kis kevés tejemet. Tanácsot szeretnék kérni, hogy mit csináljak? Havonta egyszer-kétszer kaphat tápszert, vagy akkor már végképp megindulunk lefelé a lejtőn?

2019. márc. 1. 08:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Hát ha havonta pár alakalomról van csak szó, akkor arra összegyűlik annyi a 40ml-ből, hogy elég legyen. Biztos nem adnék neki tápszert, ha csak anyatejes.
2019. márc. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%

Szia!

tesóm volt hasonló helyzetben. Ő is elkezdte a tápszerezést cici mellett. 3hónapig tudta kb szoptatni, addig volt teje. Ő is pumpált, ivott mindent, de nem lett több teje.

Szerintem havi 1-2 adag tápszer nem a világ vége. Adjál neki nyugodtan, nem ettől a 2alkalomtól fog elmenni a tejed, illetve nem lesz cumizavara sem a gyerkőcnek.

Inkább tápszer, mint éhezzen ezeken a napokon a gyerek:D

2019. márc. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%
Adni adhatsz,havonta 1-2 alkalom nem sok,inkább az a veszélye,hogy anyuka rájön,mennyivel egyszerűbb bekeverni a tápszert,egyre sűrűbben adja,és végül elapad a tej.
2019. márc. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

Vagy a baba jön rá, hogy mennyivel egyszerűbb üvegből enni, és ordítani fog a cicin, mert nem ömlik a tej egyből.

De az is lehet, mint nálunk: el se fogadja a cumisüveget, semmilyet. Vagy 30 ezret kidobtam az ablakon, mindent próbáltam a svéd itatópohártól a cici formájú üvegig, de nem tud (Nem akar) enni belőle.

2019. márc. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Jó, hát igazábból eddig mindig sikerült megoldani, hogy indulás előtt megszoptattam kibirta, mire vissza érek, csak szeretném tudni, hogy ha minden kötél szakad, esetleg kaphat-e.
2019. márc. 1. 08:48
 6/18 anonim ***** válasza:

Kaphat bár én biztos hogy eltűnnek apránként lefejt tejet az ilyen alkalmakra


Hozzáteszem hogy nekem a babám egy azaz egy alkalmas cumisüvegből ivás után lett cumizavaros utána sokat küzdöttem vele (mellgyulladás, berepedés… Fájdalmas szoptatás…)


Mi az a hely ahova nem tudod elvinni a babát is?

Sima vásárlásra hogyha úgy van én viszem magammal ha pedig temetésre vagy egyebet lementünk akkor 3.00-t simán otthonhagytam anyukámmal

2019. márc. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
*eltennék
2019. márc. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem szeretném, ha emiatt bárki megvetne, de havonta egyszer műkörmöshöz megyek, tehát mind a két kezem foglalt, és igy is iszonyat büntudom van, amiért anyukámra hagyom, végig arra gondolok, hogy sir, de végül mindig kiderül, hogy nem igy van, de valahol mégis egy önző énem ugy gondolja, hogy ennyi jár nekem, mivel ez havi evy alkalommal 2-2,5 óra hossza. Eddig csak kétszer fordult elő, amikor haza jöttünk a kórházból, és mult héten. Emlitettem, hogy 6 hetes 2-3 óránként eszik, és mind a kétszer indulás előtt jól lakott, igy eddig nem volt vele gond, végig aludt, de mégis szeretnék megnyugodni, hogy ha Isten őrizz, arról lenne szó, akkor kaphatna?
2019. márc. 1. 09:51
 9/18 anonim ***** válasza:
33%

Hová mész egy hat hetes gyerek mellől 3 órákra?!

Jaaah, hogy körmöshöz, akkor adj neki nyugodtan tápszert. Úgy is az lesz a vége, még végén nem lesz szép köröm


Vannak körmösök akik házhoz mennek ha ez annyira fontos. Addig simán meg tudnátok állni amíg megszoptatod....

2019. márc. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem három órákra. Ez havi egy alkalommal két óra hossza, nem értem miért kell egyből lehurrogni engem, elvégre csak megkérdeztem, hogy kaphatna-e, és nem azt mondtam, hogy Úr Isten, én elmentem,majd jövök amikor jövök.
2019. márc. 1. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!