Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek leszokott a szopizásról...

Akinek leszokott a szopizásról a gyereke de nem evett elég tejterméket hogyan oldotta meg a megfelelő mennyiségű kalcium bevitelt?

Figyelt kérdés
1,5éves,tejallergiás,tápszert sose evett,most se eszi meg. Natúr joghurtot és kefírt eszik csak.
2019. márc. 4. 21:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Találtam egy kalcium szirupot de abba nagyon minimális mennyiség van csak.
2019. márc. 4. 21:17
 2/6 anonim ***** válasza:

Túrót kikevered joghurttal plusz gyümi?


Szerintem ha mimdennap eszik vagy joghurtot vagy kefírt akkor annak elégnek kell legyen



Tejallergia mit takar??????

Hh ehet kefírt cagy joghurtot ebben az esetben?

2019. márc. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tényleg a túrót kifelejtettem,azt is heti egyszer megeszi.

Ekcémás lett,megy a hasa,puffadt,aluszékony. Egy darab sajttól három napra kifeküdt szegénykém. Még pici volt tejmentes diétán voltam miatta én is.

Az alacsony zsírtartalmú (1,4%) natúr joghurttól meg a kefírtől nincs baja,mi sem értjük hogy hogyan,a védőnő szerint ezeket szokták bírni a tejallergiások,kipróbáltuk és nem okozott gondot neki.

2019. márc. 4. 21:26
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Amiknek még magas a kalcium tartalma tejterméken kívül:szója,tofu,szezám mag,mandula,mák,chia mag,bab,rebarbara,szardínia,lazac,kelkáposzta,füge.

Hirtelen ezek jutottak eszembe.Ezeket bár hogyan csinálhatod.A magvakat pl belekeverheted az ételbe ha még püréset eszik,Vagy magvas kenyér stb...

Kenyérből meg tésztából is olyat válassz ami kalciummal dúsított.

2019. márc. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Arra kérdeztem , hogy laktóz vagy tejfehérje érzékeny-e


Nem mindegy


Szóját elvileg 2 éves korig kerülni kell



Egyéb pótlásokat is lehet dokival egyeztetni


Én egy gasztro vizsgálatra is mennék, h kiderüljön mi az igazi baj...

2019. márc. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 igen,sok féle ajánlás van.itt ahol élünk,(külföld) 1 éves kor után már ajánlják.de csak felsorolás képpen írtam.
2019. márc. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!