Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A baba mennyi idős korában...

A baba mennyi idős korában apad el leggyakrabban az anya teje?

Figyelt kérdés
Két ismerősömnek is a baba 2-3 hónapos kora körült ment el a tejük. Mindegyik baba most 5 hónapos. Előfordulhat a növekedési ugrás miatt? Én babám lassan 3 hónapos lesz. Aggódjak? Alapvetően iszsz szoptatok, de nagyból beállt 2,5-3 órára.
2019. márc. 8. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Altalaban addig van tej, ameddig megfelelo mennyisegu inger eri a mellet. Ez mindenkinel mas, pl. van, akinel mar attol lecsokken a mennyiseg, hogy kimarad ejjel 6-8 ora ket szopi kozott, vagy komfortszopi helyett cumit kap a baba, es igy tul keves az inger. Altalanossagbanugy tudom, napi minimum 2 ora komfortszopi kell a kezdeti idoszakban a megfelelo tejmennyiseghez, de van, akinek ennel kevesebb, es van, akinek ennel tobb.
2019. márc. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, nekem nagyon sokaig volt amugy, 3 eves szulinap elott nem sokkal szoktattam le veglegesen (mar elotte is probalkoztunk 2 eves kora utan), a vegen mar sokszor panaszkodott, hogy ,,nincs benne”, es egyre kevesebb ideig hallottam, hogy nyel. Elvalasztas utan meg par napig fejnem kellett, es jott is le tej, tobb hettel utana egyszer megneztem, es par icipici csepp meg mindig volt benne. A csaladban, es a baratok kozott folyton csodalkoztak, foleg egy eves kor utan, hogy ,,meg mindig van tejed?” Pedig nekem csak szimplan a sok szoptatastol volt, fejni mindigis nehezen tudtam. Pm alulmukodes, inzulinrezisztencia, pcos eseten hormonalis oka is lehet a korai elapadasnak, vagy a keves tejnek, de en mindben erintett voltam, es bar sosem volt annyi tejem, hogy a frigot tele rakjam, es erezhetoen csokkent a mennyisege, mikor a gyakorisag is, de igyis sikerult ilyen sokaig. Nagyon szerettem volna, ha magatol valasztodik el, de nem ugy tunt, mint akk egyhamar el akarna hagyni :D
2019. márc. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig szoptat az anya, tehát éri inger a mellett, elvileg lesz tej, ha már egyszer volt. Van olyan ritkán, hogy a baba elutasítja valamiért, pl. megjön a menzesz vagy cumizavar vagy fogzás, de ez jóval ritkább. Növekedési ugrásnál meg sokszor van olyan, hogy az anya azt hiszi, nem elég, ezért elkezdi tápszerezni és attól apad el, hogy átszokik a baba.
2019. márc. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben a baba 4-6 hetes koráig van elég tej, úgy később sem apad el csak valamilyen kedvezőtlen gyakorlat következtében.

Szóval ne aggódj. Ha iszsz a babád, akkor még a növekedési ugrást sem lehet igazán megérezni.

2019. márc. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!