Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Növekedési ugrásná (3 hetes)...

Növekedési ugrásná (3 hetes) Ti pótoltátok tápszerrel a tejet amíg nem igazodott hozzá a tejmennyisèg a baba igényeihez?

Figyelt kérdés
Most vagyunk a 3 hetes növekedési ugrasnal és hirtelen kevès neki az eddigi tej mennyiség (60-90) több kell nekik és így folyamatosan cicin akar lenni de így nincs ideje a mellnek vissza telítődni, sűrűbben rá teszem hogy igazodjon a mell a több mennyiséghez de azért egy kis idő a mellnek is kell hogy tudjon termelődni és ne folyamatosan szopizza ki. Ti hogy oldottátok ezt meg? Kiegészítettetek egy kevés tápszerrel ebben az időszakban?

2019. márc. 14. 14:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Ne adj neki tápszert!

Tedd cicire, ahányszor csak kéri, termelődik tej szopi közben is, illetve így növeli is a mennyiséget! Nem csak akkor van tejed, ha már szétrobban, vagy telinek érzed!

Pár nap, ki kell bírni, de nem pótolj, ha nem koraszülött, egészséges, jól fejlődik, elég a pisis pelus.

2019. márc. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell a mellnek visszatelitodnie, ez egy tevhit. Novekedesi ugrasnal pont fontos, hogy ne kapjon tapszert, mert az beindithatja az ordogi kort, es nem lesz eleg tej. Ilyenkor par napig nyugosebb lehet a baba, es folyton a cicit kerheti, meg a mennyiseg megno, ez teljesen termeszetes. De ez csak akkor fog noni, ha nem kap helyette tapszert. En nem potoltam, kibirtuk siman azt a 2-5 napot.
2019. márc. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

Dehogyis, milyen visszatelitodes ?

Nincs ilyen! Akkor termelodik a tej, ha szoptatod. O szivja, te termeled abban a pillanatban, ez igy mukodik. Ebben a par napban egesz nap szoptasd, ez a lenyeg.

2019. márc. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ma pl reggeltől majdnem délután 2 íg max 10 perce szünetek voltak de végig a cicimen volt, és csak ilyen 20 át tudott mindig szívni mert folyton szívta.ez normális így is? És nem aludt el mert éhes volt .nektek is így volt?
2019. márc. 14. 14:58
 5/19 A kérdező kommentje:
Illetve váltogatni kell a cicit vagy csak egy és kis idő múlva a másik?
2019. márc. 14. 15:00
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

1es vagyok.

Dobd ki a mérleget.

Ha ennyit akar cicizni, engedd neki.

2-3 óránként válts.

2019. márc. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
Igen, teljesen normalis. Komfortszopizasnak hivjak, es nekem pl. napi tobb ora kellett belole alapbol, hogy a mennyiseg fennmaradjon.
2019. márc. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%
Miert mered? Koraszulott volt, vagy besargult?
2019. márc. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nagyon aranyosak vagytok!! Csak aggódom ért amint veleszem most ciciről csak sír :/ most épp elaludt de félek csak hogy éhezik de akkor tényleg ezt az időszakot kell át veszélni és akkor lesz tej! Amúgy csak azért mértem mert tudni akartam mennyit eszik kb nehogy tényleg ehezzen :( tudom hogy nem kellett volna mert csak magamat idegesítem vele , nem adok neki tápszert köszönöm a válaszokat!!!
2019. márc. 14. 15:11
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
Ha éhes lenne, nem aludna. Ez egy ilyen időszak. Nonstop cici maraton. Ha hagyod, hogy annyit legyen mellen,amennyit szeretne, 3-4 nap alatt lecseng. A legrossszabb amit ilyenkor tenni lehet, az a tápszerhez nyúlás, mert ha megeteted azzal, akkor a cicit már nem fogja kérni, így a megfelelő tejmennyiséget sem tudja magának "beállítani".
2019. márc. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!