Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tanítsam meg a 4...

Hogyan tanítsam meg a 4 hónaposom cumisüvegből inni?

Figyelt kérdés

Újszülöttként elfogadta, de akkor nem erőltettem, mert nem akartam, hogy cumizavaros legyen. Aztán beállt a tejmennyiség és már nem is volt rá szükség. A cumit sem fogadta el, így azt sem erőltettük.

Volt tejem rendesen, fejni sem kellett. Így eltettük a cumisüveget.

El jött az idő, hogy sokat vagyunk úton.

Megyünk a mamákhoz, vásárolni, nagybevásárolni, ide oda. És mivel tisztán anyatejes, és kb óránként eszik. (így alakult ki neki. Igény szerint szoptatok és ő inkább sokszor eszik kevesebbet)

Út közben elég nehézkes megoldani a szoptatást.

Nem mondom, hogy lehetetlen, de nehézkes.

Ezért örülnék, ha indulás előtt tudnék lefejni tejet, és azt oda tudnám adni neki akár út közben is.

De egyszerűen nem tud mit kezdeni a cumisüveggel. Vakartatja vele a "fogát" lökdösi ide oda a szájában. Rágicsálja, a tej meg közben folyik mindenfelé. Szeretném, ha megtanulna inni belőle, később a hozzátáplálásnál is jól jönne, mikor már inni is kell neki adni. De nem tudom, hogy csináljam.

Van valakinek valami ötlete, hogy tudom megtanítani rá?

Első baba és kicsit tanácstalan vagyok.



#tanulás #út #anyatej #cumisüveg #cici #cumisüvegből enni
2019. márc. 16. 07:31
 1/3 anonim ***** válasza:
A cumisüveg cumi része lesz a ludas. Nekünk is ez volt. Vettünk egy másikat azóta is az a favorit. Dr. Browns anti colic. Még a hasfájáson is segített. Néha nekem is fejni kellett és abból kapta, ha el kellett mennem. Azt vettem êszre, hogy a puha cumifejet jobban szeretik a babák jobban hasonlít az anyai mellre. A keményebbet, mint pl az egyik Mamos üveg mai napig utálja a 18hónaposom.
2019. márc. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Iszisz baba nem éhes óránként, főleg nem 4 hósan. Téged akar, szopizni, "cumizni" akar, nem okvetlenül enni.

Útközben is lehet kulturáltan szoptatni amúgy, ne szenvedj a cumisüveggel szerintem.

Ha lekötöd a figyelmét, nem is fogja kérni akár órákig.

Szintén 4 hós iszisz babám van, fél napokra el tudunk menni.

2019. márc. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Minden baba más, kedves utolsó.
2019. márc. 21. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!