Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem fogadja el a mellemet a...

Nem fogadja el a mellemet a kisfiam?

Figyelt kérdés

Tiszta idegroncs vagyok már !!! :-((( 10 napos kis babám az elejétől fogva nem akarja elfogadni a mellemet bimbovedövel egyszer kétszer rá kap de ordít sikít mint akit ölnek amikor szoptatni akarom tejem sincs sok napi talán 20 ml

Próbáltuk már mindenféle pózban egyszerüen ahogy oda rakom már sír a kórházba se tudták rá rakni ...

Tápszert kap szegénykém meg plusz amennyit le tudok fejni azt a nem sokat de ugy félek hogy még az a kevés is elapad

Pedig ugy szeretném szoptatni

Úgy erzem hogy én vagyok csak ilyen szerencsétlen gyerek orvos azt mondta minden étkezés elött először rakjam mellre de hogyan amikor nem fogadja el és nincs is anyi tejem pedig szedek minden féle hokuszpokot

Annyira sajnálom szegénykémet hogy nem tudok neki adni anya tejet

Másnak ez olyan természetes...

A kórházba Milumil HA start optimat irtak fel de nagyon hasfájós és nem tud kakilni csak segítséggel ma is tiszta száraz volt a széklete lehet a tápszer miatt ? Kinek mi vált be ? Édesanyám a Humana komfort 1 et ajánlotta ezt használta ő is a húgaimnál


2019. márc. 16. 07:33
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Hivj egy szoptatasi tanácsadót, nekem rengeteget segített.
2019. márc. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Nem minden nőnek van elég teje. De tápszerrel is egészséges babád lehet. Azért nem akar szopni, mert nincs tejed, amit szívhatna.
2019. márc. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Cumizavaros.

Az üvegből egyből jön, könnyen és gyorsan tele a pocak. A melleden dolgoznia kell, mire megindul a tej, és melósabb jóllakni.

Szerintem is hívj szoptatási tanácsadót.

Addig próbáld ki, hogy a csupasz mellkasodra teszed. Lehet, hogy ösztönösen elkúszik a cicihez, és elkezdi cumizni. Nem baj, ha csak komfort szopizik rajta, majd rájön, hogy mire való.

2019. márc. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó ez úgy hülyeség, hogy a cumisüvegből ömlik, ahogy van. Mert a kisebb fiamnál mig a cumisüvegen elaludt, a mellemen nem.


Kérdező, mintha én irtam volna ki a kérdést. A nagyfiammal ugyanígy voltam. Én 2 honap után elengedtem ezt a szoptatas dolgot, be sem indult a tejem. Mindent kipróbáltam, teákat, homeo dolgokat, meleg vizes masszázst, fejést, mindent. Az első pillanattól orditott, ha a mellem a szájához ért, pedig akkor még nem kapott cumit. Sőt, 3 napig konkrétan semmit nem adtak a korházban, pedig éhes volt. Utolsó nap kapott egy kis tápszert, akkor végre bealudt.

Na a masodiknál nem hagytam magam. Ő mondjuk sokkal ügyesebben rákapott, sőt egyből tudta, mi a solga, de nem tudta szaporítani a tejemet. Hiába raktam nonstop mellre, a mennyisége ugyanannyi maradt, és mind a mai napig is igy van. Igy én muszáj vagyok hozzátáplálni, de nem csinálok belőle ügyet. Lényeg, hogy kap anyatejet, amut a nagy nem kapott. Megjegyzem, nem egy beteges gyerek.


Azt tanácsolom, hogy hívj fel egy szoptatási tanácsadót, próbálj nyugodt maradni, ha nem megy, akkor fejd, kináld a xicivel ahányszor tudod, hátha ráérez. Persze ha utána éhes, én adnék neki pótlást, de ne add fel egyhamar. Nekem sem öröm a szoptatás, nem érzem azt az eufóriát, amiről itt is mindenki beszél, de fejem szorgosan, hogy legalább a mennyisége ne fogyjon, és adom neki.

2019. márc. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is valószínűleg cumizavaros. A mellből más technikával kellene szopnia, mint az üvegből és ezt nem érti. Lehet az elején rosszul kapta be / helyzeted mellre, vagy laposabb a mellbimbód, vagy nyelvféke van, vagy túl feszes/nagy a cicid és ő kicsi... ilyesmik szoktak lenni. Szerintem is hívj ki egy szoptatási tanácsadót, ha szeretnéd szoptatni, mert ő láthatja ott helyben, hogy mi lehet a probléma. Egyébként annyit lehet próbálni, hogy pár cseppet fejsz, azt rajta is hagyod csalinak, aztán megcirógatod az arcát, amire reflexből ki kell tátania a száját és akkor gyorsan amilyen mélyre csak tudod, benyomod a cicidet. Az ajka a mellbimbó udvarát kell, hogy összeszorítsa, mert onnan tud pumpálni, a bimbó vége így egész hátul kell legyen a szájában. És ha az orra közben belenyomódik a cicidbe, ne félj, nem fog megfulladni.

Ha nem találkoztál még vele, itt van néhány "tananyag":

[link]

[link]

És azért javasolták étkezés előtt próbálkozni a mellre tétellel, mert akkor még éhes és így több a motivációja, meg (ha szopna) jobban belefér még a hasába, és ezért a melled is több inger éri, jobban termelésre serkenti, ha alaposan kiüríti. A fejéssel - bár szuper hősies, ha bármennyit is kap és fent lehet tartani akár hónapokig a tejtermelést - sosem lesz annyi tejed vagy szerencsés esetben is csak többször annyi munkával, mintha szoptatnád, mert hát egy műanyag pumpára általában nem annyira indul be a tejleadó reflex, mint a baba közelségére, és inkább stresszes és monoton, mint olyan ellazulós-bealvós, amilyennek a szoptatásnak lennie kéne.

2019. márc. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!