Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek a bimbombol csak...

Mit tegyek a bimbombol csak kicsit jön a tej?

Figyelt kérdés

Olyan mintha el lenne tomodve a bimbom. Mit lehet tenni? Hiába maszirozom és utánna fejek meg mindig keménynek érzem kicsit és előtt a baba se lakik jól és nem bírja ki szívni. :(

El is apadhat a tej emiatt?


2019. márc. 16. 22:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Beduzzadhatott a mellbimbó. Vigyázz mert begyulladhat a melled.

Kérdés, hogy használsz-e bimbóvédő krémet (pl lanolin). Illetve hogy jó-e a mellretétel technikája, kifelé fordulnak-e a baba ajkai amikor szív.

Nekem volt ilyen, mellretétel előtt használtam a mellszívót, mert az megformázta annyira szegény mellbimbómat, hogy be tudja kapni.

Az hogy mennyi jön belőle, sztem mind1, van, aki sose tud fejni, mégis jóllakik a baba.

Mindenképp tedd rá minèl többször, még ha fáj is (de sztem azért ne folyamatosan). Borogasd a melled meleg vizes ruhával vagy zuhanyoztasd meleg vízzel szopi előtt.

Elapadhat a tej és be is gyulladhat a mell, de nekem a fentiekkel megoldódott.

Ha max fél nap alatt nem tapasztalsz javulást, hívj hivatalos szoptatási tanácsadót.

És ne hallgass más tanácsaira, az előző generációnak teljesen más és sokszor rossz elveket tanítottak.

2019. márc. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!