Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt akinek a minimumot sem...

Volt akinek a minimumot sem hízta meg a szoptatott újszülöttje?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 hetes, igény szerint szoptatom (napi 8-szor minimum, addig amíg kéri, legtöbbször minimum egy órát is mellen van), van elég pisis és kakis pelenka, nem nyugtalan, nem sírós, nem mutatja éhség jeleit. Nem is aluszékony. Pótlást nem fogad el.

Mégis alig gyarapszik.

Születési súlya 3430, legalacsonyabb súlya 3170 volt,

a mostani pedig 3350, tehát még nem nyerte vissza a születésit sem. Naponta 20-30 grammot gyarapszik.

Volt valaki hasonlóan?

A védőnő csak a fejét csóválja, hogy ez bizony kevés. Szerinte az első hónapban 800-1000 gramm hízás az elvárt és nem ám a legalacsonyabb súlyához viszonyítva.

Volt valaki így?


2019. márc. 24. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
És mennyit eszik?
2019. márc. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam első két hétben csak fogyott. Csak anyatejet kapott. Akkor hozzá kellett pótolni tápszerrel.


Először ő sem fogadta el. Erőltettük meg a cumisüvegeket cserélgettük. A Tommee Tippee üvegből fogadta el csak, de aztán már bármelyikből.

2019. márc. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

Nem vagyok "tápszerpárti", de lehet, hogy a babádnak indokolt lenne.

Talán az anyatejed összetétele nem elég tartalmas valami miatt. Így bár nem éhes, kap eleget, de gyarapodásra nem elég. Ha nem kezd el a következő héten sem hízni, elvinném a gyermekorvoshoz, hogy javasoljon pótlást.

2019. márc. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Nálunk ugyanez volt. A fiam nem sírt, nem volt baja, megsem hízott. Mi bizony átalltunk a tápszerre. Nem akartam megvárni, amíg valami baja lesz. Azután elkezdett rendesen hízni.
2019. márc. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, az én lányom 3 hónapos koráig viszomylag szépen hízott, már akkor is láttuk, hogy nem az a "husgombóc" fajta baba, de szép formás, makd a 4 hónapos státuszon ledöbbenve tapasztaltuk, hogy nemhogy nem hízott, hanem kevesebb a súlya mint 3 hónaposan (mondjuk nyúlt 4 cm-t ez idő alatt, de a védőnő és az orvos szerint a kiló a lényeg). Tápszeres pótlást kellett adnom, viszont szoptatás után nem fogadta el, így egy étkezés tápszer, egy étkezés anyatej, így csinaltam, közbe lefejtem a tejet. Akkor láttam, hogy szinte víz az egész, semmi kalória tartalma sincs, átlátszó volt 1mm zsírréteg sem keletkezett rajta. Még a védőnőnek is vittem mintát belőle, mert azt mondta, hogy ilyet még nem látott, hiszen rossz anyatej nincs (ugye ezt szokták mondani). Vegül elhagytuk az anyatejet, és teljesen tápszeres lett, szépen be is hozta a lemaradást. Akkoriban nem nagy étvágyam volt, éppen csak annyit ettem, hogy ne haljak éhen, akkor már a terhesség alatt felszedett többlet is lement, nem csodálkozkm, hogy nem tudott a szervezetem tápláló tejet termelni. Te hogy állsz az étkezéssel Kérdező? Vitaminokat szedsz? Én azt sem tettem pedig maradt még kismamavitaminom, csak lusta voltam.
2019. márc. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy az anyatej nem elég tápláló összetételű a babának. A védőnőd pedig ne a fejét csóválja, hanem nézzen rá egy etetésre, hátha rossz a technika vagy le van nőve a pici nyelve stb. Azt is figyelembe kell venni, hogy centire mennyit nő. Pl. kislányom 48 centike volt születéskor aztán az első hónapban 7 centit nőtt, cserébe viszont csak 500 valamennyi grammot hízott (a legalacsonyabb súlyához viszonyítva). Utána meg csak 2 centit nőtt és 1 kg-t hízott. Most 7 hónapos és teljesen rendben a gyarapodása, pedig a hozzátáplálás nehezen megy.


Ha szeretnéd szoptatni, nyugi és hívj egy szoptatási tanácsadót.

2019. márc. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%

Utolsó, de a te gyereked legalább hízott. Nálunk nullát. Nem értem, miért kell lepontozni, mert nem kísérleteztem tovább, hogy hátha kéthónapos korára hízik húsz dekát.

Mi sem hagytuk abba rögtön a szoptatást, csak kapott mellette tápszert is. Én biztos nem nézném, de csak vegetal a gyerek. Azért az nem megnyugatató, hogy még a születési súlyát sem érte el.

2019. márc. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7, nem vegetál, hízik, csak később állt meg a súlya, ezért van lemaradásban.

Ma voltunk az orvosnál, azt mondta semmi baja.

10 napja gyarapszik, ez alatt 210-et hízott. Ez alapján simán megvan a ~140 heti átlag és 100 a minimum. Ezt az orvos mondta. Megbízom benne.

Az én tejem egyébként nem átlátszó, rendesen van a tetején (állás után) zsírréteg. Rendesen eszek, normál a súlyom.

Megtömni egyébként se tudom, mert visszabukja a pótlásként adott lefejt tejet is, nemcsak a tápszert.

Második gyerek, első tápszeres volt, nem tartom ördögtől valónak, de míg a bátyjánál egyértelmű volt, hogy kell a tápszer, mert folyton sírt, nyűgös és nyúzott volt annak ellenére, hogy jobban hízott, mint most az öccse, most egyáltalán nem vagyok meggyőződve.

2019. márc. 26. 12:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 1 hónaposan érte el a születési súlyát, visszakerültünk császáros gyulladással a kórházba 6. napon, 2 hetesen még mindig stagnáló súlya volt, amivel 4. napon hazaadták először. Mivel senki nem tartotta ezt normálisnak, tápszert kapott. Egy hós korára érte el a születési súlyát, ha nem kapott tápszert nem szólt, h éhes, de mivel mérnem kellett a lassú súlygyarapodás miatt, bizony gyakran 0- at mutatott szopi után, max 20 grammot. Összességében egy hónapban csak ,300 grammot. Végül tápszeres lett, akkor kezdett jobban növekedni a súlya. Ma 15 hós, 9 kiló és rendkívül jó evő, örökmozgó. Ha súlygond van, jelezd a dokinak, mert mas miatt is lehet gond. Pl a fiam azért ilyen kis súlyú, mert 11 hósan kuderült, h vesetagulata van és kielégítetlenül szívódtak fel a tápanyagok.
2019. márc. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!