Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevés a tejem. Mit tegyek?

Kevés a tejem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Még csak 3 hónapos a babám, de már most alig van tejem. Voltam orvosnál, hogy tanácsoljon valamit tejserkentés érdekében, de csak annyit mondott, hogy minnél többet szoptatom a babámat, annál több tej lesz, de ez így nem igaz, sokszor próbálom a babámat szoptatni, de hiába akkor sincs több tej, csak egy kicsi jön ki a mellemből és aztán megint semmi, és ez így megy egész nap. A védőnőm javasolt tejserkentő tablettákat, de az sem segít. Naponta 2,5 liter folyadékot iszok, lehet, hogy többet is, mégsincs semmilyen változás. Tudna valaki segíteni?

2019. márc. 30. 15:29
 1/9 anonim válasza:
100%
A túlzásba vitt folyadék sem jó. Mennyit hízott a pici és mennyi idő alatt? Sokat sír, fáj a hasa? Az hogy te így érzed, hogy kevés a tejed nem feltétlen jelenti azt hogy kevés is!
2019. márc. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Akkor nincs. Ez van. Ha emiatt kétségbe esel, meg rosszabb lesz.

Adj neki annyit, amennyi van, tápszeren is nőtt fel már elég sok egészséges gyerkőc.


Egyébként bocs, de amikor egyszer éjszakai szoptatás után úgy másztam vissza az ágyba, hogy kevés a tej, a férjem félig kómában morogta, hogy nem baj, megissza reggel a kávét tejszínnel. 😂

2019. márc. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezen most egy jót nevettem :D a babám 3400 grammal született mostanra pedig 5330 gramm lett. Ez így jó is, de mostanában kezdett el fogyni a tejem. A babám nem hasfájós és nem is sír, ha nem eszik eleget, csak én félek, hogy fogyni fog. És, ha kevés a tejem azt hallhatom is meg láthatom is, mert bimbóvédőt használok.
2019. márc. 30. 16:37
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja, és próbáltam már többször is tápszeret adni a babámnak, de nem akarja meginni. Iszik belőle 30-40 ml és abbahagyja, azután pedig órákig nem is akar inni belőle, de az én tejemet akarja.
2019. márc. 30. 16:53
 5/9 anonim ***** válasza:

3 hónaposan van egy klasszikus növekedési ugrás, amikor hagyni kell a babát annyiszor és addig lenni cicin, míg akarja (akkor is, ha csak komfortszopizik az üresen) és akkor jó eséllyel 5-7 nap alatt tudod utolérni újra az étvágyát (kivéve, ha tápszerezted, akkor több hét is lehet), és újra beáll egy kb. napirend.

Akkor kevés, ha sokat sír, nyűgös, gyanúsan kevés a pisis pelus, doki rád szól, hogy nem hízott eleget. Ilyenkor érdemes megmérni két napig (kölcsönözni is lehet mérleget), mindig szoptatás előtt is és után is (ugyanabban a pelenkában), hogy mennyi ment be. Aztán meg az etetések számával átlagot vonni (mivel "reggelire" más mennyiséget igényelhetnek, mint "vacsorára"), és mint a tápszernél elosztani, hogy megfelelő-e a mennyiség a testsúlyához.

Az igény szerinti szoptatás mellett a görögszéna mag tea vált be nekem a legjobban, meg szaporító fejés helyett az, ha a babát visszaraktam még egy körre (pl. jobb cici - bal cici - jobb cici - bal cici).

2019. márc. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezt a nagyon szuper felvilâgosítást, tênyleg nagyon hasznos. Velem annyi a baj, hogy a jobb cicin nem szophat a baba, mert egyáltalán nem tudom fogni a jobb kezemben, gondolom, ha ez menne nem lenne ennyi gond. A teát pedig nem tudom, hogy itt Németországban hogy hívják vagy, hogy van e itt olyan.
2019. márc. 30. 18:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Ötletként talán próbálj meg fektetve szoptatni szerintem (a hátadnak is barátibb), a teának meg keress rá a latin nevére és írd fel egy papírra.
2019. márc. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Coffelia ***** válasza:

Gyorsan szerezz be szoptatós párnát, amivel az öledben szinte egyáltalán nem is kell tartani a babát!

A tej mennyisége lemérve nem mindig mérvadó, mert az összetétele a szopik hosszától, és napszakonként is változik. A magasabb zsírtartalmú tejből lehetséges, hogy mennyiségileg kevesebbet szopik, de a tápanyagtartalma miatt mégis többet gyarapszik.

Az ibclc.hu oldalon korszerű ismeretekkel rendelkező laktációs tanácsadók vannak, akik tudnak segíteni. Manapság az egészségügyben még sokan vannak, akiknek nem uptodate a tudásuk.

2019. márc. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tudom már nem aktuális, de gondoltam azért leírom...

Én is hasonló cipőben voltam... Egyszerűen nem volt tejem, vagy legalábbis elég kevés...

Próbáltam mindent, szoptatós teát ezt a 7-7 5-5 3-3 2-2 perc szaporító fejést de semmi lényegi változás...

Aztán anyósom aki heti kétszer jött, bár inkább csak az idegeimre ment, vmiért nem tudott jönni 2 hétig... És láss csodát az 50g-ból egyből 120 lett... Szóval nálam a stressz volt ami így visszavetette a dolgot... Ezután anyósom csak heti egyszer vagy két hetente jöhetett... 😀 és most már 180 200at is szopizik egy mellből...

2019. dec. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!