Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A héten fogok szülni, de...

A héten fogok szülni, de antibiotikum miatt nem szoptathatok. Hogy lesz így tejem? Első baba ráadásul, hogy tanuljuk meg?

Figyelt kérdés

10 napig kell szednem, mellette tilos a szoptatás. 40+1 idős terhes vagyok. A héten indítanak, így még tartani fog a gyógyszer és szednem kell végig. A kórházban bíztam hogy a 3 napon, amit bent töltünk majd megtanulunk szopizni, mert nagyon szoptatáspárti, tanácsadó segít ha kell. Ehelyett tápszert fog kapni rögtön? Az én tejem ha megindul, fejéssel megmarad? A védőnő a cumit későbbre ajánlotta, mert az is csak bezavar a cicizésbe, erre hamarabb lesz cukin mint mellen?! Aztán nem tud majd szopni. Ha lesz még tejem.

Kérem szépen aki hasonlóan járt, írjon mert úgy aggódok, eleve túl hordom már, indítani kell, és még ez is. Rögtön így kezdünk. :(


2019. ápr. 2. 21:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb antibiotikum mellett lehet szoptatni vagy ha nem , akkor kérni kell alternatívát. Konkrétan mit szedsz ?
2019. ápr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Én szülés után 4 különböző antibiotikumot kaptam, mind mellett szoptathattam a koraszülött babáimat. Sajnos sok orvos valogatlanul minden gyógyszerre rá mondja, hogy tilos mellette szoptatni. Szülés utáni napon kontraszt anyagos mellkas ct-m volt. Radiológus lelkemre kötötte, hogy tilos szoptatni. A gyerekorvos a koraszülött osztályon megnézte egy külföldi adatbázisban a kapott szert és nyugodtan fejhettem, adhattam az anyatejet a gyerekeknek.
2019. ápr. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%

Nincs min aggódnod. Igaz az én fiam kilenc hónapos volt már mikor egy hétig a nagyobbal kórházban voltam, se fejni nem tudtam, se foglalkozni ezzel, mikor hazajöttem nem volt tejem, de még szoptatni szerettem volna, így gyakran mellre tettem, és visszajött a tej, simán két nap alatt. És szoptattam 24 hónapos koráig. Napi kétszer.


Ha majd szoptathatsz akkor tedd mellre, minden etetés előtt, vannak szoptató berendezések, es lesz tejed. Az anyatej akkor termelődik mikor szoptatsz. Nagybátyám mondta regen a bábák előszoptak korababáknak, és lett tej. Ha nem tartod undorítónak megkérheted a férjedet, akkor seperc beindul a tej.


Addig is fejd-nem fog jönni mert feltételes reflex, baba kell hozzá, sokan javasolják nézd közben a babát, és képzeld hogy szoptatod.

A babát meg tápláld poharból. Siman tud inni pohárból, kérd meg nővért mutassa meg, ők is pohárból itatjàk, és akkor cumizavaros sem lesz. Nem kell cumisüveg. Nálam egyik gyereknek sem volt-a kis kávés pohár tökéletesen erre van tervezve.

2019. ápr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősségi császárom volt és 2 féle antibiotikumot kaptam utána 5 napig infúzióban és szoptathattam. Én kérnék másodvéleményt a helyedben.
2019. ápr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Vagy ha esetleg hajlandó lennél végre leírni , hogy milyen gyógyszert szedsz meglehetne nézni az adatbázisban ami nyilvános az interneten.
2019. ápr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Semicilin 500 mg-ot szedek. 40 db, naponta 4x. A betegtájékoztató írta hogy nem lehet szoptatni, mert bele kerül az anyatejbe és allergiás reakciót válthat ki a babánál.

Köszönöm az eddigi válaszokat, épp sírni kezdtem már, hogy lehetek ilyen szerencsétlenség, de most kicsit megnyugodtam. Holnap kérek másodvéleményt.

2019. ápr. 2. 22:04
 7/18 A kérdező kommentje:

Nincs fogadott orvosom, és ez a 36. heti kenetvételt nem tudtam, a kórházban pedig a 38. hét végén jutott eszükbe levenni. Az eredmény meg több mint egy hét volt, tegnap kaptam a receptet, a gyógyszertárba is meg kellett rendelni, így ma kezdtem el.

De a babának is kell így antibiotikumos kezelés, mert ahogy olvastam ez a baktérium csak rá veszélyes. Értelmét nem látom hogy minek kell szednem, főleg ilyen sokat, mikor már késő, így is úgy is veszélyeztetve lesz hüvelyi szülésnél. A héten pedig indítanak, ha nem jön.

2019. ápr. 2. 22:07
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Semicillin = ampicillin

Teljesen biztonsagos szoptatasban !!

2019. ápr. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"SEMICILLIN 500 mg kemény kapszula

Kiszerelés: 40x


Törzskönyvi szám: OGYI-T-5466/01


SEMICILLIN 500 mg kemény kapszula


Forgalomba hozatali engedély jogosultja: Zentiva k.s.


Hatóanyag: ampicillin"


Felkeresed a www.e-lactancia.org oldalt, beírod a hatóanyagot, hogy ampicillin és már ki is dobja, hogy nagyon alacsony a kockázata, lehet szedni szoptatás alatt.


De még jobb, ha beszélsz az orvosoddal, hogy ő mit javasol.

2019. ápr. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ha tudsz angolul. Ha nem, akkor google translate.

2019. ápr. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!