Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Feladni a szoptatást vagy...

Feladni a szoptatást vagy küzdeni? Van itt valaki, aki hasonló cipőben járt?

Figyelt kérdés

1 hónapos a kislányom, de kínkeserves nálunk a szoptatás. Császárral szültem és már a legelejétől fogva nem kapott rá a cicimre. A kórházban folyamatosan próbáltak segíteni, de vagy sikertelenül, vagy ha rá is bírtuk a picit a szopizásra, akkor csak mellbimbóvédővel sikerült, és kőkemény, 2 emberes meló volt, mire sikerült mellre tenni és szopizott párat. Utána már a kórházban is tápszeres kiegészítést kapott.


Volt nálunk szoptatási tanácsadó is még 2 hetes korában, aki ugyan ellátott jó praktikákkal (pl szondáztatás), de úgy érzem, egyedül ez nekem nem megy. Mellbimbó védőt továbbra is használok, mert anélkül egyáltalán nem kap rá a cicimre, de ahogy mellre teszem, keservesen sír, nyűgös, türelmetlen, ha rá is tudom bírni, hogy szopizzon kettőt hármat, akkor utána egyből kiköpi és kezdődik a sírás elölről.


Naponta többször fejek, mellenként max 30 ml szokott jönni, és tápszeres kiegészítést kap (vagyis a helyes megfogalmazás inkább, hogy a tápszer mellé kap lefejt anyatejes kiegészítést...). Napközben amikor csak tudom, megpróbálom mellre tenni, de már elég idegörlő számomra ez az állapot, kezdek besokallni és fizikailag és lelkileg is nagyon belefáradtam.


Nem tudom eldönteni, hogy adjam fel a szoptatást, vagy küzdjek még tovább? Úgy érzem, hogy nem vagyok “igazi anyja”, ha nem tudom megszoptatni, ennyi erővel bárki lehetne az anyja, aki cumisüvegből meg tudja etetni... A szívem szakad meg. De közben a próbálkozásokba is belefáradtam már...


2019. ápr. 4. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Cumizavaros szerintem,azért nem akar küzdeni a cicivel
2019. ápr. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Hasonloan voltam en is csaszarral lett meg a kislanyom igaz nekem volt sok tejem de hiaba probaltam cicire tenni nem akkart enni vagy ha evett akkor ki jott belolle. Igy mar a korhazban kapott tapszert mert fogyott. Ahogy haza jottunk probaltam en is tobbszor etetni meg a lefejt tejjel is de ugyan az volt a helyzet. 1honapig probaltuk de doki javaslatara abba hagytuk mondvan gyenge a tejem neki es azert nem lakott jol. En bele torodtem ma mar lassan 6eves lesz.
2019. ápr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

A nagyfiammal ez volt a helyzet. Már a korházban bömbölt, ahogy hozzáért a mellem a szájához. Be se kapta vagy elhuzta a fejét, sírt bömbölt. Én persze roncs voltam. Mindenki mondta, menni fog, hajrá. 3 napig kb orditott benn a fiam. Itthon kezdődött elölről. A védőnő goromba volt, tépkedte a mellem, eroltette a gyereket.

Persze közben kapott pótlást, én pedig fejtem hetekig kb 10 ml annyi se. Aztán kb 8 hetes volt, mikor a párom kijelentette, hogy jo lenne, ha abbahagynam az onsanyargatast es elveznem vegre. Engedjem el a szoptatast. Pedig mindent kiprobaltam. Teakat, bogyokat, mindent. Aztan elengedtem, mert rajottem, hogy ha tovabb folytatom, akkor belerokkanok.

A fiam felnott cici es anyatej nelkul, 6 eves okos ertelmes es keveset beteg.

A kicsinel mar ugy alltam hozza, megprobalom, lesz, ami lesz. Nala volt trjem egybol racuppant, de nem eleg neki. Lassan 3 hos lesz, de mig van tejem, adom neki, es potolok. Nem dolt ossze a vilag, talan a nagyobb nem akart szopni, nem tudom. De nem banom, hogy akkor elengedtem, igy konnyebben alltam neki a kicsivel.

2019. ápr. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Nem az az anyaság mércéje, hogy tudod-e szoptatni.

Mondjuk én ennek ellenére azt mondom, hogy MINDEN esetben megpróbálnám cicire tenni a babát. Komfort-szopit próbáltatok már? Nem akkor tedd cicire, amikor éhes, mert akkor nyilván türelmetlen, felhergeli magát, amiért nem jön a tejcsi... hanem mondjuk etetés végén kicsit csak az összebújás miatt.


Császáros voltam, nehezen kapott rá a cicire a gyerek. Mondjuk kiegészítés nem kellett, mert mennyiség volt, viszont az első fél évben folyamatosan sebes mellbimbókkal küzdöttem (a bimbóvédőt még annyira sem fogadta el, mint a cumisüveget), és 5x volt mellgyulladásom is. Egészen egyszerűen kicsi volt a gyerek a mellbimbómhoz. Kb fél éves korára lett akkora a szája, hogy képes volt megfelelően bekapni, ráérzett a technikára és soha többet nem volt problémánk.


Szóval én azt mondom, kitartás! HA akarsz szoptatni, menni fog ;) De ne egy éhes, türelmetlen gyerekkel próbálkozz, mert attól te is csak feszülteb leszel.

Egyen, lakjon jól lefejt tejjel, tápszerrel is akár, sé utána mehet a cici.

(unokahugom 3 hónapos koráig tápszeres volt, minimális mennyiséget szopott csak mellé. DE ment folyamatosan a fejés, és 3-4 hónapos kora között egyszercsak elég lett a tej, megfelelő lett a technika, szóval nem lehetetlen!)

2019. ápr. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

Egyik baratnomnel volt ez. O bevallalta a sirast 1 hetig, cserebe sokaig szopizott a gyereke. Ugy csinalta, hogy minden nem szoptatasbarat eszkozt azonnal megvont (jatszocumit, bimbovedot, cumisuveget), a tapszert pedig szoptatasbarat eszkozbol adta (sved itatopohar), es rengetegszer mellretette, ha kellett, akkor akar 10x is. Egy nagyon kemeny het volt, mire a baba rendesen megtanult szopizni, de o kitartott, es sikerult neki.


Nem mindenki vallal be ennyi sirast, mint o. Egy masik baratnomnek durvan begyulladt a csaszaros hege, amivel a korhazba kellett szaladgalnia, neki volt ennel nagyobb baja, o vegul feladta, mikor a baba sirt.


Mindketten csaszarosok voltak, mindket helyen cumizavaros volt a baba. Egyikuk sem jobb, vagy rosszabb anya a masiknal, en mindkettojuket megertem. Nekem mas jellegu gondom volt a szoptatassal, nagyon nehezen tudott vakuumot kepezni a gyerekem, alkalmankent 5-10x ugy kellett mellretennem, hogy hatarozott mozdulattal ravezettem a fejet a cicire, es akkor valahanyadik probalkozas utan reflexszeruen bekapta. Illetve a felalomban/alvas kozben szoptatas is nagyon sokat segitett, mert ilyenkor osztonosen jobban elfogadjak, nem szenvednek rajta, ha azonnal nem kezd omleni a szajukba, mint amit a cumisuvegbol megszoktak, meg az sem zavarja oket ilyenkor annyira, hogy mas a formaja, mig ebren igen. Nekem ez segitett meg nagyon sokat. A te dontesed, hogy mit vallalsz be, en sebes mellbimboval kuzdottem, sirtam mar elore, ahogy eszembe jutott, hogy mindjart lejar a 2 ora, es ujra kerni fogja (igeny szerint csak kesobb kezdtem szoptatni). Valahogy atveszeltuk, nem merult fel bennem, hogy abbahagyjam, mivel volt tejem, legalabbis a babam gyarapodott, hiaba alig tudtam fejni (nekem sem inditotta be a tejleadot). Nekem nagyon megerte kibirni azt a par hetet, ameddig jobb lett a helyzet. Ahogy megerosodott a gyerekem, mar sokkal ugyesebben szopizott, el kezdett elsore rakapni, egyszer csak azt vettem eszre, hogy mas pozokban is tudom mar szoptatni, es a mellbimbom sem faj. Vegul sokaig szoptattam, es az elvalasztas sem az o kezdemenyezesere tortent, hanem az enyemre.


Barmit is dontesz, mindnek meg lesz az elonye es a hatranya. Ha most adsz magatoknak mondjuk 2 hetet, amikor tenyleg mindent megteszel, elviseled a sirast, nem adsz tobbet cumisuveget, rengeteget mellreteszed, fekve szoptatsz az agyban, akkor sikerulhet atallni, ha megsem, utana meg mindig maradhat a tapszer. Az anyatejre utana visszaallni viszont mar nem fog, ha most feladod, cserebe megsporolsz magatoknak valoszinuleg sok sirast es 1-2 nehez hetet. Ezt neked kell eldonteni, hogy mennyire fontos neked a szoptatas, meddig vagy hajlando elmenni. A szoptatas kerdezz-felelek facebook csoportban sok olyan anyat talalhatsz, akik nagyon megkuzdottek a szopiert, ha tovabbi torteneteket szeretnel olvasni. Drukkolok, barhogy is dontesz!

2019. ápr. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hasonlóan jártunk.

Császárral szültem, 26 óra múlva kaptam meg elsőnek a babát.

2.5 kg volt, kis súlyú, próbáltam cicire tenni de hiába, még csak arra sem fordult. 5 napot voltunk a kórházban, a baba kb 23 órát aludt megkövülten, nem érdekelte a cici. Ugye fogyni kezdett, már 2300 gramm volt, 48 óra után azt mondták a csecsemősök muszáj adni neki tápszert, nem várhatunk hogy 2 kilóra lemenjen. Azt nagy nehezen bele tudtam adni cumisüveggel, el is kezdett hízni.

Mire hazaértünk továbbra se érdekelte a cici, be sem kapta, ha kb már ráerőszakoltam csúnyán fogalmazva tehát rátettem én úgy igazán akkor üvöltött keservesen. Ez ment hetekig. Egy milit se evett belőle meg. Muszáj volt tápszer. Nem vagyok elvetemült, szép jó az anyatej, de azért nem fogom megvárni míg kiszárad-éhenhal. Első 2 hónapban folyton próbáltam rátenni meg fejtem. De kb napi 50 ml-t tudtam csak fejni, azt megkapta. Aztán feladtam, nem kínzom se őt se magam, így nem lehet élni hogy gyomoridegem meg hasmenésem van már attól is, ha a szoptatásra vagy a fejésre gondoltam. Meg a sok sírás. Én kiegyensúlyozottan akarom nevelni, nem stresszben, görcsben..Azóta csak tápszeres, szépen gyarapszik, 5 kg, minden rendben vele. Attól még az anyjának érzem magam.

2019. ápr. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Hagyd a fenébe, 4 hónapig kínlódtam, tiszta idegroncs lettem a végére.
2019. ápr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Velem elfelejtette közölni bárki is, hogy mivel alig van mirigyállományom, aligha fog ömleni a tej.

4 hónap volt nálunk is a csúcs, utána szépen átálltunk acsak tápszerre. Már felnőtt és teljesen egészséges.

2019. ápr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is 4 hónapig szenvedtem vele , kikészültem .
2019. ápr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!