Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás

A kérdés

Vajon benne van még a tejben?

Kislányom 6 hónapos. Már csak reggel, és este szopik. Közte tápszert kap, és hozzátáplálok. Nagyon megkívántam az energiaitalt. Régóta nem ittam. Vajon ha reggel 7-kor iszom egyet, az az este fél 8-as szoptatásnál még benne lehet a tejben, ha közte fejek is? Tudom, hogy tiltólistás, azért kérdem.

ápr. 4. 13:57  Privát üzenet  

A válaszok
Szerintem semmi baja nem lesz, de én biztos nem innék ilyen szemetet már magam miatt sem. Én egyszer egy esküvőn ittam jókedvig magam, amikor még szoptattam, rohadt bűntudatom volt, de nem volt semmi gond.

A válasz 34%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont ápr. 4. 14:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi! Nem innám rendszeresen, csak most megkívántam. Szó nincs arról, hogy több alkalommal is.

# 2/7Időpont ápr. 4. 14:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az érdekelne, hogy 12 óra alatt mennyire cserélődik az anyatej? Főleg, ha többször fejek is.

# 3/7Időpont ápr. 4. 14:08 Privát üzenet
3-4 Óráig van benne nyugodtan ihatsz , meg már nem újszülött :)

A válasz 58%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont ápr. 4. 14:24 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen, tudom. De azért a sok koffein neki se tenne jót, ha kapná ilyen formában..akkor megnyugodtam.

:)

# 5/7Időpont ápr. 4. 14:33 Privát üzenet
2,5 Évig szoptattam néha bekaptam egy kis konyak meggyet. Egyébként 100 mg koffein van az energiaitalban pont annyi mint egy espressoban 😉

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont ápr. 4. 15:27 Privát üzenet
A babám 6 hós korában vizsgaidőszakom volt. Igény szerint szoptattam, de megpusztultam volna koffein nélkül, amit én is energiaitallal vittem be (kávét nem annyira szeretem). Nem érzékeltem a hatását rá. Mértékkel kávézni is lehet szoptatás alatt, az energiaital sem rosszabb.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont ápr. 4. 22:17 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Anyukák, akiknek van benne tapasztalata! Kell fejni a tejet, hogy ne apadjon el idővel?
Be van gyulladva a bal mellem egy kis csomo van benne es nagyon faj mintha beutottem volna a honaljam alatt van ez a bal mellem oldalan. 31 hetes vagyok Parom szerint viszont a...
Melyik ez a videoklip? Régen láttam a vivan, kb.10 éve. Egy nő énekel benne magyar énekesnő. A klipben van fürdőkád és tejben fürdik? Ez az 1 száma volt kb.
A házi tej felforralása során, milyen értékes tápanyagok pusztulnak el vagy károsodnak a tejben, ill. marad annyi értékes tápanyag benne amiért megéri továbbra is elfogyasztani?
Nagyon folyik az előtejem éjjel alvás közben és még messze a szülés! Nem lesz ez így gond a babának? Benne lesz még így a tejben az ami neki kell az elején? Nagyon el vagyok...
Még szoptatom a kislányom. De meg fáztam és egyszer vettem be lázcsillapítót. Az a szervezetemből kiürül, de a tejben benne maradhat? Szoptathatok tovább? Vagy már ne?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Szoptatás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!