Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sokszor ordít a babám, ha...

Sokszor ordít a babám, ha cicire akarom tenni, van, hogy nem is sikerül. Máskor meg semmi baja. Tapasztalt valaki hasonlót?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hónapos, van egy 4 éves nővére, őt 2 évig szoptattam probléma nélkül. Eleinte a fiammal is tökéletesen ment minden, szépen rákapott a cicire, ügyesen szívta, nekem volt bőven tejem. Annyi kellemetlenségünk adódott, hogy erős a tejleadóm, előfordult többször, hogy félrenyelt, de ez eleinte nem zavarta.

Valamikor 2 hónapos korában kezdődött, hogy néha ordított, ha cicire akartam tenni. Leginkább este, de aztán amikor valahogy mégiscsak a szájába varázsoltam, megnyugodott, szopizott. Aztán ez egyre gyakoribbá vált, és egyre kevésbé sikerült megnyugtatni, volt, hogy nagyon sokat kínlódtunk, mire állva, táncikálva, énekelve nagy nehezen elfogadta. Olyan is volt, hogy inkább elaludt éhesen, majd kicsit később felébredt, és félálomban tudtam megetetni. Egy idő után nappal is egyre sűrűbben volt ez.

Azt figyeltem meg, hogy ha túl fáradt, akkor gyakoribb a dolog, de nem feltétlen függ ettől. Azt is észrevettem, hogy nagyon zavarja a tejleadóm, az első baromi erős, spriccel több csatornából egyszerre, nem bír ennyit lenyelni, ilyenkor nyel félre. Nem ritka, hogy elfogadja a cicit, megérzi a tejleadót, elengedi és sír, és nem tudom visszarakni. Emiatt egy ideje próbálom azt csinálni, hogy ha érzem, hogy megindul, elveszem tőle, és visszaadom, amikor már nem ömlik. De ez se mindig jön be.

Cumi, cumisüveg abszolút nincs, sose volt ilyesmi a szájában. Szervi okokat kizárnék, mert 2 hónapig nem volt probléma. Szerintem fájdalom sem lehet, fogzáshoz még kicsi, meg akkor mindig ez menne, de vannak olyan alkalmak, mikor vigyorogva cicizik...

Ahogy próbáltam utánajárni, arra jutottam, hogy szopási sztrájk lehet, amit valószínűleg az erős tejleadó váltott ki. Na de hogy lehet ezt megoldani? Mindent bevetettem már, amit javasolnak: blokkszopi, előfejés, hátradőlve szoptatás, de semmi sem segített érdemben. Mostanra ott tartunk, hogy rosszabb napokon, egész nap küzdelem, hogy mellre tudjam tenni, akármilyen éhes. Sokszor nem is kell hozzá semmi negatív történés, eleve elutasít, már akkor kivan, ha bölcsőtartásban fogom meg, vagy lefektetem az ágyra és melléfekszem. Jobb napokon meg nincs semmi gond, csak késő délután, estefele akad ki, amúgy egész nap vidáman szopik. Legjobban éjjel megy, meg közvetlen ébredés után, mikor még kómás, ezért igyekszem sokszor alvás után szoptatni.

Szóval értem, hogy sztrájk, kérdés, mit csináljak? Hogy tudok ennek véget vetni? Mit tehetnék, hogy újra nyugiban tudjon szopizni, és ne legyen az egész egy harc? Annyira szerettem szoptatni, de már görcsben van tőle a gyomrom :(

(Olyan válaszokat nem kérek, hogy adjak tápszert, megoldást szeretnék.)


2019. ápr. 10. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia,szerintem kérj szoptatási tanácsadótól tanácsot, nagyon ügyesek!
2019. ápr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocs a hülye fogalmazásért 😊
2019. ápr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jol utanajartal. Szoptatasi tanacsadoval beszeltel? Etelallergia kizarhato? Milyen jelekre teszed mellre? Korai ehsegjelekre, vagy mar a kesobbiekre? Biztos, hogy szopizni szeretne? Ez az az eletkor, amikor minden mas el kezdi jobban erdekelni, es alvas kozben, meg ejszaka potolnak inkabb, amit nappal a szopibol kihagytak. Hordozod is esetleg? Hordozva szoptatas nem segit, hogy teljesen fuggolegesen van? A sulygyarapodasa rendben van? Nem kapott oltast, mikor ez kezdodott? Vagy nem kapott el valamit, nem volt beteg/nem lehet lappango betegseg? Nem piros a torka? Miota tart ez? Milyen surun jon elo? Fogcsirai is mozgolodhatnak mar, igaz, altalaban kesobb kezdodik, de ismerek olyan anyukat, akinel a 2. gyerek elso foga 2(!) honaposan mar kint volt. Ha torokfajas, vagy fogzas van mogotte, akkor a Dentinox segitene, utana lehetne szoptatni.
2019. ápr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagyon megértelek, remélem rendeződik.

A fentieken túl ha semmi sem jön be, lefejt tejet tudsz adni neki cumisüvegből, csak az már nem olyan érzés mint szoptatni, ráadásul rengeteg macera.

2019. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt hasonló, mindig este fürdés után kezdődőtt. Egyszerűen nem tudtam megszoptatni annyira sirt. Én úgy vettem észre hogy túlfárad. 3 hónaposan már egyre intenzivebben nyilik az értelmük, a sok inger nagyon elfárasztja őket. Nálunk az segitett hogy fürdés után félhomályban, csöndben ringattam, aztán mikor álmosodott cicire tettem. Persze volt hogy nem sikerült, ilyenkor hagytam aludni, majd mikor magától ébredt újra próbáltam.

Kb egy hónapig szenvedtünk, aztán elmúlt ez az időszak.

Kitartást nektek@

2019. ápr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, megpróbálok mindenre válaszolni.

Kérdeztem tanácsadót, ő is azt mondta, hogy sztrájk lehet, és majd megoldódik, etessem félálomban, ringatva stb. Szóval amire magamtól is jutottam kb.

Cumisüveget biztos, hogy nem szeretnék adni neki, félek, hogy egy cumizavar teljesen hazavágná a szoptatást, egyébként is nagyon instabil a helyzet, nem merek kockáztatni.

Kb. 2 hónapos korában kezdődött a dolog, most 3 hónapos és 1 hetes. Igen, benne van az is, hogy a környezete is bezavar, ha nyüzsi van körülötte, általában hajlamosabb kiakadni, ahogy a túlfáradás miatt is. Erre is gondoltam, hogy túl éhes és türelmetlen, próbáltam és próbálok ezzel folyamatosan játszani, hogy mikor teszem mellre, de sajnos nem vettem észre, hogy bármelyik időpont tuti lenne. Ma délután pl. éppen úgy szopizott balhé nélkül, normálisan, hogy baromi éhes volt már (nagyot aludt előtte). Máskor az jön be, ha nem várom meg, míg jelez.

Ételallergia szerintem nincs, semmi jelét nem látom. Súlya is szépen gyarapszik, volt egy kis lassulás, mikor ez az egész elkezdődött, csak azóta nagyjából megtanultam, milyen trükkökkel tudom rávenni az evésre, így most megint jó ütemben hízik. Pisis-kakis pelus is elég, napi 2-3 kakis, meg 5-6 pisis, de jó nehezek.

Kapott 2 hósan oltást, meg most hétfőn a 3 hósat, de nem tudom egyértelműen ahhoz kötni. Náthás volt 2x (ovis a nagytesó, hozza folyton haza), de nem vészesen, tudott tőle szopizni, kicsit szívtam az orrát 2-3 napig.

Hordozom is, igen, karikás kendőben valóban könnyebben elfogadja, a mai napot nagyrészt így nyomtuk. Napi szintű a probléma, csak néha van 1-1 jobb nap, amikor nem, vagy csak este minimálisan jön elő.

Szóval próbáljuk túlélni, bevetek mindent, amit lehet, csak néha annyira kétségbeejtő :( ma is elaludt éhesen az apjával, aztán 40 perc múlva megébredt és félálomban gond nélkül teleette magát, azóta alszik. Nagyon rossz, hogy nem tudok megoldást találni.

2019. ápr. 10. 22:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet hasfajas tunete a nyugtalan szopizas, amit okozhat pl. az altalad fogyasztott tentermek, tojas, szoja. Ilyeneket eszel? Nem biztos, hogy mas tunetet is okoz. Ez, hogy ennyire ossze-vissza jon elo, is jelezheti a gondot, meg hogy fuggoleges pozicioban kevesbe csinalja. Ejjel hanyszor ebred?


A torka nem piros? Dentinoxot probaltad?

2019. ápr. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Éjjel kétszer ébred, jól és nyugodtan alszik, szopizik, és magától alszik is vissza azonnal. Napközben is simán leteszem az ágyba, miután elaltattam, nyugodtan alszik. Semmi nem utal hasfájásra. Volt hasfájós az első hónapban, kb. 3 hétig, az egyértelmű volt, hogy az, megvolt a tipikus szenvedés, vonaglás, lábhúzogatás, nagy sírások, nemalvás. Most nincs semmi ilyesmi, leteszem, és vidáman gőgicsél, beszélget, a játékaival elvan akár magában is, abszolút nem egy nyűgös baba különben, csak szopizni ne kelljen :( ja, és nem szopizik nyugtalanul, ha végre elkapja, akkor tök nyugodtan szívja. Csak magával az elfogadással van gond.

Torkában nem látok semmit, amennyire meg tudom nézni, de valószínűtlennek tarton, hogy több, mint egy hónapja fájjon neki.

Dentinoxot ma veszek, épp tegnap este gondoltam rá én is, hogy hátha tényleg a fogai, és akkor az talán segítene.

2019. ápr. 11. 06:09
 9/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam leírom, hátha valakinek egyszer hasznos lesz: a fogamzásgátló volt. Azaliát kezdtem szedni a 6 hetes kontroll után (ami a fiam 7 hetes korában volt), és nem sokkal utána kezdődött a kínlódás. Egyszercsak beugrott, hogy talán ez lehet, abbahagytam, és rögtön megoldódott a probléma. Csak korábban fel sem merült bennem, mert a lányomat anno gond nélkül szoptattam Azalia mellett 2 évig. Úgy tűnik, változhatott a tej íze tőle, és a kisfiamat zavarta.
2019. ápr. 28. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!