Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elöszőr vagyok anyuka 4 hetes...

Elöszőr vagyok anyuka 4 hetes a kisfiam. Az a probléma hogy a fiam a cicimen hajlandó elaludni de így hogy ha mellém bújik! Én rontottam el valamit? 😟

Figyelt kérdés
2019. ápr. 13. 12:46
1 2
 1/14 ZoltanAnglia ***** válasza:
100%
..es hol a problema?
2019. ápr. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
A legtermészetesebb dolog. Az anyai test melegétől, illatától, a szívdobogásától elszakadni lassú folyamat, nem kell erőltetni, mert az csak feszültségeket okoz a gyerekben.
2019. ápr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Negyedik trimeszter elméletre keress rá.
2019. ápr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

9 hónapig a hasadban volt és köldökzsinóron keresztül gyakorlatilag hozzád kötözve élt, evett, aludt stb. Erről nem olyan egyszerű csak úgy leszokni. Gyakorlatilag te vagy a világa, veled érzi magát biztonságban.

Ha nagyon zavar, akkor megpróbálhatod fokozatosan leszoktatni erről, de türelem is kitartás kell hozzá, mert érthető okokból nem megy egy nap alatt.

2019. ápr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%

Igen. Ranschburg szerint ezek egyéni dolgok, de ez mar undorító és beteges dolog, van aki szerint a mellből való táplálás is az már.


Viszont itt olvasni 5 hónapos gyereket anyuka menetközben, hordozó fölé hajolva akarja szoptatni. Nem lehet elmenni pár órára sem vele.

Volt itt 11 honapos aki álló nap és éjjel anyja mellén lógott.

Na meg ott vannak az 5-8 evesek akiket szoptat az anyjuk.

Ha normális, egészséges életet akarsz élni, akkor az ilyenekre jobb rá sem szokni, szoktatni a gyereket, mint később a leszoktatással kínlódni.

Hagyd abba még most. Bújjatok össze, öleld meg, aludj vele, de ne legyen melled a szájában.

2019. ápr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen normalis.


[link]


[link]

2019. ápr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen normális, hogy rád van cuppanva. Kisfiam is sokszor cicin aludt, nem érdekelt mit mond a védőnő. Egy barátnőm is épp most panaszkodott, hogy a másfél hónapos kislánya szeret kézben aludni. WTF anyukák, mit vártatok???

Másfél éves kisfiam, ha nagyon beteg, akkor is volt hogy rajtam fekve aludt el, de nem hibáztattam soha emiatt. Te vagy neki most a legfontosabb, RÁD van egyedül a legnagyobb szüksége és az illatodra!

2019. ápr. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen normális

Én úgy "szoktattam" le róla, hogy amikor láthatóan jóllakott, akkor kivettem a szájából, én csak hozzámbújt

De nem 4 hetesen 2-3 hó közt.


Egyébként cici nélkül az én 9 hósom sem bír 3-4 órát

"Éhesen" meg nem alszik


Mégis bárhova el tudok vele menni


Megoldom

( nem hordozófőlé hajolva 😅)

2019. ápr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

Az hogy "nem lehet vele elmenni pár órára", az alap, anyatej 3-4 óra alatt lebomlik. Szoptatott csecsemő általában ennyi időnként enni fog kérni. Újszülött akár óránként.


Aki szoptatás fóbiás, az mért szól ehhez hozzá és ad kártékony tanácsokat az újszülött élettana, a tejtermelés sajátságai és hasonlók ismerete nélkül? Eszem megáll. Én sem vagyok nyilvános szoptatás párti (legalábbis az étterem és hasonlók közepén), de nem hogy jön ide?


Én is a hordozóházas cikket akartam linkelni csak lusta voltam 😊

2019. ápr. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
Születése óta ilyen a lányom. Most lesz 5 hónapos és még mindig összebújva alszik el. Napközben jobb a helyzet, babakocsiban vagy ölben is elalszik, de éjszaka kb óránként ébred, igy inkább magam mellé teszem az ágyunkba hogy valamit tudjunk mi is aludni. Mikot nem vagyok kimerülve annyira visszateszem mindig az ágyába, szeretném ha odaszokna.
2019. ápr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!