Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi történik, ha kerek-perec...

Mi történik, ha kerek-perec megtagadom a szoptatást a kórházban?

Figyelt kérdés
Gondolom nem kényszeríthetnek vagy ilyesmi, de ekkor gondolom nekem kell gondoskodnom tápszerről, igaz?

2019. máj. 7. 22:05
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
84%
Ezt az adott helyen kérdezd meg. Van, ahol probléma nélkül adnak tápszert, üveget; van ahol neked kell vinned mindent. Ahány ház, annyi szokás. Nálunk ilyenkor először jön puffogni és jól kiosztani az anyukát a főorvos es megtiltja a nővéreknek, hogy adjanak tápszert. Ezután a nővérektől függ, hogy adnak vagy sem. Van, amelyik nem törődik a tiltással, van aki komolyan veszi.
2019. máj. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:
Mehtiltja? Akkor nezi hogy ehezik? Ez nem tunik tul orvosi hozzaallasnak. De gondolom itt jon a kepbe a hozott tapszer.
2019. máj. 7. 22:12
 3/52 anonim ***** válasza:
89%
Mi történne? Nem kap a gyereket anyatejet, és ennyi. Kórházfüggő, szerintem adnak tápszert, ha látják, hogy nincs tej, nincs mit enni a gyereknek, de otthon már senki nem fog róla gondoskodni.
2019. máj. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem adnak, bár nálam más volt a szitu, mert akartam szoptatni, csak az elején voltak gondok, de adtak tápszert. Szerencsére végül sikerült nélküle. De egyébként a tápszert kihányta elsőre a babám.

Lehet, hogy most nem akarsz szoptatni, de a frissen született icipici babád pont ezt a fajta kapcsolatot igényli elsőre, ez ad neki biztonságot, ösztönösen ezt keresi. Még ha később át is térsz a tápszerre, az elején add meg neki, ne magad miatt, hanem miatta. Nem kell ehhez szeretni a szoptatást.

2019. máj. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
80%

Egyszerűen viszel be tápszert, meg cumisüveget stb.


(Mondjuk ha van tejed, akkor nem látom értelmét. Nekem az első gyerek anyatejes volt, a második tápszeres. (Gyógyszert kellett szednem, amivel nem szoptathattam). És hogy őszinte legyek, sokkal körülményesebb a tápszer. Főleg éjszaka kikelni az ágyból készítgetni stb..)

Persze nyilván nem vagyunk egyformák...

2019. máj. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Jó, hát ez még eldől. De nagyon durva ellenszevet vált ki belőlem a gondolat.
2019. máj. 7. 22:17
 7/52 anonim ***** válasza:
38%

Sosem fogom megerteni miert akar valaki lemondani errol. Ahogy az egyik valaszolo is irta, sokkal körülmenyesebb is a tapszerezes. Akkor megis miert?

A babadat rateszik a mellkasodra, cicire maszik, miutan megszuletett. Te ellöknéd magadtol? Vagy mégis hogy gondolod ezt? :(

2019. máj. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
57%
Úgy csinálsz, mintha a kórházi személyzet érdeke lenne, hogy te szoptasd a gyereked, de azért se :D
2019. máj. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
37%

De fura, hogy senki sem ütközik meg azon, hogy nem akarsz szoptatni!

Hogy mi történik, ha nem szoptatod a gyerekedet, holott lenne tejed? Megtagadod a gyerekedtől a legfőbb gondoskodást, amit egy anya adhat!!! Nem csak arról van szó, hogy a gyerek ne legyen éhes, nem is csak arról, hogy az anyatejben olyan immunerősítő anyagok vannak, főleg kezdetben, amiket a tápszer nem tud pótolni, hanem lelkileg van szüksége annak a pici lénynek arra a bensőséges kapcsolatra az anyjával, amit csak a szoptatáson keresztül kaphat meg. Ha Te nem vágysz a gyerekeddel erre a kapcsolatra, mi a fenének szültél?

2019. máj. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
Nem az en motivaciom a lenyeg, hanem a technikai kivitelezes.
2019. máj. 7. 22:21
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!