Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás

A kérdés

Mi történik, ha kerek-perec megtagadom a szoptatást a kórházban?

Gondolom nem kényszeríthetnek vagy ilyesmi, de ekkor gondolom nekem kell gondoskodnom tápszerről, igaz?

Keress kérdéseket hasonló témában: szoptatás

máj. 7. 22:05  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3 4 5 6
Ezt az adott helyen kérdezd meg. Van, ahol probléma nélkül adnak tápszert, üveget; van ahol neked kell vinned mindent. Ahány ház, annyi szokás. Nálunk ilyenkor először jön puffogni és jól kiosztani az anyukát a főorvos es megtiltja a nővéreknek, hogy adjanak tápszert. Ezután a nővérektől függ, hogy adnak vagy sem. Van, amelyik nem törődik a tiltással, van aki komolyan veszi.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/52Időpont máj. 7. 22:09 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Mehtiltja? Akkor nezi hogy ehezik? Ez nem tunik tul orvosi hozzaallasnak. De gondolom itt jon a kepbe a hozott tapszer.

# 2/52Időpont máj. 7. 22:12 Privát üzenet
Mi történne? Nem kap a gyereket anyatejet, és ennyi. Kórházfüggő, szerintem adnak tápszert, ha látják, hogy nincs tej, nincs mit enni a gyereknek, de otthon már senki nem fog róla gondoskodni.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/52Időpont máj. 7. 22:13 Privát üzenet

Szerintem adnak, bár nálam más volt a szitu, mert akartam szoptatni, csak az elején voltak gondok, de adtak tápszert. Szerencsére végül sikerült nélküle. De egyébként a tápszert kihányta elsőre a babám.

Lehet, hogy most nem akarsz szoptatni, de a frissen született icipici babád pont ezt a fajta kapcsolatot igényli elsőre, ez ad neki biztonságot, ösztönösen ezt keresi. Még ha később át is térsz a tápszerre, az elején add meg neki, ne magad miatt, hanem miatta. Nem kell ehhez szeretni a szoptatást.

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/52Időpont máj. 7. 22:13 Privát üzenet

Egyszerűen viszel be tápszert, meg cumisüveget stb.

(Mondjuk ha van tejed, akkor nem látom értelmét. Nekem az első gyerek anyatejes volt, a második tápszeres. (Gyógyszert kellett szednem, amivel nem szoptathattam). És hogy őszinte legyek, sokkal körülményesebb a tápszer. Főleg éjszaka kikelni az ágyból készítgetni stb..)

Persze nyilván nem vagyunk egyformák...

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/52Időpont máj. 7. 22:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm. Jó, hát ez még eldől. De nagyon durva ellenszevet vált ki belőlem a gondolat.

# 6/52Időpont máj. 7. 22:17 Privát üzenet

Sosem fogom megerteni miert akar valaki lemondani errol. Ahogy az egyik valaszolo is irta, sokkal körülmenyesebb is a tapszerezes. Akkor megis miert?

A babadat rateszik a mellkasodra, cicire maszik, miutan megszuletett. Te ellöknéd magadtol? Vagy mégis hogy gondolod ezt? :(

A válasz 38%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/52Időpont máj. 7. 22:17 Privát üzenet
Úgy csinálsz, mintha a kórházi személyzet érdeke lenne, hogy te szoptasd a gyereked, de azért se :D

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/52Időpont máj. 7. 22:18 Privát üzenet

De fura, hogy senki sem ütközik meg azon, hogy nem akarsz szoptatni!

Hogy mi történik, ha nem szoptatod a gyerekedet, holott lenne tejed? Megtagadod a gyerekedtől a legfőbb gondoskodást, amit egy anya adhat!!! Nem csak arról van szó, hogy a gyerek ne legyen éhes, nem is csak arról, hogy az anyatejben olyan immunerősítő anyagok vannak, főleg kezdetben, amiket a tápszer nem tud pótolni, hanem lelkileg van szüksége annak a pici lénynek arra a bensőséges kapcsolatra az anyjával, amit csak a szoptatáson keresztül kaphat meg. Ha Te nem vágysz a gyerekeddel erre a kapcsolatra, mi a fenének szültél?

A válasz 37%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/52Időpont máj. 7. 22:20 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem az en motivaciom a lenyeg, hanem a technikai kivitelezes.

# 10/52Időpont máj. 7. 22:21 Privát üzenet
1 2 3 4 5 6

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A fogadott orvos nem érezheti sértőnek, ha kerek-perec megkérdezem, van-e fix tarifaja a szülésre, vagy ma már ez teljesen nyílt témáva vált?
Vigyünk WC papírt (4 guriga) félévkor is az oviba. Jogos, ha megtagadom?
Három- vagy több gyermekesek! Most kerek-perec megmondjátok?
3 hetes kismama vagyok. Mondanátok nekem olyan ételeket ami nagy valószínűséggel nem jön ki? Eddig még a gyümölcs de még a sajtos perec is visszajött.
Ti mit tennétek olyan helyzetben, ha a 3 éves gyerek kerek-perec közli a nagymamával, hogy gyűlöli?
Valaki szült Dr Deli Tamásnál (Debrecen)? Mennyit adtatok neki a szülés után? Vagy megmondta kerek perec mennyit kér?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Szoptatás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!