Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatas fogyaszt?

A szoptatas fogyaszt?

Figyelt kérdés
En ugyan meg nem tudom szoptatni a babamat, mert picen van, de jovo heten mehetunk haza. Viszont szules ota folyamatosan fejek es azt veszem eszre, h amellett h minden plussz kilo lement rolam, ami a terhesseg alatt feljott, azt is megfigyeltem, h hiaba jott vissz a regi normalis etvagyam (csaszar utan kb 2 hetig alig tudtam enni) egyszeruen nem tudok hizni. Ami persze jo😃 nem vagyok amugyse nagy darab, 170 cm, 57rol indult a terhesseg es 63mal szultem, most megint 57 vagyok. Csak annyira durva h eszem amit megkivanok, sztem kicsit tobbet mint terhesseg elott (jutalmazo eves🤷🏼‍♀️) de nem hizok meg. Azt olvastam egyszer h a szoptatas okoz ilyet, marmint h fogyaszt vagy mi. Ez lehetseges? Csak kivancsisagbol erdekel:)
2019. máj. 9. 09:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Én speciel 7 kg plusznál járok. 3 hónapos a kisfiam.
2019. máj. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Van aki fogy, van aki hízik (szerencsés én), van akinél semmi befolyása nincs
2019. máj. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Én "szoptatás" alatt úgy meghíztam mint a kis disznó. Azért az idézőjel, mert mi is picen kezdtünk, 3 hétig csak fejtem...


Off: Utána is leginkább, mert a védőnő teledumálta a fejem hogy csak ritkán szoptassam mert túl könnyű a baba elfárad, nem fog enni. Inkább szívjam le. Meg is lett az eredménye, gyorsan apadó tej, majd cumizavar. Mire három hónapos lett már búcsút mondhattam az anyatejnek. Sosem bocsájtom meg magamnak hogy nem hallgattam az ösztöneimre. Úgy hogy szoptasd amennyit csak tudod! 😊

2019. máj. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Sokan fogynak, de én 8 kilót híztam alatta. Nem zabáltam, egyszerűen csak a hormonok rám így hatottak.
2019. máj. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Én se nem híztam,se nem fogytam.Stagnált a súlyom.Barátnőim között valaki elfogyott, más meg 10+ felszedett..
2019. máj. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Én az egyiknél nagyon meghíztam (72), pedig próbáltam fogyózni, a másiknál meg nagyon lefogytam (42), pedig próbáltam hízni. Szóval nagyon függ attól, a hormonjaid hogyan reagálnak rá - persze azért közrejátszik, ha éjszaka csokit eszel, hogy ébren tudj maradni, de a másodiknál tényleg napi két cukros gesztenyepüré masszát betoltam meg folyton sültkrumplit ettem (mert tejre, tojásra meg gluténra kellett diétáznom) és meg se kottyant. Ja és sokat vizsgáltak a gasztrón, küldtek mindenféle speckó vérvételekre is, de nem találtak semmit. Aztán egy évvel szoptatás után mindig visszaállt a régi normál súlyom.
2019. máj. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
20 kilot fogytam, 45 kg-ra 65-ről 170 cm vagyok tehát úgy néztem ki mint egy csontváz, pedig rengeteget ettem, szedtem tovább a terhesvitamint is. Szoptatás után pár hónap alatt visszahíztam kevesebb evéssel.
2019. máj. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, értelemszerűen nem a 20 kg-ot híztam vissza pár hónap alatt , hanem elkezdtem hízni és most 2 évvel a szoptatás befejezése után 58 körül vagyok ennél több már nem is akarok lenni.
2019. máj. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Azert ne bízd el magad. Szules utan - 8kgal jottem haza aztan szepen masfel av alatt +10 lett. ;) aki zabal az hízik ha szoptat ha nem.
2019. máj. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
van olyan
2019. máj. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!