Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig tart a tejelapasztas?

Meddig tart a tejelapasztas?

Figyelt kérdés
4 hete szultem, de a babam nem kaphat anyatejet vmi hulye betegseg miatt. Elkezdtem elapasztani a tejemet egyelore gyogyszer nelkul, a kerdesem az lenne, hogy ez a folyamat kinek mennyi ideig tartott? 1-2 het? V tobb? Csak hogy mennyire legyek bator az egyre kevesebb fejessel. Most 5 ora toltam ki a fejesek kozotti idot, hat elegege faj a cicim...

2019. máj. 10. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondtak, hogy min 40 nap, mig elapad a tej.

Csak annyit fejj le, amitől megkönnyebbül és nem fáj a melled. Ezt a mennyiséget csökkentsd. Vannak teák is, amik segítenek, hideg borogatás az egesz mellre.

2019. máj. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak attol felek, h ha mindig csak annyit fejek le, amitol megkonnyebbul a mell, akkor ami bent marad, attol nem fog begyulladni? Mar igy is faj a fejes utan kb 1 oraval
2019. máj. 10. 19:39
 3/11 anonim ***** válasza:
Hónapok. Úgy kell, ahogy az első írta. Elvileg nem fog így begyulladni.
2019. máj. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

PKU-ja van a babádnak?

Miért nem kaphat anyatejet?


Amúgy meg ahogy leírták. Egyéni hormonháztartástól is függ, nekem nyomásra ket évvel a szoptatas befejezese után is jött tej...

2019. máj. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben miért nem qdnak gyógyszert?
2019. máj. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A fene... nem gondoltam h ilyen sok ido lesz:( igy is faj mar elegge, persze a babaert megerne, de igy, h nem ks kaphatja, csak siman szivas:(
2019. máj. 10. 21:04
 7/11 A kérdező kommentje:
ja mondtak h kapok gyogyszert de mondtam h megprobalnam inkabb anelkul, nem szivesen szedek be gyogyszert
2019. máj. 10. 21:05
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
3 hét alatt elapasztottam. A módszert itt olvastam valahol keresgélj,de a lényege az volt,hogy nem csak éppen lefejni keveset hanem kezdve ott hogy ha napi mondjuk 5ször 150 mili van akkor kezdesnek napi 130at fejj két napig,utána két napig 110et es ugyanugy 5 ször. Mikor 50 miliig eljutsz akkor egyet elhagysz,es igy tovabb fokozatosan utoljara az estit majd a reggelit. Ezzel 3 hét alatt elapasztottam,es egyszer se gyulladt be.
2019. máj. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
18 hetes teehes vagyok, 6 hetes voltam mikor a kislányom leszokott, még mindig van tejem...
2019. máj. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos be is gyulladt a mellem, pedig úgy próbáltam ahogy itt is írták, csak annyit fejni amennyitől megkönnyebbülök. Lényeg egy hétig 40 fokos lázam volt, próbáltam én mindent hideg borogatást stb homeopátiás gyógyszert. Aztán elmentem dokihoz aki először csak antibiotikumot írt fel, mondta ha ez nem segít fel ír rá rendes tej elválasztó gyógyszert de előbb várjuk ki mi lesz antibiotikum szedése után. Szedtem az antibiotikumot plusz meleg borogatás fejes előtt, kicsit fejtem amennyitől megkönnyebbültem, majd hideg borogatás plusz a fejések közötti időt is egyre jobban kitoltam. Az antibiotikum elszedése végére már el is apadt a tejem. Nekem ez eléggé "rásegített".
2019. máj. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!