Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mivel lehet fokozni a tej...

Mivel lehet fokozni a tej mennyiségét és hogyan lehet minél táplálóbbá tenni?

Figyelt kérdés

Vitaminok, teák, étrend stb, minden érdekel, kinek mi vált be, hogy sok teje legyen és tápanyagdús, egészséges is legyen.

És még egy kérdés, a tejtermelés fokozását szülés után vagy előtt kell megkezdeni, és ha előtte akkor mennyivel?



2019. máj. 14. 08:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Én nem szedtem, ittam semmit külön, szülés előtt és után is maximálisan egészségesen, tisztán étkeztem, nem diétáztam. Soha nem fejtem le a tejem, hogy úgy adjam oda, mindig Ő indította és mikor jóllakott, a maradékot lefejtem. Nem szoptattam folyamatosan, hagytam, hogy tudjon pihenni a pocak és szépen termelődött a tejem is közben. Rengeteg tejem volt, időnként random megindult.
2019. máj. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A tej magától is tápanyagdús, emiatt ne aggódj. Nem létezik híg, vizes, nem tápláló tej, ez régi tévhit. A legjobb tejszaporító pedig az, ha a baba minél többet van cicin, igény szerint szoptatsz. Ajánlom az lll.hu-t, sok releváns infót találsz.
2019. máj. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Minél gyakoribb mellretétellel lehet szaporítani (a 3óránkénti etetés nem jó erre), a minősége pedig mindig igazodik a baba igényeihez (igény szerinti szopi esetében).
2019. máj. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

De akkor miért van az, hogy sok anyának nincs vagy csak nagyon minimális teje? Ha úgy lenne, ahogy írjátok, akkor miért létezik tápszer?

Szóval én azt szeretném elkerülni, amit itt is sokan írnak, hogy nincs nekik.

2019. máj. 14. 11:51
 5/15 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. A gyermekágyas időszak arról szól, hogy befészkeled magad az ágyba a kicsivel, és éjjel-nappal szoptatsz, szoptatsz, szoptatsz. Ha elfáradtál, szoptathatsz is egy kicsit. Akkor éppen egy örökkévalóságnak fogod érezni, esetleg az idősebb rokonok is piszkálnak majd miatta, de ne törődj vele. El fog múlni ez az időszak, a baba lassan-lassan érdeklődést mutat majd a melleden kívül másra is. Olyan meg nincs, hogy nem elèg tápláló anyatej. A tej "eleje" valóban sok vizet tartalmaz. Ez szomjoltásra kiváló, szinte spriccel a baba szájába. Ha csak pár kortyot ivott a baba, akkor csak szomjas volt. A "hátsó" tej már sűrű, a "vége" annyira, hogy nem is tudod kifejni. Csak a baba tudja kiszívni. A tej 80%-a szoptatás közben termelődik, tehát elméletileg olyan sincs, hogy nem elég a tejed. Olyan viszont lehet, hogy a baba nem jó technikával szopizik. Azon szoptatási tanácsadó tud segíteni.
2019. máj. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
A tápszerek azért vannak, mert piszok jó üzlet. Vannak esetek, amikor szükség van rá (pl.ha az anya eszméletlen állapotba kerül, netán meghal, vagy a babának van valami spéci igénye) de ilyen ipari mennyiségben, amiben készül, valójában szükségtelen. Nagyon sok esetben nem tápszer, hanem szoptatási tanácsadó kellene. Vagy egy gyógytornász, esetleg csontkovács. Ha a babának picit kötöttek az izmai, vagy születèskor kimozdul egy csigolya, máris nem tud rendes vákuumot csinálni, nem tudja kiszívni a sűrű tejet, éhes marad. Az anyának meg végtelen türelemre és kitartásra van szüksége, hogy beálljon a kereslet- kínálat egyensúly. Sok szoptatás csúszik el ezen is.
2019. máj. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%

Fentieken túl 2 dolog


Rendes étkezés, elegendő folyadék



Tápszerre:

Mert vannak anyukák, akik elhiszik, hogy túl vizes a tej, vagy nem Tápláló, amikor a baba államdóan cicin lenne az elején..

Vagy mert a szoptatás fáj, amit helytelen mellretétel okoz.


Vagy a feszesség, lazaság a babánál.


A nők 98%-a képes lenne kizárólag szoptatni, ha lenne elég információja/ kitartása

2019. máj. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Mert elhiszik a sok marhaságot, amit a nagyik meg az anyósok sujkolnak beléjük.
2019. máj. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, a "mindent megtettem" mindenkinek mást jelent. Azt is olvastad itt, hányan nyafognak az 1-2 hetes baba mellett, hogy állandóan cicin lóg, ezt nem bírják, inkább adnak cumit? Igen, amikor cumizik, akkor is cicizne, ingerelné a mellet - ha hagynák neki. Máris kevesebbet termel. A barátnőm persze, igény szerint szoptat, de azért ha nem otthon vannak, tápszert kever, mert ő se máshol szoptatni, de otthon maradni nem akar. Megint kimarad az inger. És még lehetne sorolni, miért is nem sikerül, amikor ennyire egyszerű. Van olyan is amúgy, amikor egyszerűen nincs elég, akkor se, ha fejreáll az anya, és mindent jól csinál, de sokkal ritkább, mint ahányszor ezt hallod.
2019. máj. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Értem, szóval az inger kell csak. Igény szerintinél, ha ritkábban eszik a baba, megoldás a fejés? Az végül is ingerli, nem?

De azért írnátok vmi konkrétumot(vmi tea vagy természetes tejfokozó vagy pl mennyi fehérje stb kell vagy vmit)?

2019. máj. 14. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!