Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Én gondolom rosszul, hogy nem...

Én gondolom rosszul, hogy nem illik a buszon szoptatni?

Figyelt kérdés

Szombaton utaztam haza, a buszon kérdés nélkül bevágódott az ülésre egy ismeretlen nő az 1 év körüli gyerekével. Ezzel itt még nem is lett volna probléma, de ezután kb rögtön elővette a mellét, kb a hónaljamba és elkezdte szoptatni a gyerekét. Értem, hogy természetes, de megkérdezni mégis illett volna vagy én gondolom rosszul? Meg legalább betakarhatta volna magát valami pulcsival míg szoptat. És közben boldogan végignézte, ahogy a gyereke az én kezemet markolássza. Én meg tűrjem végig az egészet. Aztán megüresedett 1 hely, oda átült meg a babakocsit is odarakta, aztán ott megint szoptatott, és a gyerek közben el is aludt. Hát nem nézett rá senki se túl jó szemmel.

Igen, még nincs gyerekem, meg fiatal vagyok..., de nem volt túl kellemes élmény a felkavarodott gyomromra látni, meg a fülhallgatót átcuppogó gyereket hallgatni. És a plázákban is nem véletlen van az anyukáknak külön hely szoptatni.


2019. máj. 16. 15:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%

Igen, te gondolod rosszul.

Mégis mit kellett volna megkérdeznie egy vadidegentől? Hogy megetheti a gyerekét? Mi vagy te ,valami királynő?

2019. máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
32%

Ez nem illem kérdése. Nyilván ha nem szoptat, és a baba végigordítja az utat, akkor arról született volna kérdés...


Így ebben a formában valóban nem túl illendő.

Szóval szoptatni nem illendő dolog, hanem szükséges. Mellet mutogatni meg nem szükséges.


AMúgy ha cumisüveggel cuppogja át a fülhallgatóda, az is ennyire zavart volna???


És te miért nem ültél el onnan, ha ennyire rosszul lettél tőle?

2019. máj. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem, de legalább takarná el magát, meg ha végzett a gyerek tegye el a mellét és ne úgy menjenek tovább, hogy a gyerek a melléről lógva aludjon. Meg amúgy igen, kb az ölemben ülve csinálta a nő, meg is kérdezhetett volna, hogy nem zavar-e. Meg a gyerek nagyon nem nézett ki éhesnek, nem is sírt, nem volt nyűgös, nagyon jó kedve volt.
2019. máj. 16. 15:43
 4/19 A kérdező kommentje:
A busz tele volt, én ültem az ablak mellett és a “folyosón” a nő mellett meg a babakocsi volt, így még átülni is lehetetlen volt. És igen tudom, meg kell etetni, de azért itt már túlment egy határon szerintem.
2019. máj. 16. 15:45
 5/19 anonim ***** válasza:
57%
Miért nem szóltál, hogy zavar? Jobb itt kiirni?
2019. máj. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%

Nyugodtan szolhattal volna neki, hogy zavar. Hidd el, az sem jobb, ha a gyerek vegigorditja az utat, aztan valoszinuleg azert nem vette ki a szajabol, mert kb. 20 perc legalabb, mire melyalvasi szakaszba er a gyerek, addig siman felebredhet, es akkor sir. Lehet, hogy te nem lattad a gyereken a szoptatasra valo igeny jeleit (az mar reg keso, ha sir a gyerek), az anya jobban ismeri a gyereket, es valoszinuleg jol is tippelt, mert elaludt a gyerek, tehat faradt volt.


Az eltakaras szuper, ha a gyerek elviseli. Az engyerekem negy honaposan lerangatta a textilpelenkat, amivel eltakartam magunkat. Eleg szegyenlos tipus vagyok, utalom, ha szoptatas kozben neznek, viszont a gyerekem csendes reflux es az atlagnal kisebb gyomormeret miatt fel-1 orankent igenyelte a szoptatast az elso 8 honapban, kulonben nagyon fajt a hasa, ha tobbet vartam, mert olyankor hirtelen sokat, es kapkodva evett, a csendes reflux meg nagyon nem poen. Ettol fuggetlenul en sosem masznek idegen olebe a buszon fedetlen mellel, szerencsere az en gyerekem megtanult csatos hordozoban szopizni, abbol nem latszott ki semmi, ugy nezett ki, mintha aludt volna.


Viszont az sem normalis szerintem, hogy egy elvileg termeszetes dologtol ennyire felkavarodik sok ember gyomra. En is igy voltam vele, nemcsak rad mondom, kivoltam fiatalabb kiromban, ha etteremben, ahol en ESZEK valaki szoptatta a gyereket. Aztan lett sajat, es a gyakori szopi miatt valaszthattam, hogy bezarkozom egy evre a lakasba, vagy megoldom a szoptatast az otthonunkon kivul is. Akkor mar azt nem ertettem, miert alakult ki egyaltalan bennem is az undor a szoptato anya es a szopizo baba latvanyan. Utana is olvastam, es az iparosodassal kezdodott tudtommal, illetve amikor a noi mell elsosorban szexualis celt kapott, es csak masodsorban taplalasit, pedig eredetileg a kisgyermek taplalasara “lett kitalalva”. Ezzel parhuzamosan a megvaltozott eletmoddal a gyerekek korai bolcsodebe, ovodaba kerulesevel, a nok 12 oras munkavallalasaval, majd a tapszer terjedesevel a mell taplalasi funkcioja teljesen hatterbeszorult. Van olyan nezet, ami szerint a korai elvalasztasi gyakorlat kialakulasa osszefugg a mell elsodlegesen szexualis funkciova valasaval. Egyfajta belso, tudatalatti hianyerzet jelentkezik, mert a szopasi igeny nem lett kielegitve kiskorban, illetve ez lehet az egyik magyarazat az undor erzesere is, amit ilyenkor erzunk.


Tudom, ez kicsit bonyolultnak tunik, de szamomra valahogy van benne racio. A plazakban is szivas am felmaszni az x-edik emeletre csak egy sima szoptatas miatt, mikor sok gyerek par perc alatt vegez, masszak fel a Westend tetejebe. Jo, az ottani szoptatosszoba szuper, es mivel szegyenlos vagyok, felmentem (addigra persze mar sir a gyerek), az Alleeban is jo a szoptatos szoba, de ilyenkor mindig az jutott eszembe, hogy miert is kell nekem elbujni?

2019. máj. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem igazad van és ez primitív.


Én sosem csináltam volna ilyet. A szoptatás mivel a női mellből történik, így intim dolog. Senkinek semmi köze hozzá. Szerintem undorító, ha valaki ezt ennyire nyilvánosan csinálja.

2019. máj. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%
Buszon nem hiszem hogy nagyon illő lenne de, ugye erről is megoszlanak a vélemények. Ha még egy pár hetes/ hónapos gyerekről lenne szó azt még meg érti az ember. De hogy egy 1 éves gyereket a buszon szoptatni érdekes. Mondom úgy, hogy van gyerekem és tömegközlekedéssel járok. Amikor volt már egy eves volt nálam kis kanál és üveges babapép vagy éppen egy kia kifli hogy, csócsálja. De az ember alapból megeteti az 1 éves gyereket ha elindul valahova. Ha meg egész napos dolgom volt akkor meg leültem vele valahova és szintén megetettem az üveges péppel. Valakinél viszont teljesen normális hogy akár hol, akár milyen korú gyereknél előveszi. Ember függő.
2019. máj. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is gáz. Van gyerekem. Sose szoptatnék más embernek az oldalában. Ez olyan mintha valakinek lazán az ölébe ülnék, mert nincs hely a buszon.
2019. máj. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Azt azért szögezzük le, értem van szükséglete neki is, igen nem ismerem annak a babának a jeleit, tényleg lehet éhes volt vagy volt valami baja. De egy faluban a vonatnál szállt fel, vagy otthonról jött vagy a vonatról szállt le, de ott amúgy pont sűrűn járnak a buszok, tehát a buszra szállás előtt tudott volna kevesebb ember és nyugodtabb környezetben szoptatni akárhonnan is jött. Azt is tudom, hogy természetes a szoptatás..., nem is ezzel van a bajom, azt nem értem miért nem lehet kultúráltabban megoldani például eltakarja magát, vagy megkér cseréljünk helyet. Megkérni/ megkérdezni is megtudott volna, mert mikor mellém ültek még rájuk is mosolyogtam, “látta” az anyuka, hogy tudom hogy ott vannak. És azért illemből meg lehetett volna kérdezni, nyilván megértem és elfogadom. Én is meg szoktam kérdezni ha utazok, hogy leülhetek-e, nem zavarná az ételem szaga (ha pl tojásos, erősebben fűszerezett vagy esetleg hagymás), vagy mikor nyáron büfében dolgoztam tiszta olajszagú voltam a tiszta ruha ellenére is, sűrűn bocsánatot kértem, meg tisztáztuk hogy ha nem bírja bármikor szóljon nem probléma odébb menni... Bennem mindig volt annyi, hogy a környezetemet nem szerettem volna/ szeretném zavarni, a legkevesebb kellemetlenséget szerettem volna okozni mindenkinek.
2019. máj. 16. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!