Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikorra áll be a tényleges...

Mikorra áll be a tényleges kereslet-kínálat?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Adott egy majdnem 5 hetes, igény szerint szoptatott Baba. A 3 hetes növekedési ugráson túlvagyunk (múlt héten), tegnap óta megint folyamatosan a cicin lógna. Ezzel semmi problémám nincs, azzal inkább, hogy szinte üresek a melleim, ő meg egyre kevésbé türelmes, sírva kéri a tejet.


Pótlást egyelőre nem kap, a napi hízás ( etetesenkent nem mérem), pisis-kakis pelusok száma egyelőre rendben.


Egyik nap annyi tejem van, hogy ki sem tudja szívni, bőven elég, ha csak egy mellet kap, azzal is jóllakik. Másik nap (mint tegnap is), a két cici sem elég, üresek.


Mit tanácsoltok, mit tegyek, hogy kiegyensúlyozottan legyen elég a tej, ne csak egyik nap? Mikorra fog végre kiegyensúlyozottan beállni a kereslet-kínálat? Vagy érdemes lenne pótlást adnom?


2019. máj. 18. 03:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Amíg rendesen hízik nem kell pótolni..

6 hetesen nálunk volt még egy ugrás


Napi hízást, nem szabad nézni, mert az nem releváns, csak hetente érdemes

2019. máj. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Olyan 6-8 hetesen állt be úgy emlékszem.


De még ezek után is volt 1-1 nap amikor addig szopozott, míg fájt.. Vagy alig és dagadt ..feszült..



De msot is van ilyen 11 hós

2019. máj. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor ha nyűgosebb, tegyem sokszor cicire, de egy-egy üresen, sírósabb nap belefér és nem kell pótláshoz nyúlni, ugye? Amúgy vajon miért ilyen ingadozó a mennyiség?
2019. máj. 18. 08:52
 4/10 anonim ***** válasza:
10 hetes a lányom, nálunk már beállt 1-2 hete. Volt növekedési ugrás 3 és 6 hetes kora körül, az elsőnél nekem begyulladt a mellem. Nem lehet, hogy csak te érzed kevesebbnek a tejed? Ha van ilyen nap, próbálj meg még fejni belőle, és nézd meg mennyi jön. Van, hogy én is üresnek érzem, de mikor megnyomom még spriccel belőle a tej. Én amúgy a mellgyulladás óta minden alkalommal szoptatok mindkét ciciből, de mindig ugyanazzal kezdünk. A fejés elvileg tejserkentő, de még nem próbáltam. És próbálj meg sokat inni, mióta szoptatok kétszer annyit iszok, mint általában.
2019. máj. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is a választ. Nem, sajnos üresre (tudom, hogy teljesen uresre nem tudja, de nagyjából uresre) szívta mindkét cicim. A 3 hetes ugrason túl vagyunk, vasárnap lesz 6 hetes, már várom a 6 hetes ugrást.. :D

Amúgy nem adtam neki pótlást, sűrűbben került cicire (a súlya így is gyarapodott), de remelem nálam is lassan azért beáll a rendszer, mert idegileg visel meg ez az ingadozás, mindig kétségbe estem..

2019. máj. 20. 18:11
 6/10 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok. Az jó, ha minél többet teszed cicire. Ma beszéltem egy másik anyukával, szóba jött, hogy ő csak úgy tudott szoptatni, ha napi három doboz "szoptatós sört" ivott, mert ha egy nap kimaradt alig volt teje. Ez a Karamalz, ha jól emlékszem a nevére, láttam már a Brendonban, esetleg próbáld ki, hátha neked is jó lesz.:)
2019. máj. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Iszom a Karamalzot, de ha tényleg csak ettől lesz tejem, akkor az egy kész anyagi csőd lesz.. :D

Mielőtt beállt volna a dolog, Te is tapasztaltad, hogy egyik nap kevesebb, másik nap több tejed van? És ez kiegyensúlyozódott mára?

2019. máj. 21. 10:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, nem tudom mennyibe kerül ez a sör, én még csak a boltok polcán láttam. Hát, nekem az eleje szörnyű volt, éreztem én is az ingadozást, de nálam az volt a jó, ha úgy éreztem kevesebb van, mert mikor úgy éreztem, hogy sok, akkor nem is tudtam mivel felfogni, minden melltartómból csöpögött szinte a tej, a gyerek meg minden szoptatás elején lekapkodta a fejét a ciciről, mert egyszerűen annyira folyt a tejem, hogy nem bírta nyelni. :(
2019. máj. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#4-6-8 vagyok :D még annyi, hogy amúgy mikor nálam sem spriccelt így a tej, én is kétségbe estem, hogy most akkor lehet gond van, de nyilván ez már most normálisabb, hogy nem áztatok el mindent anyatejjel. De pl. nekem most az edzés is úgy hat, hogy mióta járok edzeni rendszeresen, úgy érzem, hogy valami miatt megint több tejem lett, viszont már nem olyan vészes, és nem is feszül a mellem, mint az első időkben, csak látom, hogy néha jobban megindul.
2019. máj. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! 😊
2019. máj. 21. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!