Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért csinálja ezt? Van bármi...

Miért csinálja ezt? Van bármi ötletetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Egyre elkeseredettebb vagyok, remelem tudtok ötletet adni. És bocsánat, kicsit hosszú a sztori. :-)


A 6 hetes kisfiam (100%-ban anyatejes Baba, igény szerint szoptatom) több, mint 1 hete elkezdett a megszokottnál furcsábban szopizni. Eddig általában teljesen ürîtette a mellet (az esteket és a növekedési ugrasokat leszámítva egy mellből szoktam etetni), elégedetten kiköpte, vagy elaludt rajta, ha még éhes volt, adtam neki a másikból is. Ezzel ellentétben most pár perc szopi után elkezdi ütögetni a mellem, tekereg, húzza a bimbómat, vörösödik közben. Néha azt kívánom, hogy bárcsak lenne 3 kezem, hogy az egyikkel fogjam a kezeit, másikkal tartsam a bimbómat, a harmadikkal pedig jó időben rahuzzam a cicire. :-) Aztán visszaveszi nagy idegesen a cicimet, de teljesen nem üríti ki. Közben pózt is szoktam váltani. Nem is lakik teljesen jól, ezért gyakran kínálom cicivel, van, hogy óránként szopizik így. Éjszaka kevésbé tapasztalom ezt a problémát.



Nem gondolnám, hogy erős tejleadó okozza a gondot, hiszen nem a szopi elején csinálja ezt. Sokszor ha utána felveszem, megfeszíti a hátát. Böfi sajnos nem jön mindig, bukás napi egyszer szokott előfordulni, kis mennyiségben. Ilyenkor még van tej a mellemben, tehát nem az üresség a gond..


A puki nehezen szokott jönni neki, szerintetek ez okozhatja a problémát? Esetleg próbáljak ki hasfájást a szert? A lábát is szokta közben huzogatni.. erre van ajánlásotok? Cumit nem használunk, így cumizavar nem lehet..

Félek, hogy mivel a hátsó tejet nem szívja ki rendesen, csökkenni fog a tejem mennyisége is.. :-(


A hízása továbbra is megfelelő ütemű, napi 6 pisis pelenka van, kakis már nincs minden nap, de ez a védőnő szerint ebben a korban normális.


A 6 hetes növekedési ugrás jelenleg éppen tart, tehat magát a problémát nem ez okozza.


Ha bárkinek van bármi ötlete, javaslata, ne tartsa magában, mert eléggé elkeseredtem, hogy nincs nyugalmas szopizasunk, hanem minden alkalomnak sírás a vége..



2019. máj. 28. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy amikor enni kezd, és beindul az emésztése, akkor fáj a hasa. Ezért tekereg és húzza a lábát a hasához.

Lehet, hogy egy kis espumisan megoldja a problémát. A pukik gyorsabban kijönnek, ha kicsit megtornáztatod.

2019. máj. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kiprobalhatod, ha ezt csinalja, hogy bufizteted. Hatha kijon neki, az mindenkepp fontos.
2019. máj. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze valószínű a hasa fáj, próbálj ki szereket nekünk az Infacol bevált szoptatás előtt
2019. máj. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :-) Akkor van rá esély, hogy “csak” a hasa fáj és nem a cicimet akarja elutasítani, ugye?

Ki fogom próbálni a készítményeket, először az infacolt. Több helyen olvastam az Gripe Water-ről, van vele tapasztaltotok?

2019. máj. 28. 10:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez szerintem is a hasa. Az én fiam picit volt hasfájós,az espumisan elég is volt neki, 2 hét után el is hagytuk.
2019. máj. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!