Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan, aki ki meri mondani...

Van olyan, aki ki meri mondani a valo eletben masok elott is, hogy utalta a szoptatast?

Figyelt kérdés
Meg forumokon is megkovezes jar erte kb :s
2019. jún. 3. 00:16
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
En felve mondanam meg, mert nagyon furan neznek rad itt ezert... a csaladban van olyan, aki mindharom gyereket is 4-5 eves korig szoptatta. A kornyezetemben is random emberek kerdezgettek h van e tejem, meg h ok/vagy a feleseguk meddig szoptatott es ez milyen bensoseges, stb.
2019. jún. 3. 11:21
 12/16 anonim ***** válasza:

Kedves lepontozó!

Nem értetted, vagy nem akartad érteni kommentemnek ezt a részét: "nem tartozik idegenekre"?

Egyértelmű, hogy a családtagok, a barátok/barátnők nem ebbe a kategóriába tartoznak.

A közösségi oldalak "ismerősei, barátai" már más kategória.

Sokaknak 'jó ismerősnek' számítanak azok a más felhasználók is, akik bár 'ismerősként', 'követőként' vannak jegyezve, az utcán, mint két idegen (hiszen azok is!) elmennének egymás mellett.

Fenntartom véleményen, az ilyen 'ismerősökre' egyáltalán nem tartozik, hogy a kismama szeret-e szoptatni!

2019. jún. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én mindig vállalom, nem érzem ettől magam rossz anyának. Nem volt tejem, tejfehérje allergiával született a gyerekem, szenvedtünk mindketten. 2 hónapig szoptattam, de már a kórházban is pótlást kaptunk. 4.5 kg-val született, a gyerekorvos és a nőgyógyász is megmondta, hogy esélytelen lesz kielégítenem az igényeit. A várandóssagom alatt nem a szüléstől, hanen a szoptatástól féltem. Nem tudtam elképzelni...mikor meg megszületett és kevés tejem volt magamba zuhantam, bűntudatom volt. 2 hónapig mindent megtettem, hogy legyen tejem. Ekkor derült ki véres hasmenés következtében, hogy allergiás. A gasztroenterológus tanácsára csak speciális Neocate tápszert kapott 1 éves koráig. Szerencsére nem beteges, kinőtte az allergiát is, egy igazi energiabomba. Most várjuk a kistesót és biztos vagyok benne, hogy őt nem csak fogom tudni, de szeretném is szoptatni.
2019. jún. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem meg nem szuletett meg a gyerekem, de hacsak nem kapok hormon froccsot, nem fogom szoptatni. Mar most ugy faj a mellem, hohy ra se nezzen senki. Nyilvan meg logni fog rajta honapokig. Na nem. 9 honapig taplalom a sajat testembol, ha kijon, B opcio utan nezunk.
2019. jún. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Ha megszuletett es a mellkasodra teszik, elkezdi keresni a cicit, es ugyse utasitod el. Kesobbiekben mar persze mas a helyzet .
2019. jún. 3. 23:35
 16/16 anonim ***** válasza:
Utáltam, ki is mondtam mindig és nem érdekelt ki hogy hápog. Fiam is utálta, így elég hamar, közös megegyezéssel fel is adtuk. Ő elutasította, én tudomásul vettem. Most jön a második baba, legszívesebben kihagynám a szoptatást, de ha igényli a gyerek, nyílván fogom, de max egy éves koráig, a fiamnál is ez volt a legfelső határ.
2019. jún. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!