Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás

A kérdés

Miért csinálja ezt a kisfiam?

a héten lesz 4 hónapos, anyatejes.

Születése óta 2-3 óránként evett, pár hete kicsit kitolódik, van mikor 4 óra is eltellik 2 evés között.

de pár napja 1-1 evésnél elkezd sírni pár korty után. Ha leteszem, megnyugszik,gagyarászik,nézelődik.

Ma pl reggel fél8-kor evett, azóta nem, de már 3x nekifutottam, és potyognak a könnyei, nekem meg fogy a türelmem, mert nemtudok rájönni,mi lehet. Az ínye nem tűnik duzzadtnak, cumisüvegből pedig elfogadja a vizet.

Keress kérdéseket hasonló témákban: sírás, szoptatás, evés

jún. 4. 12:12  Privát üzenet  

A válaszok

Lehet, hogy mégis a foga, csak még nem duzzadt. Attól nyomásra lehet érzékeny.

Ha a füle fájna vagy a torka, akkor a vizet se fogadja el.

Az is lehet, hogy lassan jelentkezik az első vérzésed. Olyankor is jellemző a sztrájk.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont jún. 4. 12:57 Privát üzenet
Nekem is ugyanezt csinálja pár napja a 3 hós kisfiam. Én is végigzongoráztam már mindent, szopipóz változtatás, szopi közben születésétől kezdve mindig büfiztetek, nem eszek fűszeres ételeket, tej van elég, nincs szájpenésze stb... nagyon taccsra vágott engem is ez a helyzet, mert eddig nagyon szépen evett és nem jövök rá hol a hiba. a védőnőm szerint szopisztrájkol és lehet, hogy mozgolódnak a fogai vagy az is lehet, hogy meg fog jönni. Kitartás, türelem amit tud mondani 🤷🏻‍♀️

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont jún. 4. 13:19 Privát üzenet
Fogzás. Néha nekem is borzasztoan nehez a kisebbel, mert csak a vizet fogadja el. Máskor meg fel sem tűnik neki. Pl múlt héten alig evett, és egész heten nyuglodott kaja kozben, most épp csak alvásoknál sir fel szegenykem.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont jún. 4. 15:09 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

lehet hülye kérdés.. de ettől nem apad el majd a tej? mert ettől is tartok...

na de legjobban az aggaszt, hogy 5 percig sikerült enni,aztán ujra sírásba tört ki, így ha éhes marad..mit tudok tenni?

# 4/4Időpont jún. 4. 15:49 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
9,5 honapos kisfiam sokat eszik es cicizik, de ejszaka mikor felkel kb 2 orankent nagyon sokaig kell ciciztessem, hogy jol lakjon kulonben rug/vag. Cicizik leteszem nem tud...
Probaltam kipumpalni a tejem de nem jott semmi kis ido utan jottek cseppek csak. Kisfiam szopizik nem sir kozben csak tul sokat egesznap es ejjel is surun. Lehet keves lenne neki...
Meg etettem a kisfiam (8 hetes) Szopizik Jól lakott ahogy ő is jelzi! De viszont az öklét szopja miért?
Elöszőr vagyok anyuka 4 hetes a kisfiam. Az a probléma hogy a fiam a cicimen hajlandó elaludni de így hogy ha mellém bújik! Én rontottam el valamit? 😟
Nem fogadja el a mellemet a kisfiam?
Kisfiam 15 hónapos, szeretném lassan abbahagyni a szoptatást, de sajnos más tejet nem fogad el. Mit tegyek?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Szoptatás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!