Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás

A kérdés

Ti fogytatok szoptatás alatt?

Azt hallottam, hogy szoptatás alatt sokan nem fogynak. Sajnos én sem. Pedig nem zabálok összevissza mindent és mozgok is, sokat sétálunk a babával. Ez miért van?

Keress kérdéseket hasonló témákban: fogyás, szoptatás, baba

jún. 4. 14:58  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Én fogytam, de nem csontsoványra, hanem a kezdősúly környékére. A lányomnál a szopi abbahagyása után felszalad 2-3 kg, a fiam még csak 5 hónapos, szopik, 1 kilóval vagyok a kezdő fölött. Viszont én sokat eszek szerintem, vagyis mennyiségre nem annyira, de nassolok, nem figyelek. Alkati kérdés leginkább.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/14Időpont jún. 4. 15:01 Privát üzenet
grafno nevű felhasználó válasza:

Nézd meg a rubint rekat az mennyit mozgott. A mozgás is relatív kinek mi. A séta az nem elég.

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/14Időpont jún. 4. 15:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Utolsó! Igen, igaz. Lehet, hogy kéne egy kicsit tornáznom is, de csak amennyit a gerincem enged, mert 1 hónapja iszonyatosan fáj. Amúgy 5 hónapos a fiam, éjszaka is szopik még kétszer. Hiába az éjszakázás még mindig van rajtam 5kg felesleg.

# 3/14Időpont jún. 4. 15:11 Privát üzenet
Én fogytam az első terhességem után is és most is. Eszem amit megkivanok, mozogni nem mozgok különösen, séta, gyerekek cipelese, fogocska, foci stb a játszótéren

A válasz 32%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/14Időpont jún. 4. 15:26 Privát üzenet
Rubint Réka elmebeteg módon tolta terhesen a mozgást. Én rá nem adnék.

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/14Időpont jún. 4. 15:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen, de ő előtte is sokat sportolt. Mindenki a saját erőnlétéhez igazodva kell hogy sportoljon az biztos.

# 6/14Időpont jún. 4. 15:47 Privát üzenet

Ez genetika szerintem.

11 hós lányom 2-3 szor szopizik éjjel

Minimum 4-szer napközben.

Éppen a kezdősúlyom alatt vagyok 1,5 kg-mal ( még 7 kg kellene lemenjen az igényeim szerint)

De ez már fél éve így van..

A kezdősúlyomnál voltam 2 hónap után...

Pedig 15 kg híztam a már 8-9 kg túlaúlyomra.. Tehát nem volt indokolt ennI sem..

Mozgok, de nem edzek..

De egy 20 km terep teljesítménytúrát viszont az akkor 8 kg gyerekkel a hátamon kacagva legyalogoltam...

Nem diétázim

Eszem csokit, édességet is

A válasz 32%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/14Időpont jún. 4. 16:18 Privát üzenet
Gondolom ilyenkor az is számít, hogy az ember nem ugyanolyan felelőtlenül tolja be a kaját “eszem-iszom ami jólesik” módon, hanem a gyerek miatt üzemanyagként gondol a táplálékra, és sokkal jobban megválogatja, mit visz be. Nincs “megkívántam” meg “megvígasztalom magam ezzel” meg hasonlók.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/14Időpont jún. 4. 17:07 Privát üzenet
Az elsővel semmi nem történt, a másodikkal híztam

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/14Időpont jún. 4. 17:09 Privát üzenet

Hízok. +3-nál tartok, pedig tartom a 160 ch diétát, amit Gdm-esként a terhesség alatt is kellett. Terhesen működött, 6 kg-t híztam és szüléssel kevesebb lettem mint előtte, pedig normál súlyról indultam (60 voltam). 3 hónapos a fiam.

Első gyerekkel még jobban jöttek fel a kilók, ott nem diétáztam, csak normálisan ettem, de valószínűleg fennállt már akkor is az IR.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/14Időpont jún. 4. 17:49 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szoptatás alatt normális a pecsételő vérzés?
Miért csinálja ezt a kisfiam?
Mennyire fáj a szoptatás?
Szoptatás befejezése után a mell méretével mi lesz?
Miért csinálja ezt? Van bármi ötletetek?
Félek, amikor szoptatás után bukik a babám, mert mi van, ha nem marad benne elég tej? Ezért nem büfiztetem, nehogy kijöjjön. Inkább próbálom benn tartani. Mit gondoltok?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Szoptatás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!