Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2,5 hónap után még lehet...

2,5 hónap után még lehet fejéssel serkenteni a tejmennyiséget?

Figyelt kérdés

2,5 hós a kisfiam, szerencsére a szülés óta van elég tejem, nem kell pótolni sem. Az első hónapban még szorgalmasan fejtem is, hogy legyen tartalék, de aztán megtelt a mélyhűtő, és mivel azóta sem kellett hozzányúlni a fagyasztott adagokhoz, egy ideje abbahagytam a fejést.

A múltkor viszont a védőnőmmel valahogy szóba került, hogy mennyire kevés anyuka ad le tejet más babáknak, pedig milyen nagy szükség lenne rá. Elgondolkoztam és úgy döntöttem, ha tudok, szeretnék tejleadó anyuka lenni.

Viszont nem tudom, ha már beállt a kereslet-kínálat és most kb. annyi tejem van, ami a kisfiamnak elég, vissza lehet hozni a többletet, ha elkezdek megint rendszeresen fejni? Mert amikor még fejtem, napi 3-4 decit be tudtam tenni a fagyasztóba, de többet is tudtam volna, csak nem akartam annyi időt rászánni.

Ha most megint fejek szorgalmasan, több lesz a tejem, vagy ha már beállt a kereslet-kínálat így 2,5 hónappal szülés után, akkor már így is marad?


Köszi!


2019. jún. 4. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, lehet serkenteni.
2019. jún. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, én mindig akartam tejet leadni és kb 3-4 hónaposan kezdtem, ugyanígy.
2019. jún. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vissza lehet, és a 3 hónapos növekedési ugráskor még hálás is leszel magadnak, hogy lesz elég tejed :)
2019. jún. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, nekem 5 hónapos, 6 órára elmentem, két nappal előtte kezdtem fejni és félretenni, és már azalatt nőtt a "hozam".
2019. jún. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm szépen. :)
2019. jún. 4. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!