Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Attól mert a baba anyatejes a...

Attól mert a baba anyatejes a nagy melegben adhatok neki mást is inni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a csak anyatejes babának nem kell más csak anyatej és ha szomjas akkor is csak azzal kínáljam meg ,de sajnos van olyan ,hogy valahová megyünk meleg van és épp ott nem tudom megszoptatni és jó lenne ha inni legalább egy két korty vizet...nagy baj lenne? Olyan is van hogy megkinalom előbb cicivel mielőtt éhes vagy szomjas lenne akkor nem kell neki és rá fél órára kell szomjas de akkor sehol nem tudom hirtelen megszoptatni... esetleg ilyen esetben lehetne pár korty valamit adni a babának? Ti hogy csináljátok? előre is köszönöm

2019. jún. 7. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Persze, hogy adj neki vizet vagy teát, ebben a melegben főleg. Attól még, hogy szopik, szüksége van más folyadékra is.
2019. jún. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
79%

"Attól még, hogy szopik, szüksége van más folyadékra is."


Ha eleget szopik, akkor nincs. Ettől függetlenül természetesen lehet neki vizet adni.

2019. jún. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős? Kisfiam 8 hónapos és eddig 3 óránként szopizott, most viszont állandóan cicin lenne, szomjas...

Nyugodtan adj neki forralt vizet visszahűtve/babavizet/teát/gyümölcslevet(amit te csinálsz 100%-os gyümölcslé vagy vannak boltiak is amik kaphatók 4 hós kórtól...

Az mar mas kerdes, hogy nem fogja egyből elfogadni, én kisfiam pl. se a cumisüvegből, se itatópohárból (csőrösből) nem akarta... rendes pohárból megissza :)

2019. jún. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat most 3 és fél hónapos lassan már 4 eddig semmit nem ivott csak cici :) de szeretném még szoptatni de jo lenne ha néha egy kis más folyadékot inna azért :)
2019. jún. 7. 14:52
 5/10 piroska és a farkas ***** válasza:
Kis itatópoharat hordj a tàskàdban, pici babavizet, és esetleg kínàld, ha úgy adódik. De ne cumisüvegezz ês szerintem màs folyadék teljesen felesleges.
2019. jún. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen erre én is gondoltam hogy ne cumis üveg mert hátha leszokik a szopirol
2019. jún. 7. 21:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy milyen gyakran szoptatod. Ha teljesne igény szerint, akkor szomjúság esetén is jelentkezni fog a baba, és észre is fogod venni, hogy a nagy melegben több lesz aránylag a szomjoltó első tej, mint a zsírdúsabb hátsó tej. Ha viszont csak kb. háromóránként szoptatod, tehát "evésidőben",akkor kell mellé folyadékpótlás, ilyen melegben nagyon kevés lenne nekünk is csak háromórnként inni.
2019. jún. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Áprilisi a kislányom, anyatejes baba volt, de nyáron a nagy hőségben kapott babavizet, volt, hogy kocsiban ültünk, izzadt, nem.tudtam volna megszoptatni, a babák gyorsan kiszáradnak egy kis víztől nem lesz semmk baja, nyugodtan adj neki.
2019. jún. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó neked elfogadta a baba? Cumisüvegből ivott?
2019. jún. 8. 12:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Elfogadta igen és cumisüvegből ivott. Tudom cumizavar, de szerencsére nem lett gond, nem újszülött volt már, kb. 10 hónapos koráig cumisüvegből itta a vizet, aztán megtanulta pohárból, onnantól nem fogadta el az üveget 🙂
2019. jún. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!