Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miert csak a cicin alszik?...

Miert csak a cicin alszik? Hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés
2 honapos kisfiam nem alszik nappal csak cicin , ha felkelek mellole egybol sir. Van amikor csak azert koveteli ki maganak a cicit mert aludni akar , igy viszont egy egesz napos cicizes alakult ki , ami mar kezd terhes lenni mert azert van egy csaladom akirol gondoskodnom kell. Persze megertoek meg minden , de mar en erzem hogy egy picit sok pedig imadok mellette fekudni, szoptatni.
2019. jún. 8. 18:19
 1/8 anonim válasza:
22%
Mondani sem kellett volna, hogy fiú gyermek.
2019. jún. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
Azért alszik így, mert ezt szokta meg. Kemény dolog lesz leszoktatni róla, sokat fog nyűglődni meg sírni.
2019. jún. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Eleve rá se kellett volna szoktatni. Leszoktatni meg úgy szoktatod le, hogy többet nem adod oda neki alvashoz, csak ha eteted. Nyilván sírni fog, de majd abbahagyja és el fog aludni anélkül is!
2019. jún. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem az volt a celom hogy raszoktassam ! A lany gyerekem nem csinalta ezt.

Majd razom a segget amig meg nem nyugszik , mondjuk ez sem a legjobb megoldas de sirni sem fogom hagyni csak ugy .

2019. jún. 8. 19:43
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

Ez a baba ilyen, nem szoktatástól lett.

Éjjel mi a helyzet? Mért alakul ki egész napos cicizés, annyira hosszúk az alvásai?

Bkocsiban vagy hurciban nem alszik el?

2019. jún. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Jesszusom, ez nem ilyen, hogy rászokik vagy sem, vannak babák, akik szimplán csak evésre használják a cicit, másoknak meg ez sokkal többről szól. Az én kislányom 5 hónapos, két lábon járó bőrcuminak érzem magam, mert csak cicin tud elaludni, megnyugodni, stb. Nekem is megterhelő, de nem tart örökké, megmagyarázni nem lehet neki, idomítani meg nem fogom, csak hogy nekem kényelmesebb legyen...
2019. jún. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

5 vagyok, és pacsi az előzőnek, az én lányom is 5 hónapos. Sose akartam "cicistànak" nevelni, mert már jó előre azt mondták mások, hogy az ciki...

De hopp, kiderült, hogy csak cicin vagy sétáltatva alszik el, plusz a komfortszopi iránti igenye is nagy.


Egy 2 hónapos gyerek még 4. Trimeszterbe tartozik, még csak szokik ki a magzati életből a világba. Egyértelműen jelzi, mekkora igénye van az anyja közelségére.


Én a szeretetmegvonással büntetést illetve ezt a fajta nevelési célú sírni hagyást teljesen feleslegesnek és kontraproduktívnak tartom. Ekkora baba nem tanul belőle, csak annyit, hogy nem válaszolnak a segítségkérésére.


Ettől függetlenül én a cicin alvást igyekszem elkerülni és ha elaludt, akkor leválasztom, helyette simogatom picit. Ha nem megy, visszaadom. A legtöbb napon így szépen el tud délután aludni és magára hagyható. Ha nagy ritkán nem, akkor én is pihenek vele, és igyekszem más módon növelni az érintések mennyiségét pl mondókázás, babamasszázs, mert főleg aklor ragaszkodik nagyon ha az előző nap vmiért kevesebb törődést kapott.

2019. jún. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Nekem a lányom volt ilyen, de túléltük. Igaz nálunk ő volt az első. Kezdetektől ordított kézben, csak a cicin tudott megnyugodni. Babakocsival kész borzalom volt elindulni, mert ő nem nézelődött, nem rázta el a babakocsi. Ha felébredt valamiért és észrevette, hogy nincs ott a cici hatalmas ordításba kezdett. Őt senki más nem tudta elaltatni csak én. Ha lefejtem tejet, mert el kellett mennem, az csak 10 perc nyugalom volt miután felébredt aztán üvöltött hiába lakott jól. A fiam nem ilyen, ő el van, nézelődik, más is el tudja altatni, ha tele a pocakja. Negyedóra alatt letud egy szopit, most 2 hónapos. Szóval kétlem, hogy le tudnád szoktatni, mert ő ilyen. A lányom a mai napig temperamentumos.
2019. jún. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!