Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elontottam valamit szopizassal...

Elontottam valamit szopizassal kapcsolatban? Depis lettem?

Figyelt kérdés
A korhazban minden rendben volt elso perctol volt tejem nagy öröm boldogsag aztan mikor haza mentünk mintha ezt elvagtak volna. A csaladom kiboritott teljesen allandoan ott voltak körülöttem ertem en hogy segitenek aggodnak de ez mar tulzas volt. Szopizaskor is ott voltak utanam jottek en meg csak stresszbe voltam szoptatas alatt is. Teljesen kiborultam sokat sirtam valószínű volt egy kis szules utani depresszio is. Jobb lett volna ha mindenkit elkuldok a fenebe nagyon banom hogy hagytam hogy ott legyenek. Olyan hulye vagyok es nagyon lelki ismeret furdalasom van emiatt. Szepen lassan mar alig van tejem. En nem igy terveztem azt hittem hogy majd csak en es a baba es szopizas kozben nem tor rank senki meg nezik a mellem a bimbóm stb h hogy szopizik. Lehet van akinek ez ok de nalam nem. Soha nem voltunk az a csalad ahol ez okes lenne itt mindig minden tabu ilyen tema korben, anyam soha nem meselt nekem semmit mikor először megjott akkor se ult le velem meg ilyen lanyos dolgokat nem beszeltunk meg ugyh el vagyok zarkozva ettol a dologtól a csaladom elott. Ezert ereztem hulyen magam szoptatas alatt.
2019. jún. 12. 08:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Lassan 2 hos a baba
2019. jún. 12. 08:16
 2/8 A kérdező kommentje:
Amugy most mar jobban erzem magam de miklr haza jöttunk azt gondoltam hogy boldogabb voltam terhes koromban es normális? Pedig annyira vartam mar a babat. Es olyan rossz gondolataim voltak. Nektek is volt igy? De nem adnam semmiert imadom, lassan helyre jöttem csak ezek miatt rosszul erzem magam
2019. jún. 12. 08:19
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Neked nincs szád,hogy megmondd nekik hogy most szoptatok,mindenki menjen ki,és bezárod az ajtót ?!
2019. jún. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Nem a baba a baj, hanem a tahó rokonaitok, már bocs. Egyedül a férjem látott szoptatni (a kórházat leszámítva), nem azért, mert annyira elbújtam volna, hanem mert mindenki felfogta, hogy ez egy intim dolog.

Zárd magadra az ajtót és bújjatok össze a babával, vissza fog állni a mennyiség és élvezni is fogod, hidd el. 😊

2019. jún. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De van, mint leirtam hülye voltam es ki voltam borulva nem kell meg ostorolni igy is szarul erzem magam
2019. jún. 12. 08:23
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Ne ostorzd magad! Szülés után néhány hétig nem mindenki önmaga.

Hasonlóan jártam mint te. Én is azt javaslom bújj össze vele, de ha még sem jön vissza a tejed (nekem nem jött), akkor sem ez lesz az anyaságod fokmérője. Ha esetleg tápszeres lesz akkor is lehetsz szuper anya. Szóval nyugi fuss neki újra, de ha nem sikerül na bánkódj sokat, mert ha te frusztrált vagy, akkor a baba is.


Amikor én végre elfogadtam, hogy nem jön vissza a tejem, akkor hirtelen lett egy nyugodt babám. Addig ő is tiszta nyűg volt, persze mert én stresszes voltam. És amikor abba hagytam a folytonos fejést, meg szoptatási próbálkozást akkor ő is megnyugodott.

Most 7 hónapos, persze még most is bánt a dolog. De látom, hogy jól van és csak ez számít.

2019. jún. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem ostorozásnak szánom, de tényleg szólnod kellett volna. Én pl bárki előtt megszoptatom a babám (ha nem vagyunk nagyon bizalmas viszonyban felveszek egy szoptatós pólót, konkrétan volt olyan férfi ismerős, aki észre sem vette, hogy szoptatok benne, ajánlom neked is ezt a megoldást), egyszer-kétszer volt, hogy nagyon nyűglődött, akkor mindenkit kiküldtem. Rosszul esett nekik, dehát ez van, nem érdekelt. Szerintem amúgy mint ahogy a nők körében megoszlik arról az álláspont, hogy szoptatnak-e a család, mások előtt, úgy az embereket is megosztja, hogy illik-e ott lenni szoptatásnál, persze nyilván ők is rákérdezhetnének.

A tej szaporításához tedd sokat cicire a babád, vagy igyál tejszaporító teákat, esetleg karamalzt.

2019. jún. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom, lehet én vagyok ufó, de mikor a kicsit szoptatni akartam, mindenkit szépen megkértem, hogy távozzanak. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy valaki ennyire anyámasszonykatonája legyen, hogy a saját rokonait nem tudja rendre teremteni a saját házában, vagy a drága apuka nem képes kinyitni a száját, hogy hagyják békén a feleségét szoptatás közben.

Mondjuk nekem nincsenek ennyire tahó rokonaim sem, akik azon élvezkednek, hogy a friss anyuka szoptat de tényleg. Sógornőm 1 honappal előbb szült, mint én, de eszembe nem jutott volna bepofátlankodni miközben szoptat. Sőt együtt sem akartam vele szoptatni.

2019. jún. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!