Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetséges két gyereket...

Lehetséges két gyereket szoptatni?

Figyelt kérdés

Nyilván nem egyszerre, hogy egyik az egyik cicin, másik a másikon. 1 éves a kisfiam, még szopizik, addig szerettem volna szoptatni, amíg elsősorban van tejem(és szerencsére van), másodsorban pedog amíg csak tudom és igényli(most nem arra gondolok, hogy 3 meg 4 évesen, mielőtt valaki belémkötne).De hamar szerettünk volna kistesót is, szerencsére ez is összejött, 20 hetes vagyok a babával.

De ez akkoriban nem merült fel bennem, hogy egyszerre 2 babám lesz. Lehet ezt így?Vagy inkáb válasszam el a nagyobbat, nehogy a kicsi elöl elvegye a neki szükséges tejet?


2019. jún. 17. 15:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírásokért,félrenyomtam a billentyűzetet.
2019. jún. 17. 15:36
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván nem egyszerre, hogy egyik az egyik cicin, másik a másikon."


Miért ne? Nővérem egyszerre szoptatta az ikreit.

AMúgy tandem szoptatásnak nevezik, és persze, lehet egyszerre szoptatni a tesókat is.

2019. jún. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre is lehet, ikreket úgy szokták.
2019. jún. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ó,ez nekem is eszembe jutott,de nem tudtam,hogy tényleg így csinálják.Igazából attól félek,hogy a nagy szopizása miatt elapad majd a fejem és nem jut a kicsinek,persze nem lesz semmi akkor sem ha tápreszes baba lesz,csak neki is szeretném megadni azt amit a nagynak,de közben őt sem szeretném még elválasztani.
2019. jún. 17. 15:53
 5/11 A kérdező kommentje:

nem a fejem :D a tejem

autokorrekt...

2019. jún. 17. 15:54
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk 13 a korkülönbség a 2 nagy között, tandem szopiztak pár hónapig. 😊
2019. jún. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ikrek, tandemszopiznak és a 20 hónapos nagy rendszeres próbálja kiturni őket. Öt már nem szoptatom amúgy.


Pont, hogy az inger fokozza a tejtermelest szerintem ebben az esetben is. Szoptatasi tanacsado mondta, hogy jól szopizo baba segít a másiknak mert az egyik mellet ért inger hatással van a másikra is. Valami ilyesmi volt a lényege, p azért értelmesebben fogalmazta meg.

2019. jún. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon jó, hogy ilyenekt írtok.Most azért megnyugodtam.Akkor hagyom szopizni a kisfiamat továbbra is.
2019. jún. 17. 16:05
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Engem inkább az aggaszt, hogy elutasítja a nagy, vagy elmegy a tejem


( másik kérdező, írtam privit vissza)

2019. jún. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szules utan meg segithet is beinditani, ha esetleg addig csokken a mennyiseg vagy elaapad, es de, lehet egyszerre kettot is szoptatni
2019. jún. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!