Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hetes kisfiamnak tápszert...

3 hetes kisfiamnak tápszert kell adnom pótlásnak, mert nem lakik jól a tejcsimtől. Szopi után kapja, ha látom, hogy még éhes. Ez így helyes? A tápszerrel nem lehet túletetni őt?

Figyelt kérdés
2008. nov. 13. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Inkább próbáld meg növelni a tej mennyiségét. Szoptass mindkét melledből mindig, igyál sokat, és legyen annyit cici, amennyit és ahányszor akar. Az, hogy csak szopi után kap tápszert, az rendben van.

Egyébként miből gondolod, hogy még éhes?

2008. nov. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon sír. Tiszta a pelus, nem fáj a hasa. Amikor először pótoltam, utána 3 órát aludt. Addig ilyen még nem volt..
2008. nov. 13. 20:24
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg mindkét ciciből szoptatni, és ha akkor is sír szopi után, talán akkor pótolni. Én is azt hittem, hogy kevés a tej, mert mindkét ciciből szopik, és utána sírdogált, de mivel minden nap mérem, és gyarapodik, igy nem lehet kevés, igy kizárásos alapon a pocija bántja. Pedig már én is majdnem adtam neki tápszert. Most 8 hetes, és két cici után van hogy 5-6 órát alszik, van hogy 2-őt. Mikor hogy. Ne add fel, ha nem akarod. Amugy a védőnőm mondta, hogy olyankor, amikor peteérés lenne, azaz meg "akarna" jönni, olyankor változhat a tej mennyisége, nekem 4 hetes korától kell két ciciből szoptatni. De ha végül is tápszert kap szopi után, abból is annyit eszik, amennyi kell neki, a kisbabákat általában nem lehet túletetni, mert csak addig eszik, amig éhes. És csak szopi után adjad neki, mert akkor táppal lakik jól, és hamar leszokik a ciciről.
2008. nov. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!