Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig eroltetnetek a szoptata...

Meddig eroltetnetek a szoptatast a helyemben? Er barmit ez az ossz napi max 50ml?

Figyelt kérdés

A harmadik babam. Sosem volt sok tejem es nem is tartott sokáig. Jol elvoltak a tapszerrel.

Most gyogyszereket kellene szednem a szules komplikacioi miatt, de csak szoptatas vege utan lehet.


2019. júl. 17. 21:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2019. júl. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha gyógyszert KELL szedned akkor mi a kérdés?
2019. júl. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

4 hetes lesz penteken.

Gyogyszert Kell szednem, de addig nem irja fel a doki, amig szoptatok. Nem mondja, hogy hagyjam abba, de nem tudom, van-e ertelme emiatt a napi 50 ml miatt kesleltetni.

2019. júl. 17. 22:25
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha így is úgy is pótolni kell én nem erőltetném. Mint ahogy írtad is a másik gyereknél sem okozott gondot. Ne aggódj nem ördögtől való.
2019. júl. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy 50 ml?
2019. júl. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
5#nek lehet fejni a tejet és lehet mérni a babát szopi(k) után...
2019. júl. 18. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
Szedd be a gyógyszert aztán ha meggyógyulsz hívj szoptatási tanácsadót, vannak módszerek visszahozni több hetes szünet után is.
2019. júl. 18. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%
Én mindenképpen küzdenék a tejèrt, minden cseppje aranyat èr. Dokit is vàltanèk, mert ez konkrètan zsarol teged. Mi az, hogy addig nem kezel, mìg szoptatsz?! Egy fe0lelős szakember konzultàlna szoptatàsi tanàcsadòval, hogy melyik gyògyszert lehet szoptatàs mellett alkalmazni. (szoptatàsi tanàcsadò ezèrt is jart legalàbb 4 èvig egyetemre, az orvosi kepzès ezt a rèszt nem fedi le)
2019. júl. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

6. A fejés teljesen bizonytalan, én 6 hónapig csak szoptattam, de fejni alig tudok kb 3 alkalomból fèl nap alatt szedek össze 100ml-t, még akkor is, ha a baba előtt állok neki, de akkor is ha utána vagy ha a másik mellből. Mások is vannak ezzel így.

A mérés meg nagyon bizonytalan dolog.


Ha tuti, hogy napi 50ml-t kap a baba, és a gyógyszer fontos, akkor én nem erőltetném, ez kb a tizede a napi kajaszükségletének. Semmi értelme a "romantikán" kívül. Jó, ellenanyag lehet benne, de a tápszeres babák ugyanolyan jól felnőnek.


Persze ideális szoptatni, lehetne gondolkozni, hogy lehet több tejet csinálni, mert sokszor lehet, de ha nem is ragaszkodsz hozzá és gyógyszer is kell, plusz a tápszer és szopi fejéssel iszonyatos macera és kikészülsz tőle, akkor én hagynám.

2019. júl. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
24%

4 hetes babànak siná. Elég allalmanként 50ml ( 4 hetesen a lábyom 3650 g volt)


Számítási elv:



", ha a csecsemo 4500 g, és 3 óránként szopik, akkor

4,5x120=540 ml

540 ml/8=67,5 ml tehát ennyit kell minimum szopnia egy étkezésre

675 ml/8= 84,3 ml

azaz kb. egy étkezésre kb. 67-85 ml anyatejet kell kapnia egy 4500 g-os csecsemőnek"

2019. júl. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!