Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik azt mondják nem akarnak...

Akik azt mondják nem akarnak szoptatni mert undorítónak találják?

Figyelt kérdés

Azzal nincs problémátok ha egy pasi játszik a melleitekkel, csak azzal ha a gyereketek akarna belőle táplálkozni?

Kutatómunkát végzek a szoptatásról, és a kérdőív összesítésnél az jött ki hogy akik undorodnak a szoptatástól, azok kifejezetten szeretik ha a párjuk a melleikkel foglalkozik. Tényleg így van? Mi ennek az oka? Ilyen kérdést nem tettem fel a kérdőívben mert nem gondoltam hogy ez az eredmény fog kijönni, de foglalkoztat, hátha itt meg tudjátok magyarázni. A szoptatni nem akarók 45%-ánál volt jelen ez a jelenség.


2019. júl. 22. 17:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom elképzelni, hogy szexuális értelemben nézi a melleit, így nehéz neki elvonatkoztatni és táplálni vele egy csecsemőt, ami ráadásul tönkre is teheti a melleit.
2019. júl. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%
Olyan nehéz elhinni azt, hogy őket nem zavarja, ha a párjuk játszik a mellekkel? Pont ezaz, hogy sokaknak szexuális dolgot jelent a mell, hiába nem arra lett kitalálva... a mai túlszexiualizált világban, ahol egy hambit is csöcsökkel reklámoznak szerintem az a furcsa, akinél simán átáll az agya.
2019. júl. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én szoptatok, de nem esik könnyen, mert szülés előtt én is undorodtam a szoptatástól, a terhességtől és a terhes nőktől, meg alapvetően a testtel kapcsolatos dolgoktól. Emiatt nekem a szex se könnyű, de sokat dolgoztam rajta, és egy olyan pasival jöttem össze, akivel élvezem a szeretkezést (ő kb az egyetlen példa erre az életemben).

Nehezen indult a tejem, és nagyon igyekeztem, hogy legyen, illetve "szerelem-első-látásra" babám lett, és el is felejtettem átmenetileg az undort, annyira örültem, amikor elindult a laktáció.

A sors fintora, hogy a lányom igazi "cicista" baba lett, pedig mindig próbáltam közép úton maradni az igényszerinti és a kötelezően 180 percenkénti mellrerétel között.

Lényeg hogy ez így nehezen, de még tolerálható nekem, így viszont nem tudom nőnek tartani magam, borzasztó megalázóbak érzem, ha a párom látja vagy csak tudja, hogy épp szoptatok (pedig ő szép dolognak tartja), nagyon nehezen tudok a testemnek erről a szégyenéről megfeledkezni és szexuálisan vmi értékelhetőt "produkálni".

Gondolom, akikre a kérdésed vonatkozik, azok is így éreznének, csak annyira erős náluk ez a kettősség, hogy el se kezdik a szoptatást.

Egy pszichoanalitikus biztos okokat is mondana az ilyen emberekről, én nem tudom, mert pl engem tök átlag ideig és szeretettel szoptatott anyukám, és gyengéden is nevelt, de önállónak is hagyott, szóval passz.

2019. júl. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%

Én is mindig azt mondtam, hogy undorítónak tartom a szoptatást. A mellem az egyik legnagyobb erogén zónám volt. Nem tudtam elképzelni, hogy másra is “használjam”. A gondolatától is rosszul voltam.

Aztán megszületett a lányom és azonnal átfordult minden. Mellre tettem és onnantól más értelmet nyert az egész. 6 hónapig kizárólag anyatejes volt.

2019. júl. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is arra gondolnék, hogy a melleket a, szexel kötik össze,ezért nem akarnak szoptatni.
2019. júl. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
20%

Aki azt írta, hogy a "teste szégyene" a szoptatás, azt nagyon beszippantotta a mai sze. ualizált világ. Sajnálom őt,mert ez egy rossz beállítódás. Nem ez lenne a normális. :(. Talán szoptatási tanácsadó tudott volna segíteni.

Remélem, nem bántódott meg! Nem sértésnek szántam,és örülök, hogy végül sikerült a szoptatás.


A húgomnak 3 gyereke van. Kínál szoptatta őket 1-2 hétig. Konkrétan amiatt, hogy neki ez elképzelhetetlen, hogy a melléből táplálja a gyerekét. Ő extrán szégyenlős.


Én készültem a szoptatás, vártam, stb. 2 évig szoptattam, sokáig 2 óránként.

2019. júl. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
*Kínál helyett kínnal. Bocs.
2019. júl. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
55%

Èn bár végül szoptattam, de undorítónak találtam az egészet amíg nem volt gyerekem!

A páromat abszolút próbálom távol tartani a melleimtől, nem szeretem azt sem, ha hozzájuk ér - bár amúgy nekem teljesen érzèketlenek

2019. júl. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
43%
Én is undorítónak tartom a szoptatást. Viszont a férjemnek sem engedem, hogy hozzáérjen, nekem az is taszító.
2019. júl. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
És a szoptató nők között milyen ez az arány? Mert ha nem szignifikánsan más, akkor én óvatos lennék azzal, hogy komoly párhuzamot vonj. Főleg, hogy majdnem 50 százalék. Vagy szereti, ha a mellét kényeztetik, vagy nem.
2019. júl. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!