Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatott baba nem nyugszik...

Szoptatott baba nem nyugszik meg csak mellre téve?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Aggasztóan sokszor hallom, hogy a szoptatott babák cicifüggők és csak az anyjuk mellén nyugszanak meg. Van olyan, amelyik éjjel 6x felkel és mindig mellre kell tenni.


Nagyon megijedtem, én szeretném szoptatni, de nem akarok kicseszni sem magammal, sem a babával, sem a párommal, hogy nincs alvás éjjelente :(


Mi a megoldása ennek? Létezik hogy egy igény szerint szoptatott baba nyugodtan aludjon éjjel?

Esetleg adjam cumisüvegből az anyatejet?


2019. júl. 23. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A nagyfiamat 11 hónapig szoptattam, sosem aludt el cicin és ha kelt is éjszaka, maximum egyszer, de ő hamar elkezdte az aludni az éjszakát.


Az ikrek szinten anyatejesek három honaposak, náluk előfordult már párszor, hogy cicin aludtak el, de simán elalszanak mashogy, nem csak így lehet megnyugtatni őket. Volt már néhány ataludt éjszaka, de azért ok meg gyakran kelnek, de csak egyszer.

2019. júl. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Miből gondolod, hogy a cumisüveges gyerek nem kel fel éjjel? Magaddal cseszel ki, fejés-cumisüvegelőkészítés-etetés.... Nem tudhatod milyen baba lesz, lehet jó alvó, lehet rosszalvó. A szoptatás nemcsak etetés, nyugtatja a babát is igen.
2019. júl. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tapszeres babak is kelhetnek sokszor. Baratnom anyatejes, igeny szerint, es hosszan szoptatott gyerekei mindketten szuper alvok. Az en szoptatott gyerekem nem az, de nalunk egy csomo oka volt (tejfeherjeerzekenyseg, szulesi trauma, nagyobb orrmandula). 3 eves korara lett ugy ahogy jobb alvo, de mi is ebredunk felnott letunkre 2-3x atlagban a ferjemmel.
2019. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azért gondolom a cumis verziót, mert akkor nem lesz az, hogy megébred és azonnal mellen akar lenni.

Tényleg nagyon megrémültem, barátnőm sírt, hogy 1,5 éve nem aludt egyben 2 óránál többet, mert állandóan mellre kell tenni a gyereket. És ez nem is az egyetlen sztori, csak ez szerintem már elég komolyan balesetveszélyes is.


Értem én, hogy a szoptatás nem kizárólag etetés,de ha függő lesz és csak ott nyugszik majd meg akkor még a párom sem tud segíteni :(


Akkor lehetséges, hogy amiket én láttam az véletlen? Nem rosszabb alvók a szoptatottak?

2019. júl. 23. 18:16
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha éjjel felkel és éhes (márpedig időnként éhesek a babák) akkor nemcsak a cicit, de a cumisüveget is azonnal kérni akarja. Na de az le van fejve (vagy tápszer), jó esetben hűtőben van. Mikró elő, melegít, gyerek üvölt, férj felkel, szomszéd morog.... Míg a szoptatásnál, gyerek felkel cickó előkap, gyerek eszik :D
2019. júl. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Régi módi akkor, 3 óranként etesz és pont. Közben cumi+ tea. Amúgy nem tudhatod kit dob az élet. A fiam soha nem komfortcicizett. Ha éhségen kívül próbáltam cicire tenni eltolta. Soha nem aludt el cumisüveggel sem, cicivel sem.
2019. júl. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, pont erre a komfortszopásra gondoltam, csak nem találtam a szót. Semmi baja egyébként, nem is éhes de csak mellen akar lenni. Rettegek tőle :(
2019. júl. 28. 11:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nehéz kérdés, sok vita van erről. Van, aki szerint minden csak szoktatás kérdése.

Én ezzel részben értek egyet. Én is szoptatok és éjjel cicizős a babám. De nàla azt látom, hogy alapból nagyon rossz alvó. Kezdetben én is mindent megtettem, hogy ne legyen cicifüggő, mert olvastam ilyeneket. De akkor se aludt, hanem akkor ringatva próbáltam altatni és úgy ordított.

Ráadásul az anyatej hamar lebomlik, az egyes babák különböző anyagcseréjűk, tehát amíg újszülött, addig azt kell gondolni, hogy az éhség miatt ébred.

Az se jó, ha minden neszre cicit kap, de az se, ha egy gyors anyagcseréjű babát minden alkalommal kiéheztetsz, ennek számos káros hatása van, mert az egész anyagcserét, tárolást befolyásolja. Az éjjeli éheztetés pl elhízásra hajlamosít a mai ismeretek szerint.


Szóval nem könnyű, mert adott egy baba és van egy fejlődési üteme, érése, és picit lehet terelgetni, de az erőszakos módszerek (sírni hagyás) károsak.


Nekem a mindjárt 7 hónapos egy pár hete kezd tanulni nappal nem cicin aludni, addig képtelenség volt (még autóban is el tud aludni születése óta, illetve néha séta közben), de hopp, egyszer csak jött egy ilyen időszak, és ezt próbálom meglovagolni és nappal a függő ágyban ringatva altatni. Szerintem egy csomó ember nem figyel az ilyen spontán változásokra és azért fixálódik egy rossz szokás.


Az esték továbbra is csak cicin mennek, sőt, ébred 2-3 óránként, de mondom, szerintem ez nem a cici következménye. Azért minden alkalommal megprobálom simogatva kezdeni és remèlem, itt is eljön majd az áttörés.


Én sem vagyok egy ilyen 5 éves korig bárhol, bármikor szoptató alkat, de teljesen rugalmatlanul sem állhatok ahhoz, hogy ilyen babám lett. Én is szeretnék aludni, mert fél éve nem alszok én se, de ha a csecsemő rossz alvó, akkor nehéz lesz ilyen szempontból. Neki is nehéz.


Nyilván még sok körülmény is van, de nem akarok még hosszabbat írni. Minden család, helyzet, baba más, nem érdemes másokból kiindulni, hanem a Nektek legjobb megoldást találni.

2019. júl. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!