Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magas vérnyomásra gyógyszert...

Magas vérnyomásra gyógyszert szedek, első terhessegem toxémiával végződött, császár lett.33 éves vagy 91 kg. Mernétek vállalni kistesót? Valaki átment ugyanezen esetleg?

Figyelt kérdés
2019. júl. 24. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Inkább szedd rendbe az egészséged. 91 kg brutálisan sok.
2019. júl. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Simán. 😊
2019. júl. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

A brutálisan soktól a 91kg messze van. Ettől függetlenül az ideálistól is. De a vérnyomást egyáltalán nem biztos, hogy rendbetenné csak a fogyás.


Nem tudom, hogy a toxémia mennyire volt súlyos, azon múlik.

2019. júl. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Azért nem mindegy, hogy milyen magas. 180 + cm-nél ez nem vészes testtömeg. Én 178 vagyok, 90 kg, és senki nem nevez túlsúlyosnak, vagy kövérnek.

Voltam 110 kg is, na akkor kövér voltam. Ez egészen jó.


14 hetes terhes vagyok.



Kérdező!


Vannak terhesség alatt szedhető vérnyomáscsökkentők. És így, hogy az anamnaesisben szerepel már tudatosan készülnek rá az orvosok.

Vagy a császártól félsz?

2019. júl. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy neked valószínűleg rárakódásos, vagy másodlagos toxémiád van, amit alapbetegség vált ki, esetedben a magas vérnyomás. Ilyenkor sokkal valószínűbb, hogy a toxémia ismétlődik, mint az elsődlegesnél, ahol nincs ilyen kiváltó ok. Úgy mérlegeld a dolgot, hogy vállalod-e annak tudatában, hogy esélyes az újabb toxémia. Ettől még persze nem 100%, hogy lenne, csak nagyobb az esélye.
2019. júl. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az eső császár volt,biztos vagyok benne hogy a masodik is az lenne.Az eső csaszár közben sok vért veszítettem,kitamponálták a méhem,de 37 het alatt soha nem volt problémám,rosszul sem voltam.A vegen 12 szem gyógyszert szedtem.Dopegyt es isoptin.160cm magas vagyok amúgy,jelenleg is szednem kell gyógyszert 12,5 mgosat.Ezt szedtem terhessegem előtt is.
2019. júl. 24. 19:05
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
34 hétre született a fiam toxémia miatt. Nem rárakódâsos volt. Előtte és azóta is minden rendben velem. Nem merek vállalni még egy gyereket. Hálás vagyok a sorsnak, hogy jól van és csak híznia kellett. Én nem merem bevallalni, hogy mi van ha legközelebb nem leszek ilyen szerencsés.
2019. júl. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
Két egyforma terhesség nincs. A fiammal szuper terhességem volt súly ide vagy oda. Az utolsó 3 hétben kellett dopegytet szednem. Császárral végződött, mert esett a fiam szívhangja. Most 15+5 hetes vagyok és már durván kikaptam 1-2 dolgot, pl 8 hetesen trombózist kaptam, azóta szúrom magam, mar most magas a vérnyomásom, hetente vért vesznek a trombocitáim miatt stb. Csak császárral érhet véget, mindenki hülledezik, hogy nem félek- e. Mondom: annak a gyereknek ki kell jönnie, és számara most az a legbiztondagosabb, ha a legkorábbi időpintban, amiben lehet megcsászároznak.
2019. júl. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan megpróbálnék lefogyni, sportolni és sómentes diétát csinálni. Utána, ha javul a vérnyomás, megpróbálnám, de ezt te érzed, hogy mennyire volt trauma az előző császár, illetve egy jó orvossal konzultálnék.
2019. júl. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!