Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha úgy indítják meg a szülést,...

Ha úgy indítják meg a szülést, mit vigyek a szülőszobára magammal?

Figyelt kérdés

Most van egy külön szülőszobára pakolt cuccom, de abból gondolom nem lesz mindenre szükség, ha már előző este befekszem.


Illetve bármilyen tapasztalat, történet érdekel az indításról.

Előre is köszi!



2019. júl. 26. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Ugyanazt, amit akkor vinnél, ha mondjuk elfolyt magzatvízzel mennél.
2019. júl. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%

Nem is ertem a kerdesed. Semmi extrara nem lesz szukseged, vigyel innivalot, wc papirt, frissito torlokendot, kb ennyi. A tobbit a taskaban otthon hagyod v parod az autoban hagyja es behozza ha megszultel.

Nekem inditottak, de vittem az egesz pakkot.

2019. júl. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Volt egy kész csomagom, amit előre összepakoltam, függetlenül az indítástól.

Azt vittem akkor is, amikor végül indítani kellett. Semmivel sem többet, vagy kevesebbet.

2019. júl. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A tapasztalat lemaradt:

2 ujjnyira már nyitva voltam, így burok repesztéssel, és oxitocinnal indítottak, amitől hamar 2-3 perces, erős fájásaim lettek. 5 órán át vajúdtam így, a végére már szünet sem volt a fájások között; de sem a babám nem helyezkedett be a szülőcsatornába, és így én sem tágultam 1 mm-t se, maradt 2 ujjnyi, ahogy kezdtük, így császár lett a vége.

2019. júl. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezd meg a kódrházban
2019. júl. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk először felvesznek az osztályra, kapsz szobát a cuccodat otthagyod. NST, beöntés, kapsz egy kórházi hálóinget és mehetsz a szobádba tusolni, utána a kapott hálóingben mész a szülőszobára, engem ott már sem enni, sem inni nem hagytak, telefon mellettem volt és ennyi. Szülés után, a megfigyelés alatt, rendberaktak, alulról lemostak, hozták a kacsát, ha nem sikerült produkálni, de érezhetően telt a hólyag katéter gyorsan, kihozták a babát. Utána szépen tolószélben visszatoltak a szobába, besegítettek a tusolóba (én nem kértem, ment egyedül is) és megkérdezték hova raktam betétet, tiszta hálóinget, azt behozták utánam és magamra hagytak azzal, ha segítség kell szóljak. Letusoltam, utána elfoglaltam az ágyamat és vártam a kislányomat.
2019. júl. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindent vittem, a szülőszobán volt egy szekrény, abba kellett berakni. Szülés közben szőlőcukor, telefon, víz volt mellettem az asztalon. Kaptam este tágító ballont, reggel beöntést, utána wc, zuhany, kórházi hálóing. Vártuk a csodát... Semmi... Oxitocin, burokrepesztés.... Semmi... Délután fél4kor császár. Utána párom egy szatyorba bedobálta amit kértek, hogy legyen nálam, plusz hozott enni, inni, amit lehetett és a többi holmimat haza vitte, mert a császár utáni elfekvőben, (nem tudom hogy hívják) nem fért nagy táska, egy kis éjjeliszekrény volt.
2019. júl. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
4 hete szültem. Péntek este kaptam tágítót, de nem hatott. Reggel meg egyet, de az sem. Megindultak a fájások, kaptam oxitocint. Reggel fél9-től délután fél 6-ig vajúdtam kb.3 perces fájasokkal. Császar lett belőle mert nem tágultam. Nem lehet sem enni sem inni kiveve szőlőcukrot. Én azt vinnék a helyedben. Kitartást kívánok!
2019. júl. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Azert tobb mint felhaborito h se enni se inni nem hagyjak az embert magyarorszagi protokoll szerint :(
2019. júl. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
9-es válaszoló szerintem is! Én teljesen kimerültem, másnap nem is mehettem le a kisbabámhoz reggel a többiekkel, annyira szédültem. Vasárnap este befektettek, otthon ettem kb6kor, hétfőn délután császár, addig vajúdás... Császár után este ehettem ropit meg kekszet... Pfff... Most bekészülök valami tartalmasabbal szülés utánra, ha tudok... 🤭
2019. júl. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!