Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt már valakivel higy...

Évi.e kérdése:

Volt már valakivel higy később jött meg a ciciben a tej? Kedden 2019. Július 23-án született meg a kisfiam császármetszéssel. Ahogy kézhez kaptam (másnap) azonnal elkzedtem szoptatni, de nincs tejem még most sem.

Figyelt kérdés
Valamennyi van, de nem elég neki, folyton sír. Már néha muszáj vagyok pótolni neki. Volt már ezzel valaki így? Még varhatunk arra hogy lesz elegendő tej és anytejes baba lesz?

2019. júl. 27. 15:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Igen, sajnos császárosoknál gyakran kitolódik a dolog és akár 7-10 nap is eltelik mire beindul a tej. Ne add fel! És ha lehet ne cumisüvegből etess.
2019. júl. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Amit tenni tudsz, gyakori testkontaktus (nyugodtan aludjon rajtad, a bőrkontaktus és az illata segíti a tejtermelést), tedd cicire MINDEN nyikkanásra, ha kell, fél óránként-óránként, a pótlást pedig mindenképpen valamilyen szoptatásbarát dologból add (semmiképp se cumisüvegből, inkább fecskendőből, kispohárból, kanálból stb.), játszócumit se használjatok most!


Kitartást, menni fog, türelem és elszántság kérdése! :)

2019. júl. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran teszed mellre? Picit fejsz szoptatás után?
2019. júl. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat van mellen. Ha ráteszem akkor 1 sőt akár 1,5 órát is szopizik. Mindkettőt adom neki minden alkalommal. Sokszor elfárad közben és el el szundit 5 percekre. Olyankor látom is hogy valamennyit eszik, de nem elég neki. Sokszor próbáltam, hogy csak azt, de sajnos nem válik be. Már a kórházban is adtak neki tápszert mert nem volt elég a tejcsi.
2019. júl. 27. 16:51
 5/17 A kérdező kommentje:
Fejni valamennyit igen próbálok, de nekem nagyon nagyon fáj a mellszívótól, így sokat nem merek, mert félek hogy utána már a szoptatás sem fog menni. Lactoherb teát iszok, sört, rengeteg folyadékot, hogy hátha jobb lesz.
2019. júl. 27. 16:53
 6/17 anonim ***** válasza:
61%
Szopi után próbálj meg fejni, nem baj ha csak pár csepp jön, a cicid úgy érzékeli, hogy többet kell termelnie! Nekem az nagyon bejött. Én 20 30 percnél többet nem hagynám mellen, de ezért itt most meg leszek kövezve.
2019. júl. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Elég ha kézzel fejsz kicsit
2019. júl. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Milyen helyzetben szoptatsz?
2019. júl. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Olyan 2 hónapos korára lett annyi tejem, hogy nem kellett pótolni, 1 éves koráig szoptattam!!! Kitartás! Nekem a popcorntól volt másnapra sok tejem!!!
2019. júl. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ülve szoptatok. Fekve esélytelen lenne, elég nagy a mellem.
2019. júl. 27. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!