Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek a szüléstől ezért nem...

Félek a szüléstől ezért nem merem bevállalni a második babát. Volt valaki így?

Figyelt kérdés

Alapvetően gyors, könnyű első szülésem volt, semmi horror, semmi komplikáció. Relatív gyors felépülés követte. De valahogy mégis annyira mély nyomot hagyott bennem a kiszolgáltatottság, magatehetetlenség érzése, az, hogy csak sodródok az eseményekkel és nincs kontrollom fölötte, pokolian fáj és nem tudok mit tenni, hogy egyszerűen rettegek még a gondolatától is, hogy újra végig kell csinálnom. Imádom a kislányomat és nagyon szeretnék második babát, de nem merek rábólintani a próbálkozásra sem. Ti mit tennétek a helyemben? Keressek olyan dokit, aki programcsászárt vállal? Szögegyenesen ellentétes az elveimmel. Segítsetek...

Köszi a válaszokat :)


2019. júl. 28. 21:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az évek múlásával halványulnak az emlékek. Érdemes lehet pszichológust felkeresni, hogy fel tudd dolgozni a szülésélményt. A császármetszés is megoldás lehet, de mindenképp kérj teljeskörű tájékoztatást a lehetséges kockázatokról.
2019. júl. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy új dokit, de ne olyat, aki szó nélkül megcsászároz, hanem akiben 100 %-ig megbízol. Olyat, aki nem "megszüleszt", hanem támogat, hogy részese legyél ne csak sodródj.

Én egy horror szülés után meg voltam győződve hogy csakis a császár lehet a jó, de aztán egy jó dokival, aki azon túl hogy megígérte, hogy gond esetén azonnal reagál és tol a műtőbe, végül átélhettem, hogy milyen az, ha meghallgatnak, ha figyelnek rád, ha nem csak letudni akarják gyorsítással... stb.

2019. júl. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb úgyis rájössz, melyik érzés az erősebb benned. De még nem vagy felkészülve egy újabb terhességre. Ha elmúlik a félelmed (vagy legalábbis apad), akkor kész leszek rá. És ha olyan erős lesz benned a kistesó utáni vágy, nem fog ennyire befolyásolni a dolog.
2019. júl. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Nusy83 ***** válasza:
57%

Hát nem akarlak elkeseríteni de a császár sem jobb mint a természetes szülés.

Sajnos én csak részben tapaszraltam meg a természetest de ha lett volna választásom akkor biztos hogy maradttam volna a vajúdásnál. Csak hogy írjak pár példát miért is nem jó császárral szülni:

-Mikor kiemelik a gyermeked csak annyit érzel hogy taszigálnak mint egy darab húst

-Mikor megszületik a gyermeked kb 10mpre odatartják aztán durván 4óra multán találkozhattok kb 15percre

-az első eggyütt töltött 15perc ha mákod van már annyira kiment az érzéstelenítés hogy segítséggel tudj szoptatni mozdulatlanul.

-Mozdulatlanúl mert biza 12órán keresztül max a lábaid és karjaid mozgathatod mert ha a fejed megemeled iszonyú fejfájásod lesz 2-3nap mulva

-Amikor eljön az ideje hogy végre megmozdulhatsz azt kívánod bár soha többet ne kéne (és így kell elmenned pisilni mert a nővér bizony ostoroz h mozogj , menj)

-Az első nap minden mozdulat kín de ha eleget mozogsz javul

-Elveszted az első fél napot a babáddal

-Császárosoknál a tejbelövellés később indul ha megindul( nekem pl soha nem volt 1,5 hónapig szenvedttem mire a védőnőm mondta hogy kár szenvesztenem magunkat a 20-10milikkel)

-Ha nincs segítség otthon császáros sebbel felejtős a házimunka vagy pl ha van tesó az ő emelgetése legalább 4-6hétig vagy tovább.

-A hidegrázás a műtét után napokig tart.

-A heg ronda és érzékeny, fájdogál, viszket (6hónapja szültem és még mindíg)

Nagyon szerettem volna természetesen szülni de ez bizonyára érződik is. Szóval ne ringasd magad híú ábrándokba hogy a császár fájdalommentesebb. A szobában ahol voltam akik természetesen szültek semmi bajuk nem volt ők segítettek nekünk.

Remélem nem bántódttál meg hogy ezt így le írom de én így éltem meg.

U.I.: Bocsi a helyesírásért telóról írok meg sajna amúgysem jó.

2019. júl. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

A négyes azért leirt néhány hülyeséget. Pl a tejbelövelést nem befolyásolja a szülés módja. Ugyanis a méhlepény leválása indítja meg a megfelelő hormonokat, ami értelemszerűen császárral is megtörténik. Életmentő császárom volt a 34. héten, kb 12 órával később már volt tejem.

Nem kell 12 órát feküdni csak 6-ot. És jobb helyeken már a műtőből kitolva teszik is a mellkasodra.

Az első felállás nehéz de nem kibírhatatlan.


Amúgy szerintem szakemberre van szükséged.

2019. júl. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Ja és egy pillanatig sem volt hidegrázásom. A hegem szép és mélyen van.


Ne nyilatkozta ki alkati dolgokat.

2019. júl. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is nehezen éltem meg az elsőt szülést( lánykám lett,) nekem is komplikációmentes volt, de nagyon nehéz, úgy préselték ki a hasamból, sokáig fájt a gátmetszés helye. Tényleg ott feküdni magatehetetlenül azzal az óriási fájdalommal a legrosszabb része. Volt az első után 3 év múlva sajnos egy missed abom, és utána 2 évre megfogant a fiúnk. A második szülést máshogy éltem meg. Tudtam sodródni a fájdalommal, tudtam mennyire fokozódik. Ott voltam fejben sikerült a levegőt is jól venni, az elsőnél ott vergődtem mint egy hal, kínként éltem meg a szülést, megváltás volt mikor kibújt a lánykám. Az első szülésnél kifogtam egy bunkó, türelmetlen szülésznő is, még jó hogy a dokim jött.A másodiknál

nagyon jó szülésznő volt ügyeletben a dokim mellett. Sikerült a gátvédelem is.A párom mindkettőnél végig bent volt, ő is segített majdnem eltörtem a kezét, úgy szorítottam mindkétszer :) Én biztos nem vállalnám a császárt, csak szükség esetén. Doki, vagy szülésznő, esetleg pszichológus tanácsát kikérném a babaprojekt előtt.

2019. júl. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
És az EDA-hoz mit szólsz? Állítólag azzal könnyebb.
2019. júl. 29. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha az első is gyors volt neki, esélye sem lesz az EDAra!
2019. júl. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Nusy83 ***** válasza:

Igen valószínű alkati dolgok ezek amiket fentebb írtam ezért is írtam ,, én így éltem meg” 🤗

Én Nyíregyházán szűltem ott 12órát kell feküdni és nincs lehetőség testkontaktra csak kb 4 óra multán.

Debrecenben viszont tudom hogy akár az Apa mellkasára is kiadják.

Szóval az hogy Hülyeséget írtam kicsit bántó.

Bocsi az Off-ért!!

2019. júl. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!