Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császárral...

Programozott császárral szülni szinte fájdalommentes?

Figyelt kérdés

2019. júl. 29. 09:46
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
98%
Dehogyis.
2019. júl. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

#1

Kifejtenéd bővebben, hogy melyik része fáj, és mondjuk a természetes szüléshez viszonyítva, mennyire?😀

2019. júl. 29. 09:48
 3/47 anonim ***** válasza:
94%
Az a része fáj, amikor kezd kimenni a fájdalomcsillapító. Ha szerencsés vagy, akkor 1-2 napig fájdalmas a mozgás.
2019. júl. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Ez nem hangzik vészesnek a természeteshez képest. Csak császárral szülhetek, ezért kérdeztem :)
2019. júl. 29. 09:56
 5/47 anonim ***** válasza:
90%

Persze, gyakorlatilag félbe vágnak, de fájdalommentes!🤦🏼‍♀️

Én egy hétig felkelni sem bírtam egyedül. Nekem nagyon durván fájt!

2019. júl. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
93%

A természetes szülés ott, abban a pár órában fáj, meg a kitolási szakaszban pokolian, de utána általában gyorsan gyógyul.


Császár közben nem fáj, hiszen le vagy bénítva. Utána, ahogy múlik az érzéstelenítés viszont irgalmatlanul fáj. Főleg mikor jön a nővér és teljes súlyával megnyomja a méhed, hogy jöjjön ki belőle a véres dzsuva az oldaladon lévő kis műanyag táskába. Meg utána, mikor felkelsz letusolni 6 órával a műtét után. Meg tkp minden alkalommal kb 3 hétig minden felkelés. Utána már jobb.

2019. júl. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
92%

A harmadikat szültem programozott császárral. Az első volt természetes szülés.

Összehasonlítva: a méhösszehúzódasok, főleg szoptatás alatt, kb. annyira fajták, mint a vajúdás elején. Három napig sziszegve szoptattam.

A császáros seb jobban fáj, mint a gátmetszés. Elvégre egy nagy hasi műtét.

A felépülés is sokkal tovább tart. Szülés után egy órával már futkostam a lépcsőn. Császár után napokig felkelni alig tudtam.


Összességében kisebb fájdalom, de sokkal tovább. (Napokig, pár óra helyett.)

Engem mégis az bánt a legjobban, hogy a heg körül érzéketlen évekkel később is, és nagyon csúnya lett. Szinte rálóg a bőr a hegre. Szülés után egy héttel már meg se látszott a hasamon, hogy van gyerekem. :(

Persze ez lehet attól is, hogy 33 évesen nem olyan a bőr, mint 24 évesen.

2019. júl. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
93%

Volt egy hüvelyi szülésem és két császár. A második császárom után olyan fájdalmaim voltak, miután kiment az érzéstelenítés, hogy 180 körülre felment a vérnyomásom a jelentős vérveszteség ellenére is. Félóránként jöttek mérni. 24 óra kellett, míg meg tudtam állni egyedül a lábamon. Az első néhány napban nagyon fájdalmas a mozgás, a felkelés, fordulás az ágyban pokol, aztán rohamosan javul, egy hét után már csak óvatosan kell mozdulni, de alapból nem fáj.


Összességében azt mondom, nekem a császár több és hosszabb fájdalommal járt, mint a hüvelyi szülés. Utóbbi akkor fáj és főleg addig, ameddig tart maga a szülés. A császár közben nem fáj, de utána nagyon.

2019. júl. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
79%
Nekem sürgősségi volt, de legalább nem izgultam előtte sokat. Aznap nem fájt, de az első felkelés borzalmas volt es utána még másfél napig eléggé fájt (de csak ha sétáltam, vagy felkeltem valahonnan, nyugalomban nem) de egyre jobb lett. Kb egy hét múlva nem is éreztem
2019. júl. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
82%

Én császárral nem szültem, csak hüvelyi úton. Igaz, akkor abban a pár órában fáj, de utána ha minden jól ment, akkor néhány nap, és nyoma sincs. Az elsővel nem volt szerencsém, a másodiknál 2 nap múlva semmit sem éreztem már. Ha ügyes kezű az orvos, akkor nagyon gyorsan helyre lehet jönni.

Császárról csak hallomásból tudom, oké, hogy akkor nem fáj, de utána sokkal lassabban épül fel az ember, hiszen akárhonnan is nézzük, mégiscsak egy nagy hasi műtét.

2019. júl. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!