Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Leírná nekem valaki, hogyan...

Leírná nekem valaki, hogyan zajlik a szülés?

Figyelt kérdés
Onnan hogy beérek a kórházba. Az érdekelne hogy ott hova visznek? Mit csinálnak? Át kell öltözni? Ilyenek.
2019. júl. 31. 07:08
 1/8 SHARON TATE ***** válasza:
87%

Beérsz megvizsgálnak

Felveszik az adataidat kitöltik a papírokat

Protokolltól függőben megborotválnak, kapsz beöntést el ész zuhanyozni

Ctg-re kötnek figyelik a fájásokat mozoghatsz sétálhatsz

Enni inni nem lehet a legtöbb helyen és branült is kapsz

Néhányszor megvizsgálnak figyelik a tágulást

Amikor eltünt a méhszáj próbanyomást végeztek és el kezdődik a kitolás ha kell gátat vágnak ha nem csak védik.

A meg született kisbabát a hasára teszik majd apukával el iszik megmérik felöltöztetik téged ellátnak miután megszülted a lepény ha kell összevarrják a gátad.

Őrzőbe kerülök egy két órára ott tudsz szoptatni.

2019. júl. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Ez nagyon korházfüggő. Leírom az elsőhöz képest nekem, hogy volt.


Beérsz megvizsgálnak - igen, ez nekem is így volt, megnézték a méhszájat mennyire van nyitva.


Felveszik az adataidat kitöltik a papírokat - ezt nem tudom, csak odaadtam a kiskönyvem, ők intéztek mindent, talán egy papírt alá kellett írnom.


Protokolltól függőben megborotválnak, kapsz beöntést el ész zuhanyozni - Nekem nem volt se borotválás, se beöntés


Ctg-re kötnek figyelik a fájásokat mozoghatsz sétálhatsz - Igen, volt kb 20 perc CTG, aztán sétálhattam.


Enni inni nem lehet a legtöbb helyen és branült is kapsz - Nekem lehetett inni és enni csokit vagy szőlőcukrot, branült nem raktak a karomba.


Néhányszor megvizsgálnak figyelik a tágulást - Igen, plusz beülhettem a kádba és ott vajúdtam végig.


Amikor eltünt a méhszáj próbanyomást végeztek és el kezdődik a kitolás ha kell gátat vágnak ha nem csak védik. - Igen, amikor jön a kakilni kell érzés, akkor elkezdődik a kitolás, nekem sikerült a gátvédelem, nem vágtak és nem is varrtak.


A meg született kisbabát a hasára teszik majd apukával el iszik megmérik felöltöztetik téged ellátnak miután megszülted a lepény ha kell összevarrják a gátad. - Nekem csak egy percre vitték el megmérni, nem mosdatták le, hanem rámtették magzatmázasan a babát.


Őrzőbe kerülök egy két órára ott tudsz szoptatni. - Mi együtt a férjemmel és a babával voltunk kb 2-3 órát még a szülőszobán, úgy hogy rajtam volt a baba.

2019. júl. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
*Igen át kell öltözni saját hálóingbe (nálunk), ahogy felvesznek és beköltözöl a a szülőszobára.
2019. júl. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Mégis mi a túró nem hasznos a válaszaimban?:(
2019. júl. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindenhol eltérő lehet. Nekem így zajlott:

Bevitt párom a szülő osztályra, neki kint kellett várnia, engem behívtak, adtak hálóinget, átöltöztem. Megvizsgáltak, felvették az adatokat. Mivel még nem voltam kitágulva, egy kórterembe kísérték, ott átöltöztem saját hálóingbe. Bár mondták, hogy nagyon ne rendezkedjek be. Ekkor mentem ki páromhoz és haza ment, mondtam majd értesítem, ha beindul a szülés. Órákon belül erősödtek a fájások, majd ismét megvizsgált az orvos és közölte, hogy már ki vagyok tágulva. A szülőszobában maradtam, ismét kaptam kórházi hálóinget, majd kúpot, hogy tudjak wc-re menni. Nem beöntést és ráadásul nekem kellett felhelyezni. Közbe hívtam páromat, hogy jöhet vissza. Hatott a kúp, megérkezett a párom, majd a szülésznő is és aztán lassan a szülés is kezdetét vette. Miután megszületett a kislányom, elvitték megvizsgálni, fürdetni stb, párom is vele ment. Én még bajlódtam a méhlepénnyel, majd összevarrtak és jött a párom a babával. Majd elvitték és a párom is haza ment (késő este lett). Pár órát az őrzőben voltam és csak után vittek át a kórtermembe. Enni-inni egész idő alatt nem lehetett.

2019. júl. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nem tudom ki pontot le mert én mindenkinek zöldet adtam. Amúgy sem értem miért nem csak a kérdező pontozhat. Hiszen ő tudja mi hasznos neki
2019. júl. 31. 08:21
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kórház és szülés függő!

Én nem kaptam beöntést,mert előző este óta bent voltam és másnap este szültem és semmit sem ehettem addig..Branült kaptam oxi miatt és tök pucéran szültem, mert már toltak volna a műtőbe,csak a felkészítés során eltűnt a méhszájam így maradtam és már nem volt erőm visszaöltözni.. Vágni kellett és fürödni is csak másnap reggel mehettem el.

Legyen nálad víz és szőlőcukor.

2019. júl. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam este otthon elfolyt a magzatvíz, úszott a lakás, doki hív,30 perc múlva beértünk a kórházba. Ott átöltöztem a kórházi hálóingbe, papírokat elkérték, aláírni nem kellett semmit. Megvizsgáltak, 2 ujjnyira nyitva, de semmi fájás. Férjem eddig kint várt, hazaküldték, hogy majd szólnak. Ctg kb 30 perc, utána mehettem zuhanyozni,hátha jönnek a fájások, be is indultak zuhany közben. Mire visszajöttem a holmim már a szülőszobába volt berakva, amit elfoglalhattam, kaptam kúpot, ami kb 1 óra múlva vissza is jött, nálam nem hatott vagy nem tudom. Borotválás nem volt. A fájások rögtön 5 percesek voltak, 6 órán keresztül nem rövidült, nem erősödött, hajnalban oxitocin, rá kb. 2 órára éreztem, hogy most már kicsit jobban fáj, de még ezt se éreztem durvának. 8kor jött vissza a párom, néha jött a doki méhszájat nézni, amúgy végig az ágyban feküdtem ctg-re kötve, akkor vették le, mikor szóltam mosdóba kell menjek. Olyan 11-kor lettek 1 percesek,akkor már nem tudtam mosolyogni, fél 12 körül jött nagyon enyhe székelési inger, nem is nagyon foglalkoztam vele, de mondták ez már a tolófájás, jött a doki, de onnantól ezt az ingert nem is éreztem, csak mikor jött az eddig ismert fájás mondták nyomjak, de nem éreztem rá a késztetést (persze nyomtam ezerrel). Kicsit furcsa volt így. Fél 1-re lett meg, vágni kellett a gátat, azt varrták, a babát rögtön a hasamra rakták, kb. 1 órát volt ott. Utána férjemmel elvitték rendbe tenni, engem elkísértek zuhanyozni, tolókocsival áttoltak egy 4 ágyas szobába, ott férjemmel már nem is találkoztam (influenza szezon), kb. 15 perc múlva hozták a babát, onnantól 24 órában velem volt. Férjem, családtagok nem jöhettek be.
2019. júl. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!