Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, aki magánkórház...

Van itt olyan, aki magánkórházban szült, de a babát komplikáció miatt át kellett szállítani másik kórházba?

Figyelt kérdés

Hogyan szállítják ilyenkor a picit? Van lehetőség vele menni? Mennyi ideig kell a kórházban maradni, és kiengednek közben látogatni? Apuka vele mehet?


Tudja valaki, hogy egészséges terhességnél mennyire gyakori, hogy máshová kell vinni a babát? Ha történt veletek vagy ismerősötökkel ilyen, tudnátok írni róla?


2019. aug. 1. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Én pont azért választottam olyan kórházat, ami jól felszerelt és felkészült a komplikációkra, hogy ezen ne kelljen aggódnom, viszont szobatársam egyik magánkórházból jött át gyerekestül, szóval szerintem az anya mehet a gyerekkel


Egészséges terhességnél szerintem nem gyakori, max akkor tudom elképzelni ha szülés után besárgul és szükséges fény alá tenni, ez viszont gyakori

2019. aug. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A sárgaságot magánban nem tudják kezelni? Kisebb problémákkal nem kell kórházba menni? Van, amit még meg tudnak oldani helyben?
2019. aug. 1. 19:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha elakad a baba a szülőcsatornában akkor fordulhat elő olyan mértékű oxigén hiány, hogy intenzív ellátás válik szükségessé. Illetve olyan is van, hogy a baba egyszerűen nem tud adaptálódni, tehát pl nem vesz levegőt. Ezek egészséges terhesség esetén is előfordulnak, de elég ritkák.

Sárgaság viszont nem indokol intenzív ellátást, emiatt nem viszik át másik kórházba a babát, az tuti.

2019. aug. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bókay Gyermekklinika csecsemőosztalyan töltöttük sajnos hosszú időt a kislányommal. Nagyjából hetente, kéthetente hoztak babákat magánkórházból. Az ok különböző volt, legtöbbször adaptációs nehézség miatt kerültek át. Anyuka bent maradhatott 0-24-ben a babával, de a kórtermek kb felében csak egy szoptatós "fotel" van, ami rettenet kényelmetlen napokig, főleg frissen szült anyukának, így legtöbbször éjszakára hazamentek, akik ilyen szobát kaptak és sokszor csak ilyen jutott, mert rendes szülői ágyas szoba kevés van, a páciens viszont rengeteg. 😪
2019. aug. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is érdemes félretenni néhány napra a kényelem utáni vágyat és biztos ami biztos alapon lehetőleg olyan kórházban szülni, ahol van PIC. Nálam ez nem volt szempont, hiszen senki nem készül a PIC-re. De szerencsére a dokim olyan kórházban van, ahol van PIC III, végül úgy alakult, hogy szükségünk is volt rá. És így óriási szerencse hogy nem kellett szállítani a babát, és én is ott lehettem vele 3 hétig.
2019. aug. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam szempont volt, hogy legyen PIC, soha nem tudhatod. Szóval saját tapasztalatom nincs a magánnal, de gyerekorvos ismerôs nagyon ellene van (egy konkrétnak legalábbis), mert folyamatosan be kell küldenie a már kiengedett újszülötteket a kórházba sárgaság miatt. Így engedik ki ôket 2 naposan, azt mondta, ez rendszeres. Aztán járhatnak vele az államiba, hogy kikezeljék.
2019. aug. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!