Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fiatalok! Ti hány gyereket...

Fiatalok! Ti hány gyereket terveztek és miért?

Figyelt kérdés

Olyan gondban vagyok, hogy félek. Szeretnék majd gyereket, de mégsem, aztán megint elkap azaz érzés hogy áh csak szeretnék.


23/L



2019. aug. 3. 14:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%
Szia, en is 23 eves vagyok, mar van egy 15 honapos kislanyom, par ev mulva szeretnek egy kistestvert. De 2nel tobb gyereket nem akarunk.
2019. aug. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%
2 volt tervben. 2 lett: 1 lány, 1 fiú, itt meg is állunk. Talán ha elöbb terveztük volna az elsőt, akkor bevállaltuk volna a 3-mat. Az első előtt, sőt babaprojekt alatt is azt éreztem amit leírtál. Aztán utána egyre erősödött, hogy szeretném. Ráérsz, elsietni nem kell.
2019. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%
Egyet se. Már 28 vagyok, de mióta az eszemet tudom azt mondogatom, hogy nem akarok soha gyereket. És ez évről-évre egyre erősödött bennem. Nem szeretem őket, idegesítenek, nem bírom a gyereksírást, a nem alvást, fáradtságot, kötöttségeket stb. Igazából ennél sokkal-sokkal több mindent fel tudnék vsorolni, de szerintem elég ennyi is.
2019. aug. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%
Ugyanígy vagyok vele, mint az utolsó. Illetve van egy már szinte mentális betegségnek mondható fóbiám, ami miatt képes lennék simán lemondani az egészről. De szerencsére amúgy sem bírom a kölköket, szóóóval...
2019. aug. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%
27 vagyok, 2 van, még 2-t szeretnénk. A férjem egyke, én nagycsaládos vagyok, mindkettőnknek utóbbi a szimpibb. 😊
2019. aug. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
57%

3 van tervben. Van már egy. Úton a tesó.

És azt tanácsolom, hogy ha bizonytalan vagy, nyugodtan várd ki míg azt érzed, hogy na, ez az én időm, most akarok. Nekem ez a pillanat 24 évesen jött. De 22-23 évesen még annyira bizonytalan voltam. Egyszer a minimális feltételeket is meg akartuk teremteni. (állandó munka, lakhatás)

2019. aug. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
26 éves vagyok. Kislányom 2 hónapos. Mindig is terveztünk tesót, de egyre jobban azt érzem, hogy ő lesz az egyetlen gyermekünk. Nem tudom, hogy meg tudnám-e osztani a figyelmemet, szeretetemet, időmet egyformán és igazságosan 2 gyermek közt. Sokszor úgy érzem, hogy nem. Bizonyos helyzetben a kicsi sérülne, néha a nagy.
2019. aug. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Nem tudom hogy ki az aki szerint ezek a válaszok nem hasznosak... tőlem ment a zöld mindenkinek! :)
2019. aug. 3. 17:18
 9/21 anonim ***** válasza:
62%

Max egyet

Azt is csak akkor ha a parom akarja


27N

2019. aug. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%
Én rettegtem a gyerekvállalástól, féltem a szüléstől, világéletemben úgy gondoltam nekem nem lesz. Nem is vágytam rá soha. Nem is nagyon szerettem a gyerekeket. A férjem viszont nagyon akart, azt mondta elválik ha nem szülök. Én meg akkor még nagyon szerettem, és belementem. Sok lelki trauma ért miatta, már maga a teherbeesés is az volt, a szülés is, bár simán ment minden. Mostmár lassan 3 éves a kisfiam. Sok minden történt, de úgy érzem így kellett lennie. Imádom és a legjobb dolog az életemben. Ha belegondolok abba h magamtól sose jutok el odáig... jobb h így lett. De én itt megálltam. Többet nem szülnék. És ellentmondok magamnak most, de én mindenkinek azt mondom aki csak a férje miatt vállalna az inkább hagyja elmenni. Aki igazán szeret nem hagyna el ilyenért. Nem tenne ki ilyennek. Nem kényszerítene. Én akkor hülye voltam, persze nem csinálnám vissza mert a gyerekem a minden, de jobb ha nem vagy hülye. Bocsi h hosszúra sikeredett, csak kikívánkozott.
2019. aug. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!