Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A vajúdás közbeni ctg-t...

A vajúdás közbeni ctg-t fekvő, nyugalmi pozícióban csinálják?

Figyelt kérdés
Nem kényelmetlen, amikor jönnek a fájások, hogy alig mozdulhatsz? Hallottam olyanról, hogy valakinek végig ctg-znek. Mi az oka a folyamatos monitorozásnak? Minden szülésnél ez a normális vagy csak rizikó esetén van így?
2019. aug. 9. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem fogják megkérdezni, sajnos, hogy neked mi a kényelmes. Szülesztések mennek, nem szüléskísérések. Az orvosokat már lassan az is zavarja, hogy te jelen vagy a szülésnél és folyton bezavarsz. Nem normális, de ez a rutin.
2019. aug. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Végig ctg-n voltam..



Nem kellett nyugami állapotban feküdnöm..

A zsinór kicsit akadályozott, de mozoghattam, simán térdeplő pózban szültem

2019. aug. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem kelhettem fel az elsővel, ott pusztultam meg az ágyon. A másodiknál felkeltem és csak akkor kellett lefeküdnöm, ha rám rakták ellenőrzésre, óránként 15 percre. Szóval a szerencsés helyzetben 45 percekre szabadon engedtek.
2019. aug. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rajtam nem volt, végig mászkálhattam. Amikor beindult a szülés, akkor tették rám, de gyakorlatilag semmit nem észleltem belőle.
2019. aug. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Végig feküdtem 9 órát hanyatt néha engedtek, hogy oldalra firduljak. És fogni kellett a ctg gépet, mert ha minimálisan elmozdultam nem érzékelt.. 😕 Botrányos volt az egész. Nekem nem indokolták meg túlhordtam és indítva lett lehet ezért volt rá szükség.
2019. aug. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem annyira fájt, fel se akartam volna kelni az ágyból, pedig kádban is lehetett volna vajudni! 3x hánytam le mindent sugarban, öltözötettek át. Csak az elején volt rajtam a ctg.
2019. aug. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rajtam végig volt ctg. Indítottak, és egy eleve nagyon problémás terhesség végére értünk így...

Nem kelhettem fel, sőt még az orvos mondta meg azt is, hogy mikor, hogy feküdjek, vagy éppen megemeltette az ágy végét, hogy félig ülő helyzetben legyek; mert a babám feje nem illeszkedett be a szülőcsatornába, és ezzel próbálkozott még; hátha... de végül így sem sikerült, ezért császár lett.

2019. aug. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!