Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésről mindent? Nem szülést...

Szülésről mindent? Nem szüléstörténeteket szeretnék, hanem fontos, érdemi információkat. Akár olyat, amit Te magad tapasztaltál meg a szülésed során, akár linkeket.

Figyelt kérdés
2010. júl. 12. 19:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
A fájdalom elnyomja a tudatot, ösztönösen cselekszel. Nem lehet felkészülni, mert úgysem azt csinálja az ember amit tanult. Én egyedül voltam a vajúdóban, 1-szer néztek rám az 1 óra alatt, közben elfolyt a magzatvíz is. Eszembe sem jutottak az addigi aggodalmaim, pl. rátekeredett köldökzsinór a baba nyakára, stb. rá voltam kapcsolva a szívhangfigyelőre, végig hallottam, ill. láttam a görbét, ez megnyugtatott. Nem volt sem orvosom, sem szülésznőm, gyakorlatilag egyedül csináltam végig az egészet, a doki is csak a kitolásnál jött oda...az ösztön a legnagyobb segítség!!
2010. júl. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

Szülőszoba cimű régi sorozat első 8 része, sajna többi nincs meg, én sokat néztem, és ennek hatására rájöttem hogy tényleg nem jó ha párom bent van velem!!

[link]

2010. júl. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
A szülőszoba rengeteg része fenn van a pocikabogi oldalon. :) Nekem tetszettek: [link]
2010. júl. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%

én 2x szültem.egyiknél sem volt fogadott doki/szülésznő.az 1.nél teljesen magamra hagytak,azt sem tudtam hogy vegyek levegőt,mit is csináljak...a vége vacuum lett.

2.x már okosabb voltam.figyeltem a légzésre,nem hanyatt feküdtem,hanem a bal oldalamon,így könnyebben el tudtam viselni a fájást,jobban ki tudtam feszülni.és ami nagyon fontos:figyeltem,hogy a fájások alatt hogy veszem a levegőt.kezdetén be,4másodpercig (vagy amíg a fájás tart) visszatartani,és nagyon lassan kifújni.Közben meg NEM összeszorítani a szájat.Ugyanis a száj összefüggésben van a méhszájjal.

szóval az a lényeg,hogy nagyokat és lassan lélegezz!

2010. júl. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%
nem a szülésről van tapasztalatom, hanem utána: ösztönösen rájössz, mikor mit kell csinálni a babával. Azt hittem, kamu, én is aggódtam, hogy mit kezdek a kicsivel az első napokban, de tényleg igaz az, hogy ösztönösen ráérez az ember.
2010. júl. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%

Hát nem tudom pontosan mire vagy kíváncsi, de ami nekem fontos volt.

- Tudtam, hogy szép szülésem lesz, erre készültem. Azt is tudtam, hogy képes vagyok rá, hiszen erre születtem, ezért vagyok nő.

- Ennek megfelelően választottam orvost, kórházat. A 26. hétben váltottam, mert rossz érzésem volt az előzővel. Tanácsom, hogy sosem késő váltani, és hallgass a megérzéseidre, ha valaki valamiért nem szimpatikus felejtsd el.

- Mivel az Istvánban szültem az orvos egyáltalán bent sem volt egy jó darabig, így a szülésznő volt a kórházi oldalról a kulcsfigura. Ha ilyen helyen szülsz inkább szülésznőt érdemes választani mint orvost, úgy is ő van ott, nálunk még az orvosnak is ő mondta meg mit csináljon.

- Ha van valakid, akit választottál akkor beszélj meg vele minden részletet, írj otthon nyugodtan listát, kérdezz meg mindent, és ne fogadd el, ha majd meglátjukkal leráz. Ha biztosra akarsz menni írj szülési tervet.

- Készülj fel a jogaidból, tudd, hogy jogod van a babáddal maradni, és ha kell hangoztasd is ezt.

- Nézz utána alaposan, hogy a kórházban mi a szokás. Ha ettől szeretnél eltérni kérdezz rá, hogy van-e lehetőség erre.

- Ha külön szobát szeretnél már felvételkor jelezd, de ha nincs veled a párod egész nap, akkor uncsi lesz.

- Ha alternatív szobában akarsz szülni, azt is a lehető leghamarabb jelezd, és kérd szóljanak, ha ürül, ha az elején nem is szabad.

- Tudd, hogy a tágulási szakasz, és a kitolási szak közt lehet egy pihenési fázis, mikor a szervezet rákészül a kitolásra. Ne hagyd sürgetni magad sem ekkor, sem a kitolás közben.

- Ha van lehetőséged kérj gátvédelmet, de ennek igazán akkor van értelme, ha nem hanyatt fekve szülsz. Az mindkettőtöknek a legrosszabb. Ne hagyd, hogy lefektessenek, ha csak nem kívánod nagyon. A legutitbb a labda, vagy az ágy széle.

- Ha biztosra akarsz menni vihetsz saját labdát, vagy polifomot, ha nem szabad az alteros szoba, attól még szülhetsz szabadon. Ha nincs kád jó a zuhany is. Beraksz alá egy széket, és nosza.

- Ha van lehetőséged kérj fel egy dúlát, de a párod is nagy segítség lehet. Ne feledd ott mindenki érted van, kívánhatsz bármit, masszírozást, borogatást, nyugalmat.

- Az evés, ivás nagyon fontos. Ne hagyd hogy megtiltsák, ha mégis stikában egyél, igyál nyugodtan, nehogy kimerülj. Csak arra vigyázz, hogy szülés előtt ne egyél sok csokit, mert hasmenésed lesz. A szőlőcukorral is vigyázni kell, mert gyorsan kiürül, a lassan felszívódó energiaforrások - pl. müzliszelet, szendvics... jobbak.

- Olvasd el a Bába válaszol című könyvet Stadelmanntól, de a szoptatós részt felejtsd el, mert hülyeség.

- Ne felejtsd el, hogy minden szülés más, egyedi. Lehet, hogy számodra váratlan dolgok fognak történni, ne állj ellen, hagyd, hogy a tested és a babád tegyék a dolgukat. Ha gond van fogadd el, hogy segítség kell, ehhez alapvető a bizalom, de ne ész nélkül. Kérd, hogy magyarázzák el, mi történik, mire miért van szükség.

- Azt hiszem "röviden" ennyi most. :)

2010. júl. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%
Utsó vagyok. Még annyi kiegészítésként, hogy ma egy éve szültem a fiam, úgyhogy ma egész nap a szülésem "kísértett", ettől fosom a szót. :D
2010. júl. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
67%

Minden tiszteletem a tiétek. Én csak úgy mertem babát vállalni, hogy előre megbeszéltem a császárt a dokival. Így minden előre megtervezett volt és ez nagy nyugalmat és biztonságot jelentett. Persze az időpont előre tolódott, mert elment éjszaka a magzatvizem, de ettől függetlenül minden jól ment. Nem volt időm megijedni.:-)

Én csak jót tudok mondani. Végig nevetgéltünk, az érzéstelenítőt is úgy adták be, hogy ne érezzem, mert tudták, hogy nagyon félek. Folyamatosan mellettem voltak, elmondták, hogy mi fog történni. A férjemmel folyamatosan a munkájáról beszélgettek és viccelődtek. Amikor kiemelték, akkor megkaptam. Csodajó volt. Külön egyágyas szobánk volt. Nem fájt a sebem, szépen gyógyult és mára már szinte nem is látszik. Mindez 11 hónapja történt.

2010. júl. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

22:38-as ismét.

- Ami még kimaradt. Olvasd el, amit aláírsz, ez fontos!!!

2010. júl. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
49%
Azta,válaszoló,te csak úgy császárral szültél?hát...ez elég fura.Már ha nem volt rá különösebb ok.És elég önző is.A babának a természetes a jó.Fogtad és felvágattad magad?Nem semmi...
2010. júl. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!