Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A vajudáskor, szülés beindulás...

A vajudáskor, szülés beinduláskor a tágulás miért nem jött lére, vagy miért jnn nehezen létre?

Figyelt kérdés
2019. aug. 20. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

En pont igy voltam, fajasgyengeseget mondtak, pedig annyira fajt, h hanytam is a gorcsoktol.

Sokat olvastam utana, elvileg van benne igazsag; nem tudtam ellazulni es megelni a fajasokat, iranyitani akartam oket, kozben folyamat zavartak az orvosok, vagy valaki, nem volt nyugodt legkor korulottem...

Elvileg nalam ezert huzodhatott el a szules es orakig nem is tagultam, oxi kellet es epidural, szerencsere sikerult megszulnim termeszetes uton.

2019. aug. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
A test tudattalanul is vissza próbálja tartani, ha az anya úgy érzi nincs biztonságban. Szerinted mennyire zavartalan a vajúdás egy kórházban? Semennyire.
2019. aug. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Haaaat azért ez nem csak ezen múlik. Én 5x szültem már, minden simán ment, mégsem mondhatom, hogy olyan laza lettem volna és hogy vegig biztonságot éreztem volna...
2019. aug. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Az volt a kérdés, hogy miért nem jött létre. Az, hogy neked 5x sikerült, remek, szuper! Nekem 2x nem, mert ahogy közeledtünk a kórházhoz, vagy csak megláttam egy orvost vagy vizsgálót, leállt az egész folyamat.
2019. aug. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Akkor olvasd már tobább azt a kérdést légyszíves! Köszi!
2019. aug. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja?És a 2-es valaszolót is!
2019. aug. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jo kerdes, csak azert irok, hogy kovetni tudjam

Nalam nem ereszkedett le a baba a szulocsatornaba a 42. heten sem, ezert nem indult a szules. Inditani probaltak oxival, olyan fajasok jottek ram, hogy azt hittem besz.rok, megse tagultam. Csaszar lett vegul.

2020. febr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nincs ebben semmi lelki hókuszpókusz. Háborús övezetben, menekülttáborokban is születnek babák. Sőt, a haláltáborokban is születtek babák. Pedig ott aztán lehetett tudni, hogy azonnal ki fogják végezni az újszülöttet, mégis megszülettek. A szülés annyira erőteljes folyamat, hogy holmi mamiparák nem állítják meg. ;) ha mégis elakad, az attól van, mert a baba nem jó helyen fekszik, nem ékelődik be a szülőcsatornába. És így az újra és újra összepréselődő méh rossz irányba nyomja a babát. A baba nem halad a méhszáj felé, így nem is tágítja azt. Vagy szimplán rá van tekeredve a köldökzsinór, és azért nem tud lefelé ereszkedni a baba. Ilyenkor az anya nyilván érzi, hogy valami nem oké. Nem tudja megfogalmazni, mi a baj, de azt érzi, hogy nem jó irányba halad a folyamat. Ha a körülötte lévők sem tudnak rajta segíteni, akkor kialakul a "nem vagyok biztonságban" érzés.
2020. febr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én elsimult, szűk 2 ujjnyi méhszájjal, elfolyt vízzel mentem szülni. Órák alatt szinte alig haladt a tágulás, magasan volt még a babám, nem jött lejjebb a buksija, így nem tágultam rendesen. Fájásaim összevissza voltak, és rövidek. Kaptam oxit, folyamatosan emelgették az adagot. Kb a kitolás előtt 1 órával kezdtem érezni, hogy na most jön a székelési inger, azaz akkor moccant lejjebb a buksija. Onnantól felgyorsult minden, és 1 órán belül megvolt a baba.
2021. jan. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!